Kamelya K Club (ex Holiday Village) [Evrenseki]

REGIM MASĂ UAI
+ COPII: 1 -- varsta: 2 ani

Vacanta perfecta pentru copii

Sa o luam cu inceputul:

- am apelat la agentia "AmFostAcolo" si ii recomand cu placere.

- zborul a fost ok, fara intarzieri sau probleme.

- transferul a durat putin peste o ora, autocar ok, curat.

Am ajuns pe la 12 si cu o mica atentie (20e) am facut rost de camera in jum ora (desi initial ne-au zis sa ne intoarcem dupa ora 14), dar eram prea obositi, avusesem o nunta in noaptea aia am plecat de la restaurant la aeroport, eram terminati, copilul obosit, vroiam un dus mai mult decat orice... Ne-au dat cam 1353, et 3, mare, spatioasa, cam departe de plaja totusi, cu o terasa imensa, curatenie zilnic (nu amanuntita, dar in regula) prosoape schimbate, minibar zilnic gratis, singurul dezavantaj era aerul cond care era deasupra patului si nu l-am putut folosi din cauza ca batea chiar in capul copilului, asa ca am dormit cu balconul deschis, nu era foarte galagie doar ca 4.30 dimineata incepeau rugaciunile de la o moschee din apropiere, m-am speriat tare in primele nopti apoi m-am obisnuit cu zgomotul, daca inchideai usa nu se mai auzea.

- vreme caniculara 35-37 c, apa 25 c

- este cel mai mare resort pe care l-am vazut, este imens, nu prea ai cum sa-l vezi pe tot intr-o saptamana si sa participi la toate activitatile (darts, tir, groapa nisip, miniclub, sporturi si concursuri la piscina, minidisco, spectacole, afterparty, etc) sunt cele doua hoteluri si zeci de vile cu 2-3 etaje. Hotelurile sunt mai aproape de plaja dar au camere mai mici, vilele nu sunt super luxoase dar foarte dragute si mari camerele si ceva mai departe de mare.

- mancarea foarte buna, imposibil sa nu gasesti ceva care sa-ti placa, pana si copilul meu manca, care mananca doar miercurea si vinerea :) supe diverse, gratar in fiecare seara, mancaruri cu carne sau cu legume, garnituri, sosuri si sa nu vorbim despre prajituri... Intre mesele principale gaseai mancare peste tot, foarte multe terase pline cu mancare mai mult fast-food, fructe, legume.

- animatia este cea mai buna pe care am intalnit-o, plini de viata, interactivi, Vadim e genial, spectacolele super dragute, in special garden-party... Surpriza!!! Nu o ratati!!!

- plaja imensa, nisipul fin, apa calda, bar pe plaja, minunat...

- piscine pe toate gusturile, mici, mari, cu sau fara tobogane.

- excursiile in schimb foarte scumpe si nu se merita decat daca au ghid in romana pt ca engleza e varza la ei. Am fost la Aquamarinul din Antalya 105 euro/ 2adulti, copil.

Impresii încărcate de claupin in 26.06.2014 11:40:57

Validat / Publicat: 26.06.14 12:58:38

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: KERVANSARAY
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Turcia, Grecia, Franța.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (claupin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 10 voturi) nota2

[26.06.14 16:52:18]

Publicitate    [14.12.18 18:06:03]

• Bine, spre foarte bine (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 09.10.18 de benea din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Vacanta satisfacatoare (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 16.02.18 de agentu din TâRGU NEAMţ) - RECOMANDĂ
  • Bine spre foarte bine!!! (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 13.07.17 de razvan.s1980 din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Superb (May.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 17.05.17 de bebolina din GALAţI) - RECOMANDĂ
  • Vacanţă superbă! (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 30.08.16 de v_florin din CUGIR [AB]) - RECOMANDĂ
  • Dezamăgitor (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 5.50 (scris in 22.08.16 de delia1981 din SIGHIşOARA) - NU RECOMANDĂ
  • O vacanta minunata, o alegere inspirata! (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 02.08.16 de DanielaK din DROBETA TURNU SEVERIN) - RECOMANDĂ