ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.05.2014
ÎNSCRIS: 11.08.11
MAR-2014

Un hotel ok de 2*

Hotel Cheyenne este un hotel de 2*, usor obosit, din parkul Disneyland. In ciuda oboselii cred ca are un raport excelent pret-calitate. Fiecare hotel din parcul Disney are o tema, iar acesta este cu cowboy si indieni. Hotelul arata ca un mic orasel din vestul salbatic, de-a stanga si dreapta unor stradute sunt cladiri cu parter si etaj. Au si nume gen "Biroul serifului", Billy the Kid, etc.

In camere gasim un pat dublu si doua paturi suprapuse, totul decorat cu aceeasi tema (in camere pot sta lejer 2 adulti si 2 copii). Veioza in forma de cizma de cowboy, modele indiene pictate pe paturile suprapuse, desene de acelasi gen prin baie.

Camerele sunt curate, prosoape ok, gel de dus cu Mickey, mocheta un pic cam terfelita.

In mijlocul acestui orasel se afla receptia si restaurantul. Restaurantul Chuckwagon este o sala foarte mare, cu mese si scaune de lemn, cu aceeasi tema si cu o agitatie incredibila.

Pentru ca hotelul este foarte mare restaurantul este incontinuu foarte aglomerat. La prima mea vizita (am mai fost acum 3 ani tot aici) am fost socata cand la check-in a trebuit sa aleg ora la care sa merg la micul dejun pentru toate cele 3 zile petrecute acolo. Incepand cu 6:30 am si pana la 11:00 am, la fiecare 15 min este cate o "serie" la masa. Bineinteles ca de obicei pentru ziua imediat urmatoare sunt ramase orele cele mai putin comode, fie foarte dimineata, fie foarte tarziu.

Trecand peste acest inconvenient si peste zarva continua micul dejun este foarte bun pentru un hotel de doua stele. 2 feluri de sunca, 2 feluri de branza, unt, gem, cereale, nutela, croisants, lapte, suc de portocale, compot de fructe, ciocolata calda. Noua ni s-a intamplat sa ajungem fie putin mai devreme, fie putin mai tarziu si nu s-a suparat nimeni.

Am mancat si cina intr-o seara si a fost delicioasa - este tip bufet, 26 euro adulti, 15 euro copii.

De la hotel la parc si retur sunt autobuze la fiecare 10 min, noi le-am folosit de ficare data ca sa ne menajam puterile pentru parcuri.

Anul asta am fost tentata sa incerc un hotel mai scump dar studiind putin am vazut ca micul dejun este acelasi gen - cu programare si acelasi meniu, asa ca am ramas la cowboy si indieni.

Pentru toate hotelurile din Disneyland biletele pentru parc si studiouri sunt incluse, per total cred ca raportul calitate pret este foarte bun si va recomand hotelul daca vreti sa petrecti cateva zile la Disneyland!

Trimis de sunnyday07 in 10.05.14 19:57:11
Validat / Publicat: 10.05.14 22:02:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FRANȚA.

VIZUALIZĂRI: 2794 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sunnyday07); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

sunnyday07AUTOR REVIEW
[10.05.14 22:12:26]

webmaster, se poate muta hotelul Cheyenne in zona "Disneyland" din zona "Paris"?

multumesc!

[28.12.14 13:12:02]

@sunnyday07: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

sunnyday07