Pensiunea Hora cu Brazi

Avatar Ramos
înscris/ă în 22.02.13
JUN-2014
REGIM MASĂ demipensiune

O locatie minunata la munte pentru familii cu copii

Am tinut mult sa fac aceste comentarii pentru ca am cautat ceva timp atat pe net, cat si printre recomandarile prietenilor o pensiune / hotel la munte potrivit familiilor cu copii.

Pensiune Hora cu Brazi!!!

Un loc minunat: de la intrare fetita mea de 2 ani a remarcat imediat la receptie ursuletul de plus care era asezat pe un scaunel, parca sa ureze bun venit tuturor copiiilor, apoi in partea dreapta un colt amenajat pentru cei mici cu diverse jucarii+TV care se putea da pe Disney Jr, langa acest mic loc de joaca o masa cu cateva fotolii unde parintii putea sta linistiti in timp ce copii se jucau, camera destul de mare si curata, curtea interioara o adevarata oaza de liniste pentru parinti si un loc de joaca minunat pentru cei mici (leagane, topogane, trambulina, masute, diverse animalute, bineinteles cumva izolate de locul de joaca :): oi, vaci, ponei, cai...).

Mancarea foarte buna atat pentru adulti, cat si pentru copii. O nota buna este si faptul ca au meniu pentru copii.

PS: In afara pensiunii, am fost si-am vizitat Rezervatia de ursi de la Zarnesti, merita vizitata si ii felicit pe cei de acolo pentru initiatiava lor, ne-am plimbat cu fetita prin Cheile Zarnestiului -unde aerul curat ii facea o pofta de mancare incredibila + avea un somn linistit dupa amiaza.

Am mers si in satul Magura unde privelistea e super (nu pot sa spun ca "e ca in Elvetia " pentru ca as minti, insa se apropie cat de cat...).

Abia asteptam sa revenim si multumim gazdelor pentru ospitalitate.

Impresii încărcate de Ramos in 25.06.2014 17:05:42

Validat / Publicat: 25.06.14 18:30:57

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Munte, mare, campie, deal etc.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Belgia, Franta, Ungaria, Olanda, Tunisia, Elvetia, Turcia, Cipru etc.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ramos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2

[25.06.14 19:28:49]