ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.06.2014
DIN: brasov
ÎNSCRIS: 28.09.13
JUN-2014

Potos, love forever...

Tocmai ne-am intors din vacanta superba pe care am petrecut-o la Potos (5-13 iun).

Acelasi hotel frumos, curat si linistit, acelasi personal, mai mult decat amabil.

Toti acolo sint foarte prietenosi si extrem de atenti in a-ti veni in intampinarea oricaror dorinte si rezolvarea oricaror probleme, daca apar. Aris nu are egal ca manager si este o gazda desavarsita, vremea a fost excelenta (7 zile de plaja si baie in mare sau in piscina), iar imprejurimile ofera atatea posibilitati de explorare si distractie, pentru toate gusturile si varstele, incat va spun sincer ca dupa a treia vizita in Thassos si a doua in Potos, ne-au mai ramas locuri de colindat si avem intentia sa revenim si anul viitor.

Nu ratati Taverna Irene unde Otilia va primeste cu mare amabilitate si unde mancarea este in portii uriase, excelent gatita si la preturi absolut rezonabile si daca mergeti in Theologos, pe strada principala, la Taverna Iatrou veti manca cele mai grozave preparate din carne de capra si miel si nici nu mai pomenesc de vinuri...

V-as putea tine de vorba 24 de ore si tot ar mai ramane multe nespuse! Va spun doar, oriunde ati alege sa mergeti VACANTA PLACUTA!!!

Trimis de popescu a in 19.06.14 12:22:54
Validat / Publicat: 19.06.14 16:47:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: turul clasic al Greciei, Corfu, Thassos (este a treia vizita). Am mai vizitat (fara sejur) I-le Aegina, Poros, Hydra si Paxos.

VIZUALIZĂRI: 3197 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (popescu a); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 colt din gradina hotelului,

dcristinica [20.06.14 02:15:42] »

multumim pt impresii si noi mergem pt prima oara la potos vreau sa intreb cum e plaja... nisipul mai bine zis caci am 2 copilasi mici?

dcristinica [20.06.14 02:28:57] »

temperature? apa? aer?

popescu a [20.06.14 08:41:16] »

@dcristinica:

temperatura 28-33 grade, apa perfecta pentru baie (multi copii intre cateva luni si 10ani). Am stat cu orele la balaceala in apa. Un brau de nisip cu pietricele la spartul valurilor dar si pe fundul apei si pe plaja este nisip fain.

Iar piscina de la hotel este o delectare!

dcristinica [21.06.14 00:05:30] »

@popescu a: mulțumim pentru tot abia așteaptăm sa ajungem și noi... cu mâncarea sper sa gasesc ce sa îi dau fetiței de 1 an si 4 luni

flaviana77 [23.06.14 12:05:24] »

Frumoase fotografii, cel putin gradina este superba, tare dor mi se face de Grecia cand vad aceste minunate peisaje!

popescu a [24.06.14 07:34:32] »

@flaviana77: multumesc. Si sint doar cateva din cele 1256 de fotografii! Imprejurimile sint superbe. Eu aici am poze mai mult de la hotel (nici pe acelea toate!).

Daca ve este dor, trageti o fuguta ca este aproape, rezonabil ca pret si absolut fabulos ca peisaj. Sanatate si numai bine.

alinadraghici [11.07.14 15:12:45] »

camerele au vedere spre mare? cat despre statiunea potos ce puteti spune? multumesc

puiutea [19.08.14 13:06:03] »

@popescu a: Nemaipomenit! Imi poti trimite pe mesaj privat cu ce agentie ai fost! Eventual cat a costat? Multumesc.

popescu a [19.08.14 15:30:39] »

@puiutea: noi am fost prin agentia --------

Asta pentruca aveam nevoie si de transport. Daca mergeti cu masina proprie puteti face rezervari direct la hotel.

Pe noi ne-a costat 356Euro 7 nopti cu demipensiune si 160Euro transportul! deci 516 Euro pentru o vacanta de vis!

Va doresc succes.

webmaster22 [19.08.14 19:20:16] »

puiutea [19.08.14 21:12:30] »

@popescu a: Multumesc mult, concedii multe si placute!

popescu a [19.08.14 22:14:16] »

@webmaster22: scuze! am fost foarte grabita.

Nu se va repeta!

alinadraghici, dcristinica, flaviana77, popescu a, puiutea