ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.03.2014
ÎNSCRIS: 28.03.14
FEB-2011
single

Relaxare si bronzare

In luna februarie a anului 2011 doream sa ma bronzez si sa ma relaxez de una singura. Asa prin recomandari am ajuns in regiunea Naama Bay, am rezervat un hotel All inclusive, care nu avea plaja privata, si am mers in fiecare zi de dimineata 5 minute pe jos pana la plajele private.

Platesti o mica intrare si primesti prosop. Serviciile sunt minunate si daca le lasi tips 1-2$ (cateva lire egiptene) te vor trata ca pe un print/printesa.

Camera mea de hotel ajunsese sa contina cate 4 sticle de apa, biroul plin de cafea, lapte si zahar si flori pe pat. Voi atasa poze.

Ospitalitatea este specifica in aceste zone, asadar sa nu va fie teama sa mergeti singur/singura. Nu veti vedea femei pe strada, localnice, decat turisti, iar taxiurile va vor striga sau claxona la fiecare pas. Asa se face. Nu uitati sa negociati absolut tot.

Distractie mai putina, este pentru relaxare, ecista totusi un mare cazinou pentru amatori, si petreceri si sporturi zilnice pe plajele respective.

Recomand sa mergeti la plaje diferite zilnic, sa vedeti tot!

Trimis de georgiana_vsp in 28.03.14 16:12:20
Validat / Publicat: 27.05.14 11:45:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT.

VIZUALIZĂRI: 2960 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgiana_vsp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Asa gaseam camera cand ma intorceam de la plaja.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

webmaster [28.03.14 18:02:54] »

@georgiana_vsp: Bun venit pe site!

Dupa cum ai observat site ul nostru are doua categorii de rubrici: impresii de calatoriei si impresii despre cazare.

Review-ul de mai sus este o amestecatura intre cele doua.

Uite ce iti propun: fie modifici acest review cu mai multe detalii despre cazare si ne spui numele hotelului pentru a putea muta review-ul la locul lui, fie completezi acest review cu detalii despre zona, activitati, etc - dar fara cazare, si apoi postezi alt review despre hotel.

Te rog sa ne anunti cum preferi.

Admin [03.04.14 22:02:47] »

Rog spune-ne măcar numele hotelului, ca să putem muta recomandările în rubrica acestuia și să publicăm, într/un final, impresiile. E păcat să nu le publicăm!

webmaster [27.05.14 11:44:50] »

În ciuda lipsei de cooperare din partea autoarei și -- în consecinţă -- a ambuigităţii pronunțate a informaţiei încărcate, am hotărât să publicăm totuşi acest review. Cine ştie, oate cineva cares e interesează despre golful Naama Bay ajunge să citească, solicită info suplimentare autoarei şi are, poate, mai mult noroc...

Mutat în rubrica "Descoperă zona Naama Bay" (nou-creată pe sait)

• Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă zona Naama Bay: