ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2014
ÎNSCRIS: 24.09.13
MAY-2014

O locatie acceptabila

Am rezervat 4 camere ptr un grup de prieteni in aceast hotel. Am optat ptr un sejur de 5 zile care era la oferta, partial unii dintr noi au dorit si tratament.

Zona este frumoasa ptr cei care apreciaza natura, puternic ozonata si plina de uleiuri eterice de la padurile si finetele din jur. Diminetile intotdeauna poti auzi triluri splendide de privighetori daca sti sa asculti si obisnuiesti sa dormi cu geamul deschis.

Pentru amatorii de excursii pe linga curiozitatile locale pot exista variante de recreere in care pot explora ruinele cetatii dacice de la Ardeu sau pot parcurge un pitoresc traseu prin satele Blasa, cele trei Almasuri pina la Zlatna, de unde se poate apoi reveni pe Valea Cibului printr-o splendida suita de chei.

Noi am preferat sa dam o fuga pina la cetatea dacica "Costesti "de linga Orastioara de Sus, si la Hunedoara unde am revizitat castelul Corvinestilor. In privinta hotelului nu eram la prima tentativa de a ma caza in aceasta locatie... insa intrucit era oarecum in extrasezon am profitat de oferta si am facut acest pas.

Hotelul este construit inainte de 89 Acum se afla in propietate privata si este modernizat de noul proprietar. Un mare inconvenient este lipsa balconului la care s-a renuntat ptr a se mari camera. Serviciile in camera au fost ok, zilnic erai intrebat daca doresti prosoape noi, lenjeria de calitate medie, aerul conditionat functiona, insa desi afara era relativ racoare era necesar sa il tii pornit deoarece temperatura urca nefiresc de mult noaptea.

Nu vreau sa repet ceea ce au declarat si altii aici. Cred ca ar fi necesar sa adaug ca piscina mare degaja un puternic miros de clor, practic te deranjeaza la ochi concentratia acestuia. Compartimentul SPA este dotat excelent, serviciile medicale de calitate si fara compromisuri.

In privinta restaurantului... este cu mult peste media altora din Romania, mincarea era gatita cu rafinament si felurile nu s-au repetat pe toata durata sejurului, din pacate nu exista decit meniu fix, serviciile ospatarilor nu au lasat loc de comentarii.

Ca un mare minus in acest hotel- clientul nu poate interactiona cu natura prin lipsa unui balcon, prin inexistenta unui spatiu generos gen tearasa unde sa te poti bucura de natura servind masa sau savura un cocteil in linistea serii. Am observat ca clientii hotelului sint persoane educate, peste medie de regula, chiar si pensionarii cazati inspira respect.

Ceea ce m-a deranjat este afisarea exagerata a unei politeti evident false din partea personalului, se simte ca acest lucru le este impus ca o sarcina de serviciu... si ca o confirmare a acestui fapt mentionez ca de o saptamina sun zilnic la receptie ptr a mi se elibera 3 documente referitoare la cazarea mea si a prietenilor mei acolo si trimite pe mail copiile acestora. Desi mi se raspunde si promite politicos acest mic serviciu de care am neaparata nevoie totusi nu se concretizeaza nimic. Cu alte cuvinte ai plecat... nu ne mai pasa sa fim amabili.

Una peste alta recomand locatia.

Trimis de aliance in 27.06.14 19:35:33
Validat / Publicat: 27.06.14 20:55:20

VIZUALIZĂRI: 2460 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aliance); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.06.14 08:06:21]

alianceAUTOR REVIEW
    [30.06.14 15:03:17]

@webmasterX: Salut! Da... am vizualizat harta si locatia este corecta.

aliance
    Alte impresii din această RUBRICĂGermisara Hotel [Geoagiu-Băi]: