ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.04.2014
ÎNSCRIS: 06.11.12
APR-2014
single

Hotel City plaza – Liniste in centrul orasul Cluj-Napoca

Din centrul orasului Cluj, taxiul a cotit pe niste stradute inguste, cu sens unic. La mai putin de 3 minute de mers, s-a oprit. “Aici este Hotel City plaza. Str. Sindicatelor, nr 9-13. Mi-a spus soferul deschizandu-mi usa si ajutandu-ma sa ies.

Am pasit afara. Daca in urma cu 3 minute eram in centrul plin de oameni si masini langa Primaria Orasului si Universitatea Babes, acum liniste si pace. Cam asta a fost prima impresie despre hotel.

La receptie am fost intampinata in stilul standard: completati fisa cu datele personale, poftiti cardul de acces. Micul dejun se serveste la mezanin incepand cu ora 6.30. Piscina este deschisa pana la ora 22. Informatii utile de altfel…

Camera: este curata, spatioasa, luminoasa, linistita. Cam astea ar fi atributele principale pentru camera double standard. Daca va asteptati ca fiind un hotel de 5* sa aveti covoare persane pe jos, baldachin, robinete aurite, etc. reveniti-va!

Anexez cateva poze facute de mine la camera mea standard ca sa va faceti singuri o parere.

Obiectele principale:

Camera are usa de balcon. Nu are balcon, doar un perete de sticla la 1 m deasupra placii de beton, in fata usii ca sa nu cadeti. Este suficient, avand in vedere ca exista atatea hoteluri de multe stele la care geamul se rabateaza doar in sus, pe motive de siguranta.

Patul este mare si confortabil. Are saltea incorporata, destul de tare. Mie mi-a placut. Atentie pentru cei care vor sa sara direct in pat, sa nu va loviti!

Pernele sunt cate 2 pentru fiecare.

Minibarul este aprovizionat standard- apa plata, minerala, bere, sucuri.

Televizorul este LCD. Nu am vazut ce posturi are, caci nu l-am deschis…

Baia are cada. Lucru important pentru mine. Si mai important, are telefon in baie, in cazul in care vi se face rau, ar trebui sa vina cineva. Nu am testat sistemul, asa ca nu stiu daca si functioneaza.

Exista internet w-fi in tot hotelul gratuit, in camera, in baie, chiar si in piscina. (acolo nu l-am testat, am mers pe spusele celor de la receptie…)

Telefonul din camera este international. Aveti seif in camera. Aveti in dulap cafetiera cu niste pliculete de ceai si zahar. Chestiile standard- prosoape, uscator de par, sampon, kit de cusut, perie de haine sunt cum am spus standard...

Cam astea ar fi lucrurile esentiale din pct meu de vedere.

Micul dejun este in regim buffet suedez.

Exista: paine de mai multe tipuri, cornuri si o gramada de pateute sarate sau dulci, marmelata de mai multe feluri, cereale, branza cam de 3 feluri, cascaval, carnaciori, oua, nuci, seminte, fructe uscate, rosii proaspete, castraveti proaspeti, ardei gras proaspeti, legume pe gratar, peste de 2 feluri (somon si ceva marinat), salata de vinete, zacusca, branzica de vaci proaspata, iaurt de 2 feluri. In concluzie micul dejun f variat si pentru toate gusturile.

Exista la parterul hotelului un calculator conectat la internet cu imprimanta. (Foarte util pentru cei care vor sa faca check in la avion si sa printeze foile)

Personalul de la receptie la femeile ce fac curat a fost foarte serviabil si politicos.

In concluzie: da, as recomanda cu caldura hotelul cuiva care vrea sa se respecte sau merge in delegatie pe banii firmei.

Desi sunt de obicei foarte carcotasa, chiar nu gasesc nimic sa reprosez.

Trimis de lady_anca81 in 11.04.14 15:41:13
Validat / Publicat: 12.04.14 06:59:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CLUJ.

VIZUALIZĂRI: 1350 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lady_anca81); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 baia

• SOCIALs