ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2014

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Grecian Fantasia Resort 3* - Rhodos

Buna tuturor si bine v-am gasit!

Este prima mea postare pe site-ul Am fost acolo cu toate ca citesc impresii de aprox 2 ani.

Tocmai ce ne-am reintors dintr-un sejur de 7 nopti in Insula Rhodos (statiunea Faliraki) o insula foarte frumoasa cu plaje cu ape magnifice de un colorit de iti taie respiratia. Un sejur aproape excelent cu exceptia hotelului (mai exact a demipensiunii oferite). Celor care doresc sa mearga in Rhodos le-as recomanda orice alt hotel in afara de Grecian Fantasia Resort 3*.

Ca si idee la mic dejun ai posibilitatea de a alege intre un iaurt dulce, lapte praf (cred) cu ovaz, margarina si un salam tip conserva (repetat in cele 7 zile exemplar si fara abateri). Cina avea ca oferta: spaghete cu pasta de tomate (fara carne sau branza si fara gust), pulpe sau aripi la cuptor si cartofi fierti (de asemenea repetat 7 zile cu mici abateri dar tot fara gust). Ca si idee la cina nu se serveste nici o bautura (nici APA care trebuie cumparata). Mi s-a parut penibil ca dupa ce iti pui in farfurie imediat esti urmarit la masa de ospatar care imediat iti lanseaza intrebarea: doriti si ceva e baut pe langa mancare?

In rest recomand inchirierea unei masini 2-3 zile pentru a vedea toata insula (merita deoarece sunt cateva obiective de neratat (Lindos, golful antony quinn, plaja de la Kalithea si binteles Rhodos)) si plajele care sunt superbe. Nu veti regreta! Inca o chestie interesanta de avut in vedere la acest hotel este Free Wifi oferit ca gratis in restaurant - acesta este pe bani (trebuie sa cumperi o bautura sau ceva de minim 2,5 euro pentru a primi 1 h de WIFI). In rest hotelul este acceptabil (este de nivelul unuia ceausist de 2 * din Romania), curatenie se face la 2 zile, in camere gresie si la intrare usa termopan (este un hotel pentru nepretentiosi). In camera aerul conditionat se plateste 7 e/zi si dc vrei telecomanda la mini TV platesti 5 euro care iti sunt restituiti daca nu pierzi chitanta la final. Ca si concluzie eu zic ca este de evitat acest hotel pentru a avea un sejur memorabil

Sper sa fie utile cele scrise mai sus pentru cei care doresc sa ajunga pe insula.

Sejur din Cluj 7 nopti cu avionul 17-24.06.2014

Trimis de cata1412 in 25.06.14 21:12:00
Validat / Publicat: 25.06.14 22:29:35

VIZUALIZĂRI: 5374 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cata1412); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 intrare hotel

[25.06.14 22:29:23]

Bun & util review de debut.

@cata1412: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[25.06.14 23:00:05]

cata1412AUTOR REVIEW
[30.06.14 17:10:24]

@webmasterX: Este perfect! acolo este hotelul. multumesc de ajutor!

cata1412
Alte impresii din această RUBRICĂGrecian Fantasia Resort: