Best Western Sheldon Park Hotel

înscris/ă în 25.05.14
MAY-2014
TIP: SINGLE

Hotel ok, mergeti!

Am citit inainte sa plec la Dublin pe aici recenzii aiurea despre acest hotel. Nimic adevarat decat distanta de centru. Dar aia e suportabila si placuta pentru ca vezi orasul pâina in centru. Doar de aia ai venit, sa vizitezi.

Camera mea a fost foarte curata, schimbau asternuturile si prosoapele zilnic. Asa si trebuie la 3 stele dar la Romania nu se practica asta, de-aia zic. In camera fier de calcat si masa de calcat!!! Doi robineti, unul de apa rece, altul de apa calda. Nu se mixau. Fara dus de mana, doar din ala de perete. Foarte curat si ingrijit hotel.

Si cochet. Micul dejun pentru cei carora le place carnea, foarte consistent. Cel putin cel irlandez. Aveau insa si cereale, iaurt, fructe, gemuri si tot ce mai doreai. La restaurantul de mic dejun un domn roman, Florin, foarte simpatic si atent cu turistii. La receptie, foarte eficiente si atente. Eu sunt carcotasa, sa stii si nu vorbesc aiurea. N-am mers la piscina ca nu am mai avut timp si nici energie. Dublinul e de vizitat serios si e mare.

Mancare buna la restaurant si ospatari haiosi. Kemal si Frederic, foarte amabili si haiosi.

Agentia care m-a trimis la acest hotel a fost serioasa si atenta cu mine, mi-a placut si de ei.

Cam atat, multumesc ca ai citit si vacanta placuta in Irlanda!

Impresii încărcate de Liliana Tanase in 25.05.2014 12:17:42

Validat / Publicat: 25.05.14 13:40:22

• A fost prima sa vizită/vacanţă în IRLANDA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Liliana Tanase); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 5 voturi) nota2

[25.05.14 13:16:38]

@Liliana Tanase:

Am citit inainte sa plec la Dublin pe aici recenzii aiurea despre acest hotel.

De fapt, ”aici”, adică pe AFA, nu mai este decât o singură recenzie.

În altă ordine de idei, te rog să ții seama de Regulamentul referitor la impresiile si fotografiile incarcate pe site

În primul rând, referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE!

În al doilea rând, (de la paragraful A.13):

... articolele republicate pe AmFostAcolo de autorii lor ulterior publicării pe alte saituri nu vor mai beneficia de “votul saitului” (PMA STD) și vor putea fi, în consecință, votate doar simbolic.

NOTE: i) Fac excepție de la această prevedere articolele publicate exclusiv pe bloguri personale – însă în limita a maximum 2 articole / săptămână. prin “blog personal” se va înțelege mai sus un blog care aparține autorului în cauză (nu alte bloguri ale altor deținători)

ii) Pentru evitarea oricăror ambiguități: recomand autorilor care sunt în situațiile descrise mai sus să comunice cititorilor, printr-o notă de final, că articolul a fost publicat anterior pe un alt sait, de către același autor, sub aceeași sau o altă semnătură.

iii) Textele (sau fragmentele) republicate (de același autor) NU se află sub incidența prevederilor referitoare la citarea din alte surse. Ele nu trebuie, de exemplu, evidențiate distinct, puse între ghilimele etc.

Toate fotografiile, clipurile video Splash Viking Tour si textul imi apartin si nu dau drept de copiere nimanui.

Nici măcar ție?! :))

- Flaviu
[25.05.14 15:20:32]

Asta e 100% concentrat de review! Da' important e ca am aflat cum e cu hotelul. Pare, mai degraba, o epistola scrisa intre doua autobuze, adresata colegei Nuti care, fiind in inchidere de luna, nu a putut sa vina si ea in excursie. :)

Abia astept sa aflu ce scrie si in celelalte scrisori!

Sa ai o zi... ca-n Dublin!