ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.06.2014
GR. VÂRSTĂ: < 16 ani
DIN: Pitești
ÎNSCRIS: 20.10.12

1 Iunie - zbor pe aripi de copil

1 Iunie, prilej de a sărbători copilăria și copiii, o lume a zâmbetului și a sufletului pur, a prospețimii prin inocență, a candorii, a naturaleții și a păcii sufletești. Copiii, părinți, bunici, toți au sperat să mai petreacă o zi într-o lume lipsită de griji.

Mottoul acestei zile în Pitești, azi, 01.06.2014, alături de echipa ROTAKIDS a fost ,,Copilăria, lumea fără granițe, unde visele își spun cuvântul, unde inocența domină”. În fața Primăriei s-au auzit glasuri cristaline, cântece și voie bună. Eu și colegii mei din ROTAKIDS am împărțit azi, bucuria desenului, a picturii pe față, a baloanelor colorate, frumos mesteșugite în diverse feluri, a creării brățărilor din ață de goblen și a dăruirii pentru toți cei care încercau să învețe câte puțin din talentul nostru.

Copii pentru copii…Deși suntem și noi la rândul nostru copii, am dăruit fără a cere nimic în schimb, tot ceea ce talentul nostru a putut crea și am primit zâmbete de fericire, mulțumiri și bucurie inocentă.

Nu trebuie să uităm că, dăruind din suflet fără a aștepta nimic în schimb, dăruim tuturor copilărie, inima tuturor vârstelor, inimă ce ne dă aripi, lumea iubirii și a iertării!

La Mulți Ani tuturor copiilor!

Ana P.

Trimis de Nășica in 01.06.14 16:46:37
Validat / Publicat: 01.06.14 18:44:16

VIZUALIZĂRI: 1343 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P21 Munca mea a făcut mulți copii fericiți azi.
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2015 PMA (din 15 voturi)

[30.03.15 02:16:32]

Pentru un tată care şi-ar dori o fiică scriitoare, eşti, ... Îndeplinirea tuturor dorinţelor!

Sa creşti mare şi..., frumoasă nu spun, că eşti deja!

Mă bucur că, am avut ocazia să te cunosc.

Să ne trăieşti, copil frumos cu privire blândă!

"Tata" Alex, de pe AFA.

NășicaAUTOR REVIEW
[30.03.15 19:14:57]

@Alex_Macedo - Mulțumesc mult pentru gândurile frumoase!

Mi-a făcut plăcere să te cunosc (sper că nu te superi că te-am tutuit, dar ''Nenea'' Alex nu sună prea bine ) și sper să ne mai vedem!

Îmi cer scuze că am văzut târziu mesajul, dar școala nu prea îmi lasă timp. Sper totuși să reuseșesc să scriu niște impresii cu privire la întâlnirea AFA, văzută prin ochii unui copil.

A ta ''fiică'', Ana Maria !

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
[30.03.15 19:42:56]

@Nășica -

Tutuieşte-mă cât şi cum vrea sufleţelul tău! "Tata" Alex este ultimul supărăcios de pe pământ. Adevărat... nenea... ehm, nu sună... DELOC!... eh... vrea şi "Tata" să fie mai tânăr

Nu te scuza, pentru că, şcoala este pe primul loc. Nu uita că prin educaţie şcolară, am ajuns şi tu şi eu, să ne exprimăm şi să aşezăm cuvinte. Un exemplu este AFA şi nu numai.

Sper şi eu să ne mai vedem şi îţi doresc numai... note bune, la şcoală. Vine, Săptămâna Altfel şi va fi mai lejer, cu temele... Oricum, şcoala este şi va rămâne pe primul loc!!! AFA, te poate aştepta.

Al tău "tătic", Alex !

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
NășicaAUTOR REVIEW
[30.03.15 20:09:15]

@Alex_Macedo - Mulți pupici de la fiica ta adoptivă, Ana, și este adevărat... școala este întodeauna pe primul plan, dacă vreau să-mi duc visul mai departe, acela de a deveni medic legist!

Voi găsi timp printre picături să-mi aștern pe hârtie gândurile, sentimentele, iar condeiul meu fermecat să scrie impresiile unei ''junioare''!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[30.03.15 20:28:21]

@Nășica -

Cel mai important, visul să fie dus până la capăt!... chiar dacă pe, parcursul vieţii, visul se schimbă... nu contează... continuă, până va fi îndeplinit!

Când vei termina şcoala, condeiul va scrie impresiile unei... senioare! Sper!

Bravo şi...

Succes!