Davos Hotel

Avatar FlaviuGeorge
DIN Focşani
înscris/ă în 19.06.13
APR-2014

Cazare si masa foarte bune

Am ajuns in zona Deva - Hunedoara, vineri 2 mai 2014 cu intentia de a vizita Castelul Corvinilor, Cetatea Devei, Manastirea Prislop etc.

Initial am vrut sa ne cazam in Hunedoara, dar fiind mai multe "activitati" in zona nu am gasit cazare.

Personal, municipiul Hunedoara mi-a lasat un gust extrem de amar. De la industria veche si parasita, pana la blocurile cu tencuiala cazuta, neingrijite... Oare ce au gandit cei care au proiectat in trecut configuratia acestui oras.

Langa un castel asa impresionant sa asezi fabrici, care acum sunt patronate de fantome. Si cand zic langa nu ma refer "in oras" ci chiar in imediata apropiere a Castelului e o fabrica parasita, cu caramizile si fierul "mancate"... cunoasteti stilul post revolutionar.

Am fost nevoiti sa recurgem la solutia Deva (aprox. 20 km fata de Hunedoara) pentru cazare, unde am luat la intamplare un hotel de pe net: Hotelul Davos.

Din start va spun ca este o locatie foarte primitoare, nou construita si cu personal de 10 stele.

Il recomand cu toata caldura!!!

Si ca sa nu ziceti ca am luat comision de la proprietari sa zic numai de bine, iata si un lucru mai putin pozitiv: locatia este cam "dificila"; in spatele unor blocuri inalte, intr-un cartier de case, dar are parcare inchisa pe timp de noapte.

Impresii încărcate de FlaviuGeorge in 05.05.2014 09:45:22

Validat / Publicat: 05.05.14 10:52:40

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (FlaviuGeorge); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2