ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.04.2014
ÎNSCRIS: 01.09.08
APR-2014

Impecabil

Am hotarat ca trebuie ajutat si turismul romanesc. Ne-a fost recomandata de persoane care au petrecut Craciunul 2013. Am cules si informatii suplimentare de pe aici motiv pentru care am hotarat sa completez cu mai multe amanunte. Consider ca o datorie de onoare sa-ti reamintesti ca si tu ai folosit impresiile si recomandarile altora si e important sa scrii si tu ceva.

Tinerii proprietari reusesc sa duca turismul si ospitalitatea romaneasca acolo unde-i este locul. De la inceput si pana la sfarsit ne-am simtit extraordinar, nu a existat nici cel mai mic motiv de nemultumire. La un moment dat am gandit ca este Paste si pentru ei si oricat de insistenti au fost cu rugamintile sa spunem ce ne dorim in plus, singurul lucru ce mi-a venit in minte a fost sa-i rog sa se relaxeze si sa-i asigur ca daca dorim ceva vom solicita. In zadar, evident au fost neobositi.

Informatiile despre obiectivele turistice pe care le-am solicitat ne-au fost furnizate cu lux de amanunte si imbogatite si cu povestioare din zona sau legate despre ce urma sa vizitam.

Ne-au tratat ca pe cei mai buni prieteni, ne-au impartasit planurile de viitor, cum isi doresc sa creasca gradul de atractivitate al pensiunii cu o piscina, o pastravarie, un SPA, o sauna. Sper din toata inima sa le mearga bine si cand ne vom duce din nou sa-i regasim cu visele implinite.

Sa trecem de la impresii la lucrurile pe care le cautam cu totii atunci cand vine vorba despre criteriile de alegerea locului in care dorim sa ne cazam.

Camera este suficient de spatioasa, totul nou si de calitate. Asternuturile imaculate mirosind a proaspat. Patura suplimentara am intrebuintat-o din obisnuinta. Tv cu ecran plat. Obisnuita cu un anumit nivel de confort, nu mi-a dat prin cap sa intreb de uscator de par si nici pe cel de acasa nu l-am luat - notati - este necesar avand in vedere Jacuzzi, baile de sulf.... Nu-i un mare minus insa chiar trebuia si nu cred ca nu va exista in curand acolo. N-am avut vremea de partea noastra fiind luna aprilie, putinul soare pe care l-am zarit mi-a intarit convingerea ca vara e raiul pe pamant. Desi soseaua si calea ferata trec prin fata pensiunii este totul bine antifonat ca nu este deranjant.

Mancarea la superlativ, cel putin pentru noi, totul gatit sanatos in pas cu timpurile pe care le traim. Cum ar zice unii "upgradata" . Farfurii impecabile din arcopal (nimic ciobit sau zgariat)... am recitit putin ce-am scris gandindu-ma ce ar mai trebui spus... si mi-am dat seama ca suna putin cam peste limitele de credibilitate ... daca e nevoie pot sa-mi dau cuvantul ca asa a fost.

Nu are sens sa va pomenesc despre faptul ca ceea ce ne-a fost mentionat in oferta ca de exemplu masaj, Jacuzzi, aromoterapie, voucher la baile de sulf, totul a existat intocmai si de fiecare data cu cate ceva in plus.

Ce ar ajunge turismul nostru daca ar fi si putin incurajati de guvern?

Aplaud aceasta familie si ii asigur ca le vom mai trece pragul! Durerea pe care am resimtit-o in suflet vis a vis de degradarea voita a statiunii Herculane este aceeasi ca pentru intreaga noastra tara. Si cum mi-am pierdut de mult increderea ca cineva cu autoritate poate face ceva pentru noi ca natie, sunt hotarata ca sa ajut in schimbarea imaginii noastre prin orice mijloc. Si va rog nu radeti! Ganditi-va ca fiecare poate face asa ceva!

Imi propun sa revin sa completez acest rewi imediat ce pot salva pozele deiarece de pe tableta se tasteaza anevoios.

Trimis de carmenm in 24.04.14 14:25:34
Validat / Publicat: 24.04.14 16:21:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în HERCULANE. A mai fost în/la: Peste tot

VIZUALIZĂRI: 2107 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmenm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Primirea
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Casa Natura:

• pagină generată în 0.047662019729614 sec