ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.11.2009
MAY-2002

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Hotel Carmen

Hotelul este situat in centrul statiunii Venus in apropiera plajei. A fost renovat pe la inceputul anilor 2000 si nr de stele a crescut la 4.

Hotelul Carmen este un element ce sare in ochi in statiunea lasata in paragina. Fatadele hotelului ies in evidenta fata de tot ce este imprejur, mancarea este foarte buna, dar preturile sunt mari, nu atat in raport cu hotelul, ci cu statiunea care nu merita decat 2 lei. Am stat doar 1 noapte, nici nu cred ca ar merita un concediu de 7 zile

Trimis de adrian76 in 07.11.09 19:14:02

VIZUALIZĂRI: 2591 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adrian76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -50 PMA (din 1 vot)

[07.11.09 19:19:01]

mutat impresiile la rubrica hotelului Carmen [Venus], existenta deja pe site. Sters dublura introdusa de autoare.

[07.11.09 19:19:57]

Adrian ai si poze de pe acolo? Sau lipsa fotografiilor de la ultimele seturi de impresii postate are vreo legatura cu discutiile avute cu diferiti useri pe tema asta?!?! (fotografii de pe internet, non genuine, etc)

P.S. Pagina oficiala a hotelului este : http://www.hotelcarmen.ro/ (poate webmaster completeaza in fisa hotelului)

[07.11.09 20:12:49]

wbm dublura introdusa de autor daca e vorba de mine, am gen masculin Nu am vazut ca era deja existenta rubrica.

MB eu nu mai postez poze personale la nici un review, nu as vrea ca Aish sa imi spuna din nou ca postez fara noima si sa nu fie sanctionata ci aparata. Cu pozele luate de pe net eu nu sunt de acord, prefer sa postez fara imagini. Totul este ok pentru mine asa, cred ca nimeni nu are nimic impotriva.

[07.11.09 20:41:47]

scuze, adrian, oboseala dupa o zi plina de munca. Sau poate am crezut ca scria sotia ta, stilul e totusi mult diferit de primele tale reviews-uri. Cum am spus, o fi oboseala...

[07.11.09 20:44:56]

Stiu ca stilul este diferit, dar m-am adaptat la stilul siteului, asa ca sa nu mai ies in evidenta, poate in curand o sa incarc si poze de pe net. A inceput sa imi placa noua abordare a mea, imi ocupa 30-50 de secunde sa scriu un review, iti dai seama daca as sta o ora? Sotia ta e Aish cumva de aduci vorba in mod nejustificat de sotia mea?

[07.11.09 21:06:21]

Aish? lol, nu, nu e . Sotia mea nu intra pe site, in mod evident eu neavand nevoie de voturi sau alta sustinere.

Iti reamintesc ca tu ai adus-o in discutie pe sotia ta si contul/conturile ei, nu eu.

Ba mai mult decat atat, ai scris odata un mesaj public de pe unul dintre aceste conturi (prin care cereai scuze ca ai incarcat unele poze de doua ori, la mai multe reviews-uri). Sau poate, totusi, sa fi fost ea?

Dupa cum vezi, e destul de greu sa faci distinctie, mai ales dupa o zi plina si obositoare...

[07.11.09 21:38:27]

Adrian mi se pare injust sa spui ca asta e stilul site-ului si ca tu nu faci altceva decat sa incerci adaptarea la aceste conditii. Stii bine ca nu a fost asa de la inceput si nici nu-l poti cataloga astfel din pricina lui X si Y (care, btw, au inceput sa fie din ce in ce mai numerosi).

Nu vreau ca userul Aish sa se simta atacat in vreun fel, dar, de cand tii cont de "exigentele" unuia sau altuia! ?? ! Atitudinea din ultima vreme (ceea ce reiese din ecourile postate recent) nu este tocmai cea pe care o asteptam din partea ta. Ai fost destul de "transant" la adresa anumitor membri, insa posturile tale nu sunt de neglijat/neremarcat. Fotografiile incarcate mi s-au parut sugestive de fiecare data, nicidecum deplasate; sincer... canalizeaza-ti altfel energia/ talentul de a scrie... poate daca te-ai concentra mai mult pe realizarea review-urilor complexe insotite de fotografii (la fel ca la inceputul intrarii tale in comunitatea AmFostAcolo) si evitarea replicilor malitioase (uneori)... altfel ar sta treaba...

P.S. Mi-ar face placere sa citesc un nou review marca Adrian76; poate cu putin ajutor din partea fiecaruia dintre noi, AmFostAcolo poate evolua si "tria" din mers userii cu orice altfel de interese in afara de cele ce constituie si scopul fondarii site-ului...

[07.11.09 22:39:45]

Nici sotia mea nu intra pe site, femeile sunt mai destepte in general. Stiu ca nu ai nevoie de voturi, oricum ai gratuitate asigurata, chiar daca nu figurezi in clasament, nici eu nu am nevoie de pcte, premiul e cedat. Din cate imi amintesc am vb un lucru de un cont infiintat, dar pe privat, nu pe public. Daca ce vb pe privat expunem pe public de ce s-ar mai numi privat? Cum tot pe privat ti-am solicitat restrictionarea nr de poze la 25 inainte de a publica clasamentul, vad ca acum ai adoptat regula. Ai grija ca e nasol daca nu mai faci distinctie intre un el si o ea, chiar daca e de la oboseala.

[07.11.09 22:44:08]

MB nu stiu ce consideri tu injust, sau care ai dori sa fie atitudinea mea, tu esti de-a casei aici, ai alt statut. Dupa cum ai observat eu nu am mai intrebat pe nimeni nimic, cat despre posturi, de ce zici ca ti-e dor, tocmai am publicat unele noi. Tot nu ai ajuns la Disney?

[07.11.09 22:44:48]

wbm acum am observat abia, se poate vota si ecoul??

Da se poate, tocmai am dat 50 pcte pt MB

[07.11.09 22:56:00]

Sincer nu stiu cum sa interpretez ecoul tau; poate ca as fi preferat sa nu raspunzi si sa ma lasi in ceata... Nu stiu ce intelegi tu prin faptul ca sunt de-a casei, asta ti-ar putea spune webmasterul, poate. In ceea ce priveste statutul meu, nu ma consider in niciun fel altfel decat ceilalti membri; dimpotriva sunt useri mult mai apreciait/talentati etc decat mine; practic pe acest site sunt inca o cifra ce contribuie la statisticile privind nr. membrilor.

Citesc si inca nu-mi cred ochilor; este acelasi adrian care s-a inscris pe site cu acum 2-3 luni in urma?!?! Mi te-am cu sinceritate, nu mi s-a parut un ecou rautacios cel postat de mine, insa ironia si sarcasmul cu care imi raspunzi iti distorsioneaza si mai mult imaginea, si sunt sigura ca nu numai in fata mea.

Ultimei intrebari pe care mi-ai adresat-o nu am de gand sa raspund, fiindca sunt convinsa ca nici nu astepti acest lucru.

[07.11.09 22:58:46]

adrian76: ai un tupeu incredibil si minti cu o nonsalanta de care mi se face o greata constantinesciana. Toleranta mea la nesimtire are, totusi, limitele ei.

Nu ai nevoie de puncte? LOL! Ti-ai creat nenumarate clone cu care te-ai votat singur (DUPA anuntul cu cedarea premiului), asigurandu-ti astfel un surplus de aprox 17000 PMA.

Sa continui?

[07.11.09 23:02:19]

P. S. 1 Imi placeau review-urile dezinteresate, pe care obisnuiai sa le postezi la un moment dat, dar si maniera ta de a scrie.

P. S. 2 Nu mi-am permis sa ajung in Franta. Pentru mine 3 vacante pe an in strainatate sunt suficiente pentru a-mi seca buzunarele.

[07.11.09 23:09:53]

webmaster: sincer nu inteleg atitudinea lui adrian... din sfaturile pe care ti le-a dat in legatura cu imbunatatirea site-ului (inregistrarea userilor dupa IP pentru recunoasterea rapida a clonelor). Comportamentul mi se pare cu totul fortat... E ca si cum ti-ar recomanda sa-l demasti si sa-l faci de rasul lumii... vrea sa fie pe primul loc si totusi sa doneze premiul etalandu-si calitatile de "primul pe podium"? ! ? Sunt in ceata... intr-una densa...

[07.11.09 23:16:56]

missb: ti-am mai spus, invata sa citesti si printre randuri. Ia incearca sa interpretezi "sfaturile" in aceeasi lumina a "renuntarii la premiu".

In acelasi timp, sper ca ca nu ai scapat lingusirea cu cele 50PMA - ai vazut ce subtil ti-a indicat ca ti le-a dat? . Sau cu premiul propus lui bogdan, singurul lui sustinator (desi spunea ca vrea sa-l dea cuiva care nu a avut pana acum posibilitati de a vedea lumea).

