ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.06.2014
ÎNSCRIS: 19.06.13
AUG-2012

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Pe afara-i vopsit gardul, inauntru-i leopardul

Cand am ales acest hotel am vazut pareri si pro si contra, dar fotografiile de pe siteul hotelului ne-au convins si ne-am decis sa mergem. Am ajuns pe data de 10 august 2012 la ora 18. La receptie nu ne-a intrebat nimeni de ce am ajuns asa tarziu, nu s-au interesat de noi. Ne-a dat cheia de la partament si ne-a aratat cladirea de peste strada. Noi am ramas putin surprinsi pentru ca ne asteptam sa ne cazeze in hotel nu in cladirile secundare. In sfarsit ne-am conformat si ne-am dus sa vedem apartamentul cu 2 camere si living (pt ca eram 2 cupluri fara copii).

Cum intrai vedeai numai materiale si scule si vopsele... upss... era in costructie. Apartamentul era la etajul 1, din prima am ramas cu clanta in mana. Inauntru era dezastru total: canapeau din living era alba de praf si var, paianjenii erau la ei acasa, baile erau foarte murdare, nu aveam apa calda pt cca boilerul nu mergea, televizorul nu avea cablu, in camere ere igrasie pe pereti, nu aveam nici macar draperie la geam, doar o perdea alba transparenta prin care se vedea tot (fiind la etajul 1 ne vedeau cei de la piscina, deaorece acel complex de cladiri avea si o piscina). Ne-am dus la receptie si ne-am spus toate nemulturlirile si ne-au promis ca o sa trimita pe cineva sa remedieze problemele.

Dupa ceva timp a aparut o domna cu o matura sa dea paianjeni jos si un domn sa ne instaleze cablu la televizor. Am mers din nou la receptie spunandu-le ca nu avem apa calda si ca e igarsie si mizerie... dar receptionerul se purta cu noi de parca am fi fost nebuni... ne intreba ca ce e in neregula.

L-am rugat sa ne mute in cladirea principala si ne-a spus ca noi am platit pt camere standard nu de lux (nici nu existau camere de lux...). A doua zi am sunat la agentia de unde luaseram bilete si cu greu doamna a reusit sa ne mute in alta cladire anexa dar mai rezonabila. Am primit un apartament cu 1 camera si living cu bucatarie si separat o camera care avea si bucatarie. A fost cat de cat ok acolo dar nu de 4 stele. (arata ca un bloc nu ca un hotel)

Mancarea a fost destul de proasta, foarte putine feluri de mancare si alea erau cu sos. Frutele erau putine si nu mai suplimentau, daca prindeai bine daca nu te uitai la altii...

Am mancat sejurul ala la cartofi prajiti de nu mi-au mai trebuit tot anul.

Intr-un cuvant a fost un dezastru, nu va recomand acest hotel!!!

Trimis de ancadumi4 in 02.06.14 13:27:35
Validat / Publicat: 02.06.14 15:21:43

VIZUALIZĂRI: 1551 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ancadumi4); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.06.14 15:22:11]

• Alte impresii din această RUBRICĂRiviera Blue Hotel: