Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi?

28.06.2014
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
JUN-2014

încărcat de pe telefon!Restaurant Union

Restaurant Union - Tezaur

Am luat pranzul la restaurantul Union din Piata Mica. Zona unde este amplasat restaurantul este superba. Locatia restaurantului este foarte buna.

Meniul este ok, insa servirea lasa de dorit. Am optat pentru o pizza, o socata, iar sotul meu pentru o ceafat demporc la gratar cu salata. Socata era de fapt un sirop sevit cu apa minerala, doua felii de portocala si gheata cat incape. 9 lei aceasta "socata". Dezgustatoare, ,,de fapt era un sirop din vomert de socata, foarte, foarte, foartedulce.

Desi am comandat in acelasi timp, dupa 20 de minute a venit ceafa dempor a sotului meu impreuna cu salata. Pizza a venit dupa 15 minute. Dupa ce se racise, bineinteles ceafa de porc la gratar.

Sau poate trebuia sa mancam separat, la distanta de 15 minute... eu stiu ca trebuie servita in acelasi timp mancarea. Dar nu la restaurant Union.

Pizza era gustoasa, insa nu mi s-a adus sos de rosii si nici nu m-a intrebat chelnerita daca vreau sos de rosii. Si nu aveam cum sa o mai rog sa-mi aduca sos, deoarece a revenit la masa cand ne-a adus nota de plata. Nu a trecut sa ne intrebe daca e in regula... am eu asteptari prea mari!!!

Tacamurile au fost stranse de pe masa, mult mai tarziu, cand a venit sa ia banii. deci am stat cu farfuriile murdare in fata mult timp.

Totul a costat 70 lei... cam scump zic eu... si serviciile ZERO.

Noroc ca pizza este buna, ca nu asa se atrag turisti.

Si sezonierele astea tinere numite 'chelnerite ar trebui pregatite mult mai mult.

Impresii încărcate de pingo_doce in 28.06.2014 21:20:09

Validat / Publicat: 28.06.14 22:25:48

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2