[07.11.09 23:28:47]

Poate ca nu m-am exprimat elocvent... vroiam sa spun ca nu concep un astfel de comportament, treceri de la o stare la alta in felul asta, nu ca nu-l inteleg; se pare ca in final si-a aratat adevarata "valoare".

Daca "statutul" mi-ar fi permis, i-as fi asigurat pe membrii site-ului ca astfel de comportamente puerile si deplasate nu isi au locul aici si ca AmFostAcolo nu a avut, nu are si nici nu va avea nevoie de ele. AM intervenit cu un ecou impaciuitor/pasnic, zic eu, si am ajuns sa fac astfel de afirmatii... pacat de degetele mele care parca s-au lipit de tastatura...

[07.11.09 23:37:44]

Sa zicem ca subtilitatea nu e punctul forte al lui Adrian; eu cred ca ar fi avut o multime de sustinatori daca isi putea stapani lacomia, temperamentul "vulcanic". Atata timp cat are o atitudine de genul acesta nu numai fata de mine, ci fata de intreaga "comunitate", PMA-urile sunt inutile... aprecierea vine din alta parte, nu din punctele acordate (astea sunt simbolice)... discutia din seara asta mi-a lasat un gust cat se poate de amar si regret ca m-am implicat in ea...

Cat despre premiu... poate sa il acorde cui doreste, frumos ar fi fost sa isi aleaga alte criterii dupa cae sa-l acorde (si nu in functie de sustinerea pe care o primeste din partea lui x sau y). Nu spun ca Bogdan nu l-ar merita, nu cunosc situatia si nici nu intentionez a o cunoaste...

[07.11.09 23:58:04]

MIssB: tu tii neaparat sa-i iei locul ui Aish ca una din tintele preferate? Pun pariu ca o sa se planga - se pricepe si e subtil, orice-ai crede tu - ca l-ai atacat si tu aiurea si o sa ma acuze ca te protejez si pe tine Nu m-as mira sa insinueze ca-mi esti... a treia nevasta )

[08.11.09 00:22:43]

pai in curand o sa ajungi sa ai un intreg harem) ... mai ceva ca sultanii turci...

[08.11.09 09:41:17]

toleranta mea fata de mine este 0, la altii se pare ca nu se aplica acelasi model, eu gandesc cu creierul, nu cu limba, asta asa off-topic. Bogdan nu are ce cauta in discutie, o fi singurul sustinator, asta inseamna ca am 10% ceea ce nu e rau. Wbm, iti cam place sa ne duelam, recunoaste, nu ai avut adversari demni pana acum. Sau mai bine hai sa ne concentram pe posturi de duminica scrise pt comunitate si sa ne intrebam cate ceva legat de turism.

[08.11.09 11:13:29]

Toleranta fata de nesimtire, de minciuna si de lipsa de moralitate e zero. Adica de manifestari si atitudini care nu au ce cauta pe acest site, si NU fata de persoane.

Fii adrian cel de dinainte - ai avut in mine primul sustinator, remember? - si-o sa te convingi de asta.

alexandruduma
[08.11.09 12:04:54]

Voi ati scris toate ecourile astea doar pentru a acumula puncte? Ma gandeam ca puteati folosi blog-ul sau alte cai pentru un duel.

[08.11.09 12:15:33]

Discutia a pornit aici; dar data viitoare pentru a te face pe tine sa te simti confortabil pe site o sa mutam toate discutiile pe blog.

Nu stiu de ce ma vad nevoita sa tot dau explicatii unuia si altuia, dar totusi: ma gandeam si eu ca nemergand prin prea multe locuri si neputand scrie review-uri despre destinatia X, sa postez ecouri, de orice tip, ca doar acumulez puncte... Mi-ar fi placut sa iti pot raspunde altfel, dar intrebarea ta mi-a impus un astfel de raspuns.

P. S. Astept relatarile despre China si "tonele de destinatii" pe care ni le pregatesti. Spor la scris!!

Webmaster poate totusi inchizi firul discutiei; nu se ajunge la nimic productiv, ba dinpotriva; daca stau sa numar thread-urile inchise saptamana asta...sper ca a fost doar... kind of a bad week...

[08.11.09 12:19:39]

missb: doar doua variante sunt, in opinia mea:

a) catalin vroia sa va (ne) tachineze

b) catalin a scris ca... vroia si el sa acumuleze niste amarate de 50 PMA [glumesc, ofcourse]

Ne oprim oricum aci pt a ne putea concentra pe subiecte mai utile / mai interesante.

Thread closed.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂInter Hotel (ex Carmen) :

• pagină generată în 0.046226978302002 sec