ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2014
ÎNSCRIS: 26.06.14
JUN-2014

Sub orice critică

Hotel de maxim 3 stele...

M-am decis sa scriu impresia despre acest hotel pentru a preciza ca nu are sub nici o forma standarde de 4 stele!

Noi am fost 3 familii si 3 copii + unul in burtica :)

Am ajuns la acest hotel in jur de ora 15:00 (sa va interesati de inainte pe unde este mai exact situat ca sa nu pierdeti mult timp pana il gasiti pt ca indicatoare nu sunt)

Parcarea hotelului este foarte mica si "pazita " de un domn care nu stie nici o boaba de engleza si care s-a agitat 10 minute pana sa ne indice unde sa parcam masinile, intr-un final a reusit sa ne faca loc si incerca sa ne explice prin semne ca parcarea se plateste (parcarea costa 15 leva pe zi si nici macar nu e supravegheata noaptea... asa ca am platit la final 60 leva doar pt parcare...)

Am ajuns la receptie, ne-a intampinat un receptioner care spre marea noastra uimire vorbea destul de fluent engleza... (ulterior am aflat ca era printre cele 3 persoane din tot personalul care stia engleza...)

-tin sa precizez ca nu exista nici o camera cu pat kingsize, toate camerele au 2 paturi unite cu saltele foarte moi si care se misca, facandu-se un sant mare intre saltele...

- Camera este destul de spatioasa si curata dar cu mobila veche in nici un caz de 4 stele si cu peretii foarte subtiri, se auzea tot ce se vorbea pe hol si in celelalte camere si era foarte greu sa te odihnesti...

- Prietenilor nostrii cu copii mici le-au pus la dispozitie si paturi pt cei mici

- Singurul lucru de 4 stele in acest hotel este curatenia - doamnele de la curatenie erau foarte dragute, schimbau mereu prosoapele si ne faceau diferite figurine: lebede, elefant, crocodil, catelus :)

-Mancarea a fost marea noastra dezamagire... mai ales pentru copii ca nu poti sa le dai numai cartofi prajiti si pizza zi de zi...

micul dejun tinea pana la 10 dimineata si continea in fieacare zi aceleasi lucruri: mezeluri, oua, clatite, briose, salate, etc. Pot sa zic ca era cea mai buna masa a zilei, de bine de rau gaseai ceva sa mananci

-Micul dejun era urmat de un mic dejun "tarziu" de la 10:00 la 11:00 unde nu mai gaseai decat niste resturi de mancare, asa ca va recomand ca pana la 9:30 maxim sa fiti la masa daca vreti sa mancati ceva dimineata

-La pranz si la cina era zi de zi aceeasi mancare cu mici variatii si mereu se facea coada deoarece se golea mancarea foarte repede si dura ceva pana o inlocuia... toata mancarea avea un condiment specific de al lor... supele si salatele erau singurele lucruri cat de cat ok

- la snack bar nu mai zic... erau zi de zi cartofi prajiti si 1 pizza la 15 minute care se golea instant si singurul lucru bun era puiul la gratar dar care era foarte greu de obtinut...

- restaurantul si terasa erau prea mici pentru numarul de persoane cazate probabil de aceea la cina eram impartiti pe doua grupuri de la 18:30 la 20:00 si de la 20:00 la 21:30

-Barmanii nu stiau sa prepare cocktailurile... cereai un lucru si te trezeai cu totul altceva in pahar... nu mai zic ca un cocktail costa 8 leva...

Cel mai enervant lucru mi s-a parut ca la ora 18:00 te dadeau afara de la piscina pe motiv ca trebue sa faca curatenie... asa ceva nu am pomenit nicaieri sa ai program de stat la piscina...

- La plaja ajungi destul de repede cam 7 minute de mers pe jos, si daca vrei sa stai la sezlong trebuie sa platesti

-Wi-fi-ul era gratuit doar in receptie si nu mergea decat maxim 10 minute pe zi, si daca vroiai sa platesti era 2 eur/ ora .... la toate hotelurile la care am fost pana acum wi-fi-ul era gratuit oriunde nu doar intr-o anumita zona a hotelului..

Per total fata de alte hoteluri din Bulgaria acesta ne-a dezamagit complet... Sincer nu-l recomand! nu are sub nici o forma 4 stele!

Trimis de sanamaria in 26.06.14 14:48:30
Validat / Publicat: 26.06.14 16:35:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny beach, Albena, Obzor, Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 3477 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sanamaria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster20*
[26.06.14 16:35:03]

@sanamaria: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

sanamaria
Alte impresii din această RUBRICĂTiara Beach Hotel (ex Iberostar) :