ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2014
JUN-2014

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Cea mai urata experienta din viata pacat ca a fost tocmai luna de miere!

Cel mai prost hotel de 5 stele la care am fost vreodata. Doar ce am venit de 2 zile din turcia de la acest hotel care a reusit sa ne strice luna de miere! O sa incep asa:

Prima zi ajugem la hotel obositi dupa un drum de 21 de ore ne cazam si hai sa facem si noi dush ce sa vezi apa calda nu curge, asta e trebuia sa ne spalam asa ca ne-am spalat cu apa rece. Dupa ce am iesit din dus am realizat cat de mica este camera ca sa treci pe langa perete si pat trebuia sa sugi burta. A am uitat sa spun camera foarte jegoasa baia si mai si (vorbim de un hotel de 5 stele nu de 2-3).

Bun dupa ce ne-am spalat hai sa mancam dar inainte sa trecem pe la receptie sa aflam niste info: Barul din camera nu era inclus cu toate ca noi platisem ultra all, bautura se dadea de la ora 10 pana la ora 23 daca la ora 23 si 5 min vroiai sa bei ceva plateai 4 euro o bere scump domle scump dat totusi suntem la hotel de 5 stele. Eu pana acum pe unde am fost la all inclusive si la ultra all inclusive am avut barul din camera inclus si bautura non stop.

Bun sa trecem la bufet, ajungem la masa terminati de foame stiti cum e cand iti e foame parca ai manca de toate si hai sa luam si deia si deia si deia si hai sa mancam, nu exagerez din 3 farfurii de mancare nu am mancat mai nimic, am zis ma ni-se pare noua ca nu e buna mancarea ca suntem obositi bun trecem peste, ma duc la bar sa iau o bere si primesc bere intr-un pahar de plastic foarte murdar si foarte zgariat, initiam am zis ca e o gluma dar dupa vreo 20 de secunde de uitat lung si la pahar si la barman primesc replica drink drink, verry good my friend, l-am rugat politicos sa imi schimbe paharul lucru care s-a intamplat dar tot cu unul de plastic care era curat dar tot foarte uzat. Bun ne-am retras si ne-am dus in camera.

Ziua 2: ne trezim si hai la micul dejun, am luat noi la rand toate mesele cu mancare rece si mancare calda si am ajuns la concluzia ca nu avem ce sa mancam decat branza si rosii. Bun iesim pe terasa si vedem ca puteam face si toastere si ca se face si omleta (doar ca trebuia sa stai la coada 20 de min sa poti sa ei 1 omleta gen clatita) bun ducem noi farfuriile cu branza si rosii si hai sa facem sandwich cand ce sa vezi nu stiu daca ati taiat vreodata un salam de 4 lei kg sau un parizer dar nu exagerez asa arata acel salam cu care trebuia noi sa ne preparam sandiwchi'urile. bun mergem la masa mancam si hai la plaja.

Ajungem la barul de pe plaja si cer o cola si mi-se spune ca este extra, am ramas wtffff??? adica tre sa urc 2 randuri de trepete ca sa iau o cola de la dozator si de aici tre sa o platesc yes my friend. Nu vreau sa va zic ca paharele de suc aveau maxim 100-150 de ml si pe caldura care era le beai dintru-un gat, ma rog am facut in ziua aia ture ture dupa apa suc si bere, apoi vedem pe plaja o tanti intr-un fel de cort care facea niste placinte nu le mai retin numele dar ca sa ajung la fructul laudat trebuia sa stai in soare 20-30 de min ca sa prinz o bucata de placinta deia pentru ca era foarte multa lume.

Plecam cu un gust amar si de acolo mergem in camera facem un dush (camera a fost curatata intre timp dar baia a ramas la fel de jegoasa si a ramas asa pana cand am plecat) si mergem la cina cand ce sa vezi aceiasi mancare ca dimineata doar ca afara in loc de omleta sa facea snitele de pui si chicken nuggets ATENTIE erau congelate si nu aveau nici cea mai mica urma de pui in ele am reusit si noi sa luam dupa vreo 20 de min de stat la rand. mancam dar de fapt nu prea mancam si mergem la barul de langa piscina acolo dam de cel mai plin de el si cel mai inganfat barman care de fapt se credea Murat Yildirim doar ca avea o freza de picai pe spate, imi pare rau ca nu am facut o poza cu el. Eu cer o bere sotia cere un coctail de cocos, mergem la masa sotia gusta din cotail si imi da si mie sa gust va spun sincer ca am baut apa plata cu aroma de cocos. Ma duc inapoi la bar si il rog pe Murat Yildirim sa imi faca un coctail cum trebuie imi face el si primesc iar replica celebra verry god my friend drink drink iau o gura la fel, un fel de doua feluri era acel coctail.

Ca sa nu mai lungesc povestea ca deja m-am plictist eu de cand scriu mancarea extraordinar de proasta si la fel in fiecare zi toata mancarea care se facea afara era servita dupa 2 zile cu diferite sosuri sau pusa in ciorbe, bautura extraordinar de proasta nici la bodegile de la noi nu bei mai prost ca acolo ca sa dau un exemplu vodka de 38.5 grade era apa plata cu aroma de vodka, era mai tare berea fara nici o exagerare.

Hotelul este de fapt de 3 maxim 4 stele dar serviciile si bufetul sunt de sub o stea. A si ca sa mai adaug un lucur pe care am uitat sa il precizez si pe alte site'uri: Am avut nevie sa telefonam si ne-am dus la receptie * (in hotelul mic in care eram cazati) sa intrebam daca putem sa telefonam si cat costa, am inteles ca este gratis, am fost sfatuiti sa mergem celalalt hotel sa sunam de acolo, am fost am sunat, dar nu cred ca in cele 8 zile am sunat mai mult de 10 min hai sa zic 20 dar este exagerat. La plecare hai sa predem cartela cand surpriza avem de platit 87 de lire pt telefon, bun le explica ca ni-sa zis din partea cealalta ca este gratuit si raspunsul a fost: Cei de acolo sunt incepatori si nu cunost aceste reguli. Bun frate atunci daca a GRESTI SA PLATEASCA EL nu ma pui pe mine sa platesc cand mi-se spune ca e gratis! Bine dupa un scandal de vreo 10 min am platit si am plecat de acolo cu cel mai amar gust pe care l-am avut vreodata de cand ne-am nascut si pana acum!

Nu vreau sa influentez pe nimeni dar sincer va spun ca daca m-ar suna acum sa ma duc la ei 1 luna gratis pe barba lor nu m-as mai duce! Numai bine si va doresc o vacanta placuta!

Trimis de viperblk in 29.06.14 06:23:02
Validat / Publicat: 29.06.14 11:18:34

VIZUALIZĂRI: 2282 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viperblk); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.06.14 11:16:35]

Bun review de debut

@viperblk: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulţumim pentru impresii; te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare

Regretăm împrejuările mai puţin plăcute ale acestei prime experienţe relatată şi-ţi dorim ca pe viitor să ne scrii doar de alegeri inspirate -- cu un pic de ajutor şi din partea AmFostAcolo sau a consilierilor AFA, dacă vrei

crishangiu
[29.06.14 17:49:27]

@viperblk: ati făcut poze? avem și noi rezervare din 15 iul

crishangiu
[29.06.14 17:58:53]

Au fructe, înghețată, ce deserturi au?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[30.06.14 01:18:57]

@viperblk:

Îmi pare rău pentru luna de miere ratată din cauza alegerii neinspirate a hotelului.

Chiar dacă ți s-a spus că poți telefona gratuit, ar fi trebuit să știi că NICĂIERI în lume telefoanele date dintr-un hotel nu sunt gratuite, cu excepția celor interne către alte camere, restaurant, recepție etc.

melena
[30.06.14 12:00:29]

Buna ziua!

O documentare atenta si se evita neplaceri si preturi exagerat de mari! In rest depinde de fiecare ce isi doreste, unde si cum apreciaza dupa banii dati!

Calatorii placute in continuare!

viperblkAUTOR REVIEW
[01.07.14 23:05:35]

@crishangiu: Fructe da au: pepene, grefe, niste portocale ofilite si o data am avut si mere in rest pepeneeee. Inghetata au da, dar contra cost!

Poze am facut dar sincer nu am avut timp sa le scoatem.

Deserturi au destule dar sincer nici unul nu a fost pe gulstul nici unui dintre noi (am fost 4 persoane), dar desert ai de unde alege, asta daca te duci sa iti ei ceva dupa 5 min dupa ora 20 daca te duci pe la 20:30 nu prea mai ai ce alege!

viperblkAUTOR REVIEW
[01.07.14 23:08:03]

@nicole33: Asta stiam si noi dar am intrebat, nu este normal ca daca ti-se spune ca ceva e gratuit sa si fie? Noi aveam cartela de turcia deci putea sa sunam de pe ea nu sa dam 90 de lire aiurea.

crishangiu, melena, nicole33, viperblk
Alte impresii din această RUBRICĂDidim Beach Elegance Resort & Spa Hotel: