ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.11.2009
ÎNSCRIS: 23.06.08
AUG-2009
6 AD. + 2 COPII

La Moneasa cu copiii

Vara era pe sfarsite si am decis sa iesim un week-end cu copiii la munte.

Deoarece am citit ca este denumita Perla "Munţilor Apuseni" am ales acest loc pentru o iesire de 2 nopti. Cel mai renumit hotel din statiune este Hotel Moneasa. Hotelul era complet ocupat, dar am reusit sa rezervam casa de oaspeti din incinta hotelului. Ea este dotata cu bucatarie complet utilata, loc pentru gratar, 3 camere duble din care una cu baie iar celelalte doua cu baie comuna. Confort suficient pentru 3 stele, curatenie atat in camere cat si la baie. Seara a fost rece si am solicitat radiatoare. Alegerea locului de cazare a fost una foarte reusita deoarece am beneficiat de linistea, casa de oaspeti se afla chiar la marginea padurii. Fiind cu copiii, am fost tare incantati de curte plina de verdeata si copaci, iar bucataria pusa la dispozitie ne-a fost de mare ajutor atunci cand a trebuit sa preparam hrana bebelusilor. Desi nu eram cazati la hotel, am avut acces gratuit la piscina hotelului.

Fara sa alegem special data, ne-am nimerit chiar in mijlocul "Festivalului de muzica populara". Ca peste tot in momentul unui festival ingramadeala, agitatie, miros de mititei, nelipsitele tarabe cu chinezarii.

Recomand aceasta statiune celor care merg la tratament.

Trimis de alexandruduma in 04.11.09 21:59:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MONEASA.

VIZUALIZĂRI: 2901 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexandruduma); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[13.11.09 07:10:19]

Deci, cu alte cuvinte ai stat sau nu in acest hotel ?

Ca mie mi se pare ca nu ai stat si ca nu ai luat masa acolo, ca nu cunosti conditiile din hotel si totusi il punctezi/votezi, crescandu-i nota generala.

Mie nu mi se pare corect.

alexandrudumaAUTOR REVIEW
[13.11.09 10:29:12]

Am stat in casa de oaspeti a acestui hotel, se poate vedea si in poze. Am servit pranzul la hotel. Macarea buna as putea sa zic "ca la mama acasa". Mamaliguta cu branza si smantana este foarte buna.

Acces gratuit la piscina hotelului si in incinta hotelului la tennis de masa, biliard, etc. Revin cu poze din camerele hotelului. Camerele ne-au fost prezentate dar era totul rezervat, fiind "Festivalul muzicii populare". Pentru orice detalii nu ezita sa ma contactezi

[13.11.09 20:08:05]

Daca te uiti bine, am stat la acest hotel cu mult inaintea ta.

Am mai stat la Moneasa de atunci de cateva ori, insa doar la Cerbul Albastru (incomparabil mai bun), nu am nevoie de detalii despre hotel, il stiu prea bine si de aceea il ocolesc.

alexandrudumaAUTOR REVIEW
[15.11.09 13:09:27]

EU am fost pentru prima data la Moneasa cu fetita. la Cerbul Albastru nu am stat dar am vazut ca e puternic promovat (de Duckadam si Florin Piersic daca nu ma insel). Depinde ce iti doresti de la un loc de cazare. Fiind 2 familii cu copii mici pana la varsta de 1 an si inca 2 persoane adulte, am preferat o casa numai a noastra. La hotel daca incepe copilul sa urle noaptea pe la 2-3 incepi si tu sa ai probleme cu vecii iar cuptorul cu microunde si frigiderul sunt de un mare ajutor in prepararea hranei. Eu nu as ocoli acest loc in care sa imi petrec week-end-ul. Mai ales ca bazinul are apa termala.

[15.11.09 15:29:52]

Ok.

De gustibus non dispudandum est!!!

mariana
[27.01.10 16:10:42]

creivean, citeam ecouri... mai tarziu, adevarat, pensiunea cerbul albastru este grozava, intr-adevar dar la cazare, in rest nu are nimic, cel putin pana in urma cu cateva luni, nu un bar, nu restaurant, nu loc de fumatori. Daca locuiesti in ianuarie acolo si esti cu un copil dupa tine si-l apuca foamea, te miri cand, ce te faci, pt. ca au camere atat de frumoase si curate ca mie mi-ar fi rusine sa merg cu mancarea dupa mine. Dar am descoperit alt loc grozav, zic eu, se numeste club castel, are tot ce-ti doresti cel putin apartamentul in care am locuit era grozav, am sa pun si niste fotografii sa-ti dai o parere (mi-a placut tare mult avand in vedere ca din tm. nu prea ai multe variante)

alexandruduma, creivean, mariana
Alte impresii din această RUBRICĂMoneasa Hotel: