Perinthos Hotel

REGIM MASĂ FARA MASA
60 eur
+ COPII: 2

Perinthos Hotel - liniste si confort la 12 km de Salonic

Am avut o cazare foarte buna la Perinthos Hotel si, pentru a fi de folos calatorilor in trecere sau celor care vor sa viziteze Salonicul, voi descrie acest hotel:

- situat pe E86, la 12 km de Salonic in directia Edessa, NV; usor de ajuns din centru, dinspre Serres - pe centura Salonic, sau dinspre Evzoni (vama cu FYROM);

- camere mari, moderne, bai mari - un foarte odihnitor hotel de tranzit - nu este la trafic;

- parcare gratuita in curte, au mic dejun (nu il pot descrie caci noi am optat fara)

- se poate plati cu cardul, am primit factura :); raport pret calitate f bun!

- personal foarte prietenos, am primit si o harta mare a Salonicului si recomandari de vizitare

- 3* corecte: TV, mini-bar, Wi-Fi free, restaurant.

- Acces rapid spre Atena sau spre FYROM;

Pe scurt, o pauza linistita si confortabila la buget decent. Drum bun!

Impresii încărcate de Radix7 in 24.04.2014 10:14:14

Validat / Publicat: 24.04.14 11:30:28

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Radix7); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 8 voturi) nota2

[24.04.14 10:54:04]

Mutat în rubrica "Perinthos Hotel 3*" (nou-creată pe sait)

[24.04.14 11:01:45]

- Radix7
[24.04.14 11:40:55]

@webmaster14: da, acesta este, merci!

- michirec
[24.04.14 13:05:26]

S-a mai lungit autostrada Sofia -Kulata? anul trecut in septembrie ajunsese inainte de Dupnitsa...

- Radix7
[24.04.14 15:24:36]

@michirec: drumul este bun pana la Sklavo, apoi este deviat spre Petrich si din nou revine spre PTF Kulata. Se ocolesc cam 15 km căci se lucrează la autostrada exact inainte de frontiera, daca nu o vor termina pana in Iunie va fi crunt. Noi am stat la o coada de 1 h pentru ca asfaltau un Șanț.

- michirec
[24.04.14 15:43:02]

@Radix7:

Exact asa am facut si anul trecut, ne-am plimbat prin Petrich... eu voi pleca in mai...

Multumesc!

- ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[24.04.14 16:24:58]

@michirec: Autostrada bulgareasca este exact in aceeasi situatie si nu are cum sa fie gata in acest an.

Vestea buna este ca grecii muncesc cu avant... grecesc normal, la terminarea autostrazii kassandra, chiar au terminat podul peste Strimonas dar inca nu e dat in folosinta.

Vestea si mai buna e ca oriunde ai merge spre Grecia, daca pleci din Bucuresti, cel mai bun si scurt (ca timp) traseu este cu iesire prin Makaza.

Incearca sa vezi traseul pe google maps, ultimii 30 de km sunt pe sosea noua si foarte buna.

Publicitate    [24.10.19 06:21:48]