ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2014
AUG-2013

Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Un hotel ok

Am fost la H Top Pineda Palace in sf de august inceput de sept 2013, printr o agentie din Cluj, cu low cost pana la Barcelona, se pleaca la 18.30 din Cj, am ajuns la hotel pe la 10 seara. Niciun incident cu preluarea de la aeroport, se ajunge repede, nu mai stiu cat am facut pe drum dar ni s-a parut ca a trecut foarte repede :)

Hotelul e micut, camerele ok, e drept ca sunt mici, dar pe noi nu ne-a deranjat. Baia cu cada. Curat, evident. Mancare ok, am luat All inclusive pt ca diferenta intre demipensiune si AI nu era asa de mare si nu am vrut sa ne stresam, fiind cu copil. A meritat, pranzul era de departe cel mai variat. Am apreciat friptura de purcel de lapte. Deserturile putin variate, in principal erau budinci de toate culorile si inghetata la cutie, iaurturi si crema catalana - tot un fel de budinca. Trebuie sa te duci cu paharul si cu cartela sa iti dea bautura de la bar, nu se serveste bautura la masa.

Turistii erau in mare parte olandezi, belgieni, rusi, de varsta a 3-a multi dintre ei, dar si familii cu copii.

Hotelul e pe plaja - traversezi pasajul sub calea ferata si esti pe plaja, loc am gasit tot timpul si e liniste.

Pe aleea principala a fost aproape toata perioada cat am stat noi (26 august-10 sept) un fel de targ de distractii cu bungy jumping, carusel, jocuri etc. deci galagie seara. Am inteles ca nu e tot timpul asa.

Piscina hotelului e pe terasa de deasupra, urci cu liftul. E mica, apa era mai rece ca in mare. Au si piscina de copii. Era placut sa stai pe terasa, sa vezi marea. Loc am gasit tot timpul.

Au si miniclub, nu e deschis tot timpul. Animatorii draguti. Seara au spectacol, ceva pt copii intr-o prima faza, apoi show ul obisnuit, karaoke, flamenco intr o seara. Ziua se joaca ceva jocuri de societate (bingo etc), atmosfera e linistita, fiind multi turisti de varsta a 3-a.

La hotelurile H Top (din acest lant face parte Pineda Palace) au un sistem de autocare gratuite, faci rezervare la receptie si poti sa petreci o zi in alt hotel din lant, din regiune. Am mers la Royal Sun si la Royal Beach, care erau mai frumoase decat Pineda Palace, si mai mari, dar probabil si diferenta de pret. Am mancat la pranz la hotelul vizitat, mancarea era la fel, nu am vazut diferenta.

Am luat excursie cu vaporasul, vezi malurile si Costa Brava. Am luat si excursie la Barcelona, putem spune ca am calcat cu piciorul in Barcelona si am vazut din autocar casele Gaudi, am inconjurat Sagrada Familia, era coada imensa, nu se putea intra. Unii au ales sa intre si pe stadionul FC Barcelona, se pare ca este impresionanat. Noi nu am mers.

Vremea a fost buna, doar ultimele 2 zile a plouat.

In concluzie, raport bun calitate-pret. Daca am mai merge, am lua maimulte excursii gratuite la alte hoteluri din lant.

Trimis de Eric s mom in 17.06.14 10:22:29
Validat / Publicat: 17.06.14 13:24:21
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 3485 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Eric s mom); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[17.06.14 13:24:00]

Eric s momAUTOR REVIEW
    [17.06.14 13:31:52]

@webmaster: da, asa este.

Eric s mom
    Alte impresii din această RUBRICĂH TOP Pineda Palace Hotel: