Musai de văzut: Cascada Cailor

înscris/ă în 10.04.14
JUL-2010

Cascada Cailor

TRBUIE VIZITATA IN TRECEREA PRIN MARAMURES

- de la telescaun usor fara mare efort si fara echipament specializat se poate ajunge la cascada,

- am inteles ca este cea mai inalta cadere de apa din Romania am ajuns acolo accidental oricum frumoasa zona, salbatica, neinfestata de civilizatie - mare pacat ca nu am avut un aparat foto mai performant

MINUSURI - aglomeraţie de locuitori din zona Borşei care probabil vin de la munca din Italia

- SFAT - pt pasionatii de fotografie inainte de ultima coborire se vede de ce poarta aceasta denumire cascada, stincile sunt foarte alunecoase la baza cascadei

Impresii încărcate de gabi911 in 11.04.2014 09:20:23

Validat / Publicat: 11.04.14 10:50:29

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gabi911); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[19.02.17 22:14:25]

Mutat în rubrica "Musai de văzut: Cascada Cailor, BORŞA" (nou-creată, între timp, pe sait)