ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2014
ÎNSCRIS: 10.06.14
MAY-2014
2 (ad) ADULȚI

Hotel curat si servicii de calitate

M-am hotarat sa scriu acest review intrucat am observat ca parerile sunt "foarte" impartite. Si nu ma refer doar la parerile despre acest hotel, ci in general. Concluzia la care am ajuns este ca fiecare dintre noi are anumite asteptari de la locul in care merge, deci daca esti pretentios din fire este bine sa te informezi foarte bine de la inceput, ca sa nu ai surprize mai tarziu.

Eu si sotul meu nu ne incadram in aceasta categorie si nu ne place sa ne stricam singuri vacanta facand tot felul de mofturi. In principiu trecem cu vederea chestiile minore.

Dar, sa revenim la experienta de la hotelul din subiect. :)

Am ajuns seara, pe la 19.30 la hotel, am facut repede check-in-ul, ne-am lasat bagajele in camera si am luat-o la pas prin oras.

La receptie era un baiat foarte simpatic ce ne-a explicat in mare unde trebuie sa luam micul dejun, unde sunt celelalte restaurante, ce lifturi trebuie sa luam, unde sunt piscinele, ca avem posibilitatea sa achizitionam niste vouchere pentru cina (pe baza voucherelor beneficiai de reduceri de cativa euro de persoana la restaurantele hotelului).

Am primit o camera cu vedere la piscina interioara, destul de spatioasa, cu balcon. Cerusem agentiei prin care am facut rezervarea o camera cu pat matrimonial, insa de fapt am primit o camera cu paturi twin. Nu am "suferit" asa tare din acest motiv, pentru ca seara oricum picam franti de oboseala, dupa ce vizitam cam toata ziua nenumaratele obiective ce le pune insula la dispozitia turistilor.

In fiecare zi se facea curatenie in camera si ne schimbau lenjeria si prosoapele (cu exceptia unei zile - nu stiu din ce motiv).

Hotelul are doua piscine exterioare si una interioara + jacuzzi. Langa piscina de la etajul 3 este si un bar de la care poti sa iti cumperi bauturi, inghetata sau diverse gustari. Pretul unei beri la draft este de 3.70 euro. Accesul a fost gratuit atat la piscinele exterioare, cat si la cea interioara si jacuzzi.

Am vazut ca in fiecare seara se organizau diverse evenimente, insa noi nu am fost la niciunul.

Micul dejun l-am avut la restaurant Buonaventura, situat la etajul 4 al hotelului. Erau aceleasi chestii in fiecare zi: preparate din carne, cascaval, rosii, castraveti, mic dejun englezesc, o chestie din oua si inca ceva din cereale (cred) - de care nu am putut sa ma ating pentru ca aratau cel putin dubios. Lapte si mai multe feluri de cereale, iaurt simplu si cu fructe, unt si dulceata/gem, prajituri. Cafea, ceai sau suc natural (spuneau ei, dar nu se compara deloc cu un fresh de fructe de la noi). Totul este cu autoservire. Daca doreai, puteai sa comanzi ochiuri sau omleta. Desi nu suntem pretentiosi la masa, ne cam saturasem de acest mic dejun, iar in ultima zi doar am ciugulit cate ceva.

Pot sa confirm ca maltezii nu au cu ce sa se laude in privinta mancarii, decat cu peste si iepure.

Noua ne-a placut acest hotel si l-as recomanda oricui. Trebuie de avut in vedere ca un hotel de 4 stele la ei, este ca unul de 3 stele la noi (hoteluri noi, nu de pe vremea cand eu nici nu existam :))

Trimis de simona.v in 10.06.14 14:26:15
Validat / Publicat: 10.06.14 15:58:26
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MALTA

VIZUALIZĂRI: 4955 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simona.v); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 15.00 EUR pe cameră

[10.06.14 15:58:10]

@simona.v: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂPergola Hotel [Mellieha]: