ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2014
ÎNSCRIS: 11.07.11
JUN-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Foarte, foarte frumos

Ne-am intors din Grecia si nu pot sa nu scriu cateva impresii din acest concediu. Hotelul este foarte bun, camere mari, paturi mari, noi am avut o camera cu vedere la piscina, formata din 2 parti, prima cu pat matrimonial si a doua cu pat de o persoana, baie destul de mare si curata, curatenie exemplara, prosoape schimbate zilnic. Pozele de pe site-ul oficial sunt reale, o sa incerc sa mai incarc si eu cateva.

Restaurantul este bine organizat, in sistem bufet, mancarea foarte buna, deserturile delicioase. Personalul zambitor mereu, cu dorinta de a se simti toata lumea bine. Plaja buna, apa calda, si mica la intrare, este o locatie perfecta pentru familiile cu copii si pentru cuplurile de indragostiti. Sa nu radeti, dar chiar asa este, pentru ca locul este foarte romantic, peisajele de neuitat, liniste si armonie totala. Piscina foarte bune, cea pentru cei mici ok.

Numai cuvinte de lauda, nu stiu, daca acest lucru se datoreaza faptului ca am fost singura familie de romani, si in rest, erau doar nemti, austrieci si vreo cativa rusi, ori poate (sper) asta e politica hotelului, de a te simti bine la ei si de a-ti parea rau la plecare...

Il recomand cu incredere...

Trimis de danadin bacau in 16.06.14 13:19:10
Validat / Publicat: 16.06.14 14:51:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Gerakini, Halkidiki, hotel Estelle

VIZUALIZĂRI: 4456 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danadin bacau); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 plaja din fata hotelului

creivean [16.06.14 18:45:45] »

Văd că aţi avut o cameră family. Aţi plătit aşa ceva din ţară, sau aţi avut noroc la intrare că aţi primit o astfel de cameră?

Spune-mi te rog dacă este internet wi-fi, dacă este gratuit, iar dacă nu, ce taxă se aplică?

De asemenea, te rog să-mi spui dacă şezlongurile+umbrelele sunt gratuite, iar dacă nu, care este taxa aplicată?

Te rog să-mi spui cum ai rezolvat cu masa de prânz, dat fiind că, resortul este destul de izolat, iar tu ai fost cu un copil, care sigur a vrut ceva de mâncare la amiază.

Plus, te rog să ne detaliezi câteva preţuri. În review-ul precedent se afirma că o pizza era 15 euro, o apă 2 euro, o bere 4 euro, adică preţuri mari, peste cele pe care le-am văzut eu în alte locaţii din Grecia.

Şi, te rog detaliază puţin dotările camerei - AC, mini-bar/răcitor, mobilier, instalaţiile sanitare, baia (mă interesează dacă duşul are cădiţă, ca să nu inunzi toată camera şi dacă are perdea d-ai lipicioasă, sau este o cabină în toată firea), etc...

Mulţumesc!

webmaster [16.06.14 18:47:57] »

danadin bacau [17.06.14 10:03:49] »

@creivean: Buna dimineata,

am platit camera de la inceput pentru 3 locuri. Internetul este gratuit, ceri o parola la receptie si... merge foarte repede si bine. Sezlongurile si umbrelutele sunt incluse in pret, niciodata nu a fost bataie pe ele.

Baia are dus cu cabina, nu a curs apa nici o picatura aiurea, e totusi hotel de 4 stele, si nu stele bulgaresti. Masa de pranz am luat-o de regula tot la ei, luam pizza pentru copil (fericirea lui, ca acasa, mai rar), dar, parca era 12 euro, o pizza large, suficienta pentru intreaga familie. Eu mai luam salata greceasca (7 euro), foarte buna, total diferita de ceea ce pregatesca bucatarii nostri pe l terase cu pretentii.

Oricum, masa de dimineata este foarte consistenta, nici nu ne incerca senzatia de foame, mancam la pranz de pofta. Toata consumatia se trece in contul camerei si la sfarsit platesti. In 7 zile, tot ce am consumat, cate un prinz cu ce ti-am scris, cate un martini mare seara si bere si ouzo pentru sot, ne-a ajuns la sfarsit 178 euro, ceea ce noua nu ni s-a parut mult.

Mobilierul este super ok, frigder, minibar, contracost.

A, si am uitat ca la venire, ne-au intampinat cu o sticluta mica de ouzo, cu 2 paharele, un fresh pentru copil si 2 baclavale, de ne-au mers la suflet...

creivean [17.06.14 19:39:45] »

@danadin bacau:

Îţi mulţumesc foarte mult pentru lămuriri. Hotelul este absolut... ok., dar fără EB, preţul afişat pe diverse saituri îi unul extrem de mare.

Mă scuzi că te întreb din nou, dar am citit undeva că, primele 2 rânduri de şezlonguri ar fi cu plată (10 euro/zi, o pereche) şi că doar ultimele 2 rânduri sunt gratuite. Tu, care ai fost acolo, poţi confirma că oriunde te-ai aşeza, inclusiv în primul rând, beneficiezi de şezlonguri gratuit? M-aş bucura să văd că aşa-i

Şi, fără supărare, dar afirmaţia ta, conform căreia

frigder, minibar, contracost

mă lasă o ţâră nelămurit

Se referă (mă gândesc) la produsele aflate deja în frigider, că-s contra cost şi nu la faptul că dacă vrei frigider în cameră, plăteşti un preţ suplimentar/zi.

Oricum, mă bucur că aţi avut un concediu fain, am să am hotelul în vedere pentru viitor şi, cu siguranţă, am să-l recomand tuturor!

danadin bacau [18.06.14 09:38:21] »

@creivean: Da, poate acum pretul e mare, noi am achitat din februarie. Dar, sincer, prefer sa platesc un pret mkai mare pentru locatii unde sa ne simtim bine, sa avem siguranta, eu si familia mea, ca nu ne imbolnavim de la mancare, asa cum am patit anul trecut in Bulgaria, etc.

Si, da, ai dreptate, produsele din frigider sunt contra cost.

In perioada cand am fost eu (la inceput de iunie), puteai sa te asezi oriunde pe plaja privata a hotelului, fara nici un cost. Aveau si bar pe plaja, unde bauturile erau contra cost.

danadin bacau
    Alte impresii din această RUBRICĂAntigoni Beach Hotel Suites [Ormos Panagias]: