ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.05.2014
    DIN: Constanta
    ÎNSCRIS: 23.07.13
    APR-2014

Sub orice critică

Experienta ok, dar nu as mai reveni

Am fost la sfarsitul lunii aprilie la acest hotel, impreuna cu niste prieteni. Am ales camera economy, nu prea stiam ce presupune. Va spun ca mi-am amintit de studentie, de camin... Totul, incepand cu baia, dimensiunea camerei, mirosul imi aminteau de camin.

Camera este minuscula, e cat baia de la mine de acasa, mobila era acceptabila. Baia era sub orice critica, incepand de la finisaje si terminand cu dimensiunea. Un miros greu era in baie cat si in camera, pereti murdari, prin baie la fel, aceste chestii nu au ce cauta la un hotel de 3-4 stele, cat zic ei ca au. Eu dau maxim 2 stele.

Mancarea era slaba, ce nu se manca dupa-amiaza se servea seara si tot, plus ca se si repeta, per ansamblu nu mureai de foame, probleme intervine daca stai mai mult de 3 zile, oricum o iei razna, ca nu ai ce face pe acolo.

Eu am stat mai mult beat, aveau bauturi de renume, incepand cu whisky si terminaand cu martini. Am fost si partea de hotel de 4 stele, dar va spun sincer ca e imposibil asa ceva, camerele sunt extrem de mici, eu dau 2 stele acestui hotel. Pentru o escapada, la banii astia e ok. Eu nu sunt foarte pretentios poate si asta m-a ajutat

Trimis de saragea* in 04.05.14 19:24:48
    Validat / Publicat: 04.05.14 21:20:50

VIZUALIZĂRI: 1919 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (saragea*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[04.05.14 23:40:46]

La care dintre hoteluri Ralitsa si fost? Cel de 3 stele este in reabilitare. Ai fost la Ralitsa superior de 4 stele sau la corpul k? Daca ai avea si niște poze sa ne dam seama...

[04.05.14 23:43:43]

Dacă tot ai fost de curând, ne poti spune ceva de Aqua parcul care se construiește la intrarea in stațiune, mai exact in spatele Ralitsa fost de 3 stele. S-a construit ceva? Multumesc anticipat

fanespoitorul
    [05.05.14 13:00:12]

@bogdan 75: Se lucra de Paste la viitorul Aqua parc. La intrare ne-au deviat spre autogara si casute, locul unde cred ca va fi montat, parca sa bagam de seama ca vor face un parc de distractii. Interesant este cum se va intra. Se va plati, va fi inclus la anumite hoteluri, gratis (putin probabil) ??

Ce imi place la bulgari este ca de fiecare data incearca sa vina cu un mizilic nou.

[05.05.14 13:45:40]

@fanespoitorul: Vor avea gratuitate toate 3 hoteluri Ralitsa Primasol si Vita park. Eu am bilet la noul Ralitsa AQUA club de 4 stele sup (fostul ralitsa 3 stele) si avem gratis si la aqua parc... dar sper sa fie gata pana in iulie

saragea*AUTOR REVIEW
    [05.05.14 19:10:18]

Da se construieste ceva acolo, mi-a spus cineva ca va fi un mare aqua parc, dar dupa mine mai e de munca acolo, nu stiu cum lucreaza bulgarii, daca il termina pana in vara inseamna ca merita un premiu si nu au nici o treaba cu spiritul balcanic... Am fost la cel de 3 stele, nu e in reabilitare nimic pe acolo. Alt corp nu am vazut, am stat in cel din stanga receptiei cum intri. Poze nu am si nici nu am facut, nu avea rost. Imi place curatenia dar hotelul nu are treaba cu asta, prin spatele wc-ului era plin de mucegai, in piscina interioara la fel, pe unde se recircula apa era plin, dupa ce am vazut asta, am iesit

saragea*AUTOR REVIEW
    [05.05.14 19:14:09]

Defapt, vazand o poza expusa aici, mai exista un corp ceva de genul, ce pareau a fi camere, nu am vazut pe nimeni cazat pe acolo, deci posibil sa fie in renovare in acolo. Oricum, chiar daca ar fi lux inauntru, camerele si baile sunt mult prea mici pentru orice standard

bogdan 75, fanespoitorul, saragea*
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Ralitsa Superior Aqua Club Hotel (ex Ralitsa):