ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.04.2014
ÎNSCRIS: 07.07.09
APR-2014

Paste 2014

Plusuri:

- bine organizat, mai ales pentru copii: iepurasi animatori, vopsit oua de Paste, Kids Club 4 ore / zi (2 dimineata, 2 dupa masa), mini-disco seara

- programele afisate in romana

- meniurile la masa variate, bune si pentru copii mici

- desi pensiunea nu includea bauturile, la micul dejun exista apa, ceai, cafea, 3 tipuri de fresh-uri (mere, portocale, ananas). Altfel, o sticla de apa plata de 330 ml era 2.20 leva

- lipsa bauturii la discretie o pun la "plus", ne-a scutit de "reprezentatiile" date de conationalii nostri afumati in receptia hotelului (cum am vazut anul trecut la Nessebar). Oricum clientela era compusa din 2 categorii mari si late: pensionari nemti si familii cu copii mici, romani, bulgari si cred ca si ceva rusi.

- caldura in camera ! La Nessebar a fost un frig crancen, noroc cu radiatorul de la receptie, via nasi. Aici n-a fost cazul.

Contra:

- mini disco era organizat in clubul de noapte, cu DJ si decibelii corespunzatori =» am extras pustoaica de acolo dupa 3 minute, imi zdranganeau si mie creierii in cap :)

- pisicile emblematice ale hotelului (una la intrare, una la scarile de la piscina), fapt pentru care fi-mea a ignorat total restaurantul in favoarea lor :(

- unul dintre lifturi ne-a cam dat palpitatii, s-a zgaltait cu noi. Am spus la receptie, nu s-a intamplat nimic.

Trimis de danah71 in 22.04.14 20:27:11
Validat / Publicat: 23.04.14 06:58:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 3089 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danah71); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Nu neaparat legat de hotel, dar a fost dragut din partea administratiei statiunii ca au oferit si un mini-concert de o ora duminica seara, cu interpreti bulgari (muzica clasica) si romani (cover-uri dupa Stefan Banica si muzica populara).

[24.04.14 18:20:21]

salut!

Avem si noi in perioada urmatoare (de 1mai) o minivacanta la acest hotel! As dori sa imi spune-ti mai multe dtalii despre acest hotel:

-cum arata camera in care a-ti locuit? ce tip de camera a-ti avut? dotarile acesteia, conditiile din hotel, exista internet in camere sau in hotel?

-mancarea la micul dejun si cina este variata sau la fel in fiecare seara?

Noi avem demipensiune ptr k nu vrem sa stam legati de hotel, dar ca preturi cum sunt in rest in hotel si in statiune? Cum sta treaba k masinile prin albenna? Ce imi recomandati sa merg sau nu k masina personala?! Astept un raspuns din partea dvs, va multumesc!

[24.04.14 18:31:35]

As mai dori sa adaug ca noi vom avea o camera Studio Standard, si as vrea sa imi spune-ti dk toate aceste tipuri de camere sunt la fel, ptr k am auzit k sunt mai multe aripi in acest hotel, unele din aceste camere fiind la nivel de 5 stele, iar altele nu prea... ! Pardoseala din camera are mocheta sau gresie? Mai multe aspecte despre zona spa imi puteti oferi? Va multumesc!

danah71AUTOR REVIEW
    [24.04.14 22:10:17]

Buna seara,

1) Camera arata exact ca in pozele atasate de userul SimonaGE, cred ca e Studio Executive. Are mocheta pe jos, dar gresie la intrare si in zona mini-bucatariei.

2) Internet - da, wifi gratuit, cu username si parola de la receptie. Se prindea si in camera (cel putin eu am agsit vreo 3 retele pe tableta).

3) Masina - cititi va rog celalalt review al meu de anul trecut, nu e cazul sa va faceti griji, daca nu incalcati semnele de parcare interzisa. Hotelul are parcari proprii suficiente, cred eu.

4) Preturile - ca in orice statiune, o sticla de apa la 2 L era de exemplu 2 leva. Daca le considerati prea mari, Metro si Carrefour exista in Varna, la 20 km.

5) Nu stiu despre celelalte aripi, am stat in cea centrala si in cea din stanga, sunt identice. Este posibil insa sa va referiti la Flamingo Standard, am inteles ca mai exista o sectiune a hotelului de 4*, nu de 5*.

6) Nu va pot da relatii despre zona spa, n-am apucat s-o vedem. Era prea frumos afara sa stam in hotel

[26.04.14 22:59:45]

Multumesc ptr raspuns, as mai avea o singura nelamurire vizavi de parcare?! As vrea sa stiu daca parcarea hotelului este gratuita sau mai trebuie achitat ceva in plus? multumesc

danah71AUTOR REVIEW
    [27.04.14 20:32:06]

@tene: da, parcarea in statiune (deci nu cea a hotelului) e 6 leva, se plateste la receptie. E vorba de bariera de la intrarea in Albena.

danah71, tene
    Alte impresii din această RUBRICĂFlamingo Grand Hotel: