ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.03.2014
DIN: Otopeni
ÎNSCRIS: 03.12.13

''Prima mea intalnire vie, cu comunitatea AFA''!

Fiecare entitate este divina, unica si are in traista/papornita putin, mult si foarte mult din ceea ce a muncit de-a lungul tuturor existentelor sale, adica are o anumita experienta, un anumit talenrt/e si anumite abilitati descoperite si nedesoperite inca, pe care le merita din toate punctele de vedere, (aceasta nu are nici o legatura cu: varsta pielii, culoarea pielii, sexul fiecaruia, bogatia materiala, cu studiile fiecaruia si altele); eu consider bogatia spirituala cea mai de pret!

Despre aceasta intalnire AFA e mult de spus, voi fi dreapta si obiectiva:

mi-a placut de toata lumea la prima vedere, nu am avut pretentii la ce masa voi sta, de la incepujt pana la sfarsit am stat la masa nr 2, unii participanti au mai fumat si la mese nu tigari electronice ci tigari adevarate asta inseamna cat de mult se respecta pe ei insisi ce sa mai spun de ceilalti!

Pe viitor trebuie sa se aleaga o locatie cu mai multe camere indeajuns pentru toti participantii in care sa incapem toti participantii AFA cu toate ca acest hotel Mistral avea in total 63 de camere, 50 de camere normale si celelalte 13 camere mai speciale, (mai scumpe). Eu m-am cazat la Casa Mihaita in jur de 150-200 de m de Mistral, (a fost fantastic ca nu m-am costumat de carnaval) plus. celelalte incoveniente care au decurs din aceasta...

Era foarte relaxant si odihnitor daca as fi venit de joi, ce sa mai spun de majoritatea participantiilor AFA care au condus autoturismele si au venit de vineri cum sa mai stea dupa miezul noptii, oboseala isi spune cuvantul?

Pe Ovidiu l-am cunoscut viu (viu, vie inseamna care se afla in viata, care traieste) vineri la restaurantul hotelului la pranz, s-a prezentat la toti membrii AFA prezenti atunci si asa l-am cunoscut si eu, iar pe Cornel viu, . l-am cunoscut la sala de festivitati, mai vazusem inregistrari virtuale cu Cornel si alti membrii AFA (nu toti prezenti acum) de la alte intalniri AFA!

Focul de tabara a fost frumos, i-am cunoscut pe Urjan Claudiu si sotia, doua suflete delicate! Si pe toti ceilalt participanti AFAi v-am vazut vii, prima data la focul de tabara L-am intrebat pe Ovidiu despre legitimatia AFA si mi-a spus ca este la receptia hotelului! Cam putina ceapa a fost pusa pe masa la acest foc de tabara la cat de multe persoane am fost, la fel si sambata la platoul traditional (sa faci economie la ceapa asta mi se pare exagerat ca si sa aduci capete de pastrav la gratar) dupa ce ca a fost doar un singur fel de mancare cu peste doar sambata sa aduci si capete de pastrav intelegeam daca era bors de peste da si daca acest peste se gasea extrem de rar si se aducea de la zeci de mii de kilometri!!!

Toate costumele de carnaval au fost frumoase, acum sincer intreb cunoscatorii in ale carnavalului sa te costumezi in medic, asistenta, (bucatar) oare sunt costume de carnaval sau de semi-carnaval??? Eu am fost prea putin prezenta in zona prezentarii costumelror de carnaval mai ales daca s-au facut premierile dupa ora 23,30?

S-a mai tinut si concursul de dans vineri?

Vineri in jur de 23,30 am plecat de la cina ,,ce a mai fost dupa aceea stiu numai cei care au ramas dupa aceasta ora!

In general, m-am simtit foarte bine, prea putin am socializat cu ceilaltii participanti! Doar la dans am fost langa mai multi participanti, nu le stiu numele!

La sala de festivitati i-am cunoscut si pe ceilalti participanti AFA, nu am ajuns de la inceput pentru ca nu aveam de unde sa anticipez la ce ora incepe l-am sunat pe Cornel dar nici el nu stia precis!?

SÂMBĂTĂ 01.03.2014:17.00 – 19.00 Întâlnire cu participanţii AFA, o intalnire ceva mai oficiala intr-o sala de conferinta, unde vom incerca sa vorbim despre site, vom putea asculta propuneri, idei, putem discuta pe baza Regulamentului. In acelasi timp vor urma si cateva surprize pentru cei prezenti.

Am fost toti minunati: membrii AFA si participantii, copiii, toti cei care ne-au servit la masa, ambianta si restul; foarte multi au avut emotii, e ceva firesc, habar nu am nici acum cand m-am inscris in AFA si ce am scris, dar nu are prea mare importanta aceasta, am sa caut si am sa gasesc si am sa ma familiarizez cu saitul AFA, la fel nu am stiut ca trebuie sa scriu propria mea impresie si am crezut ca numai cei cu GOLD pot sa-si exprime impresiile si am scris doua ecouri la Balasa Violeta, si la altii, dar toata viata am invatat, invat si voi invata tot ce considera Divinitatea ca-mi este necesar pentru evolutia si ascensiunea mea spirituala, doar cunoastere pura si invataturi din ce in ce mai inalte!... am tot timpul din lume!...

Dupa ce ne-am ccnoscut majoritatea in sala de festivitati am mers la cina festiva unde am ajuns la masa noastra si am stat la locurile noastre de vineri dar intre timp au venit cei cu care am conversat seara trecuta si ne-am mutat in alte locuri ca sa fim fata in fata cu ei, am participat la tombola ii multumesc doamnei Grecu Doina pentru obiectele pe care le-am primit la tombola si o rog pe doamna nu stiu numele de pe AFA si nici cum o cheama care a primit de la mine obiecte la tombola sa-mi spuna numele de pe AFA!

Am dansat asa cum ne-am priceput noi, am mancat tort, masa 1 si 2 a mancat de doua ori tort pentru ca a fost ziua unui domn de la masa nr 1 care a implinit 66 de anI si ne-a oferit prima data tort eu nici nu am stiut ca e ziua donmului am crezut ca e unul din torturile AFA ulterior am aflat cand ne-a servit si cu sampanie!... Nici pe dansul nu-i stiu numele in AFA? Deja de la ora 20 pana la ora 2,00 sunt sase ore si erau foarte multe ore pentru noi, nu am putut sa mai stam si am plecat!...

Va iubesc pe toti asa cum suntet atat de diferiti ca sa nu ne plictisim niciodata, iubesc aceasta tara Romania cu pamant sfant si sacru, fiecare fir de iarba, fiecare bucatica de pamant si tot ce mai are, iubesc toata creatia vie si nonvie si am hotarat ca nu mai vreau sa fiu doar spectator ci vreau sa cobor in arena si sa servesc Romaniei si omenirii!

Va binecuvantez pe toti cu: sanatate, prosperitate spirituala in primul rand si prosperitate materiala, multa iubire care inseamna multa lumina, sa nu mai aveti nici un pic de frica (frica inseamna intuneric) sta numai in puterea voastra! Vreau ca Tatal Ceresc sa spuna: am atata lumina de oferit si am cui si sa fie mandru de fiii isi fiicele de Dumnezeu care sunteti voi toti! Multa iertare neconditionata si numai adevar!

Va multumesc tuturor, pentru toate eforturile depuse ca sa ajungeti la aceasta intalnire AFA si mai ales organizatorilor care au dormit prea putine nopti intregi ca sa fim noi toti multumiti si fericiti de aceasta intalnire AFA!... cadourile noastre ale participantilor AFA au fost doar un simbol si o amintire!

Sunt mandra ca sunt romanca!

Webmaster te rog: https: //www.youtube.com/watch?v=AzkFWodn7SE

Trimis de Aristide Mariana in 07.03.14 16:24:30
Validat / Publicat: 07.03.14 17:35:23

VIZUALIZĂRI: 1438 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2027 PMA (din 31 voturi)

maria55 †
[07.03.14 18:41:07]

Pentru ai cunoaste pe toti cei prezenti, ma refer la membrii AFA, trebuia doar sa le privesti ecusoanele! Eu, sunt mioapa rau (dar vie, nu cu struguri) si a fost necesar sa fac ceva in plus; sa "pun mana" (a nu se intelege "a fura") si sa apropii ecusonul de dioptrii...

Tupeu, curaj, curiozitate... ar zice unii... nu si cei din AFA, sper! Pur si simplu asa am simtit si dorit, ca de aceea venisem acolo... sa ne cunoastem! Crede-ma si eu am "ratat" cativa, insa data viitoare am sa fiu mai rapida!

Danke, pt. binecuvantare!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
iulianic
[07.03.14 18:44:36]

@Aristide Mariana: Pentru review-ul tău de debut, primul vot vine de la cea care îţi spusese recent că încă nu ai scris nici un articol. Felicitări, ai spart gheaţa!

Aşteptam impresiile celor care sunt la prima lor participare la întâlnirile AmFostAcolo, care încă nu ne cunosc îndeajuns şi care încă nu ne-au împărtăşit din experienţele lor turistice. Sunt sigură că dacă au fost atraşi de această comunitate, cu dorul de călătorie caracteristic fiecărui membru, vor avea şi ce să ne spună.

Aristide MarianaAUTOR REVIEW
[07.03.14 20:25:11]

@maria55:

trebuia doar sa le privesti ecusoanele!

Stimata domnita, doar a privi ecusoanele e prea putin, iar unii nu si le-au pus!

roth
[07.03.14 20:34:09]

Bun, frumos si incarcat de o nota fina de spiritualitate. Frumos din partea ta ca impartasesti cu noi din trairile/invatarile pe care viata ti le scoate in cale, sper sa nu fie acest rw toata "contributia "ta pe AFA.

Ma bucur ca AmFostAcolo si eu, ca am cunoscut oameni pe care ii aveam trecuti pe lista la... neaparat de cunoscut... cat si restul trupei care nu inseamna ca e mai putin importanta pt sufletul meu. Asa suntem noi construiti sa functionam aici pe pamant... cu afilitati mai bune si mai putin bune, cu iubiri la prima vedere si pentru totdeauna sau antipatii greu de uitat.

Eugenia55* †
[07.03.14 21:13:08]

"La cina de vineri am ajuns ultimii (eu si sotul meu) la masa nr 2, am spus buna seara si am cunoscut doua sufletele pe remo59 si sotia care erau in fata noastra si doar cu ei am conversat de la aceasta masa!... "

Pot sa confirm, si eu am spus "buna seara", am stat la dreapta doamnei si cred ca n-am fost suficient de vie ca sa trezesc interesul, aveam si ecuson, parole d'honneur!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Cris
[07.03.14 21:20:46]

@Aristide Mariana, eu am fost cea care am primit la tombolă cadoul de la tine, îţi mulţumesc încă o dată şi sper să ne revedem şi la următoarele întâlniri.

balasa violeta
[07.03.14 23:20:46]

@Aristide Mariana: am venit cu SUPERBONUSUL!

Adevarat, nu mi-am pus ecusonul... n-am vrut sa ma demasc, dar cum eram agabaritica...

adri-nico
[08.03.14 00:05:09]

Bine ati intrat in gasca.

Drept sa spun mi-ati facut o impresie placuta chiar daca nu am interactionat prea mul (spre deloc, in afara de salut). Ma gindeam ca o sa strimbati din na cind veti vedea cit de "copii" sintem noi, AFA-istii... dar v-ati integrat si chiar ati dansat alaturi de noi. Felicitari pentru tinutele frumoase. ma asteptam sa fiti mai sobra.

Sanatate si viata lunga!

Marian Preda
[08.03.14 21:10:07]

@ Mariana;

Eu, intr-adevar am purtat ecusonul doar ultima zi, deoarece am considerat ca eram usor de recunoscut dupa... podoaba capilara!

Ma bucur sincer ca v-am cunoscut si profit de aceasta ocazie pentru a ura tuturor doamnele si domnisoarele din comunitatea AFA, o primavara frumoasa, alaturi de cei dragi!

Fie ca toate implinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni si... fie ca primavara iubirii sa va inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale. Va doresc un 8 Martie cat mai frumos si va asigur ca fiecare aveti cate un coltisor in rangul inimii mele!

La multi ani! Pe curand!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
le_maitre
[09.03.14 15:54:41]

@Aristide Mariana: Profit de această ocazie pentru a vă ura "bine ați venit în rândul celor care scriu pe AFA"! De asemenea, pentru că acest review (narare a unor întâmplări, fapte, descrierea unor locații, etc) reprezintă oglindirea imaginii Comunității AFA prezente la Mistral așa cum s-a reflectat în ochii vii ai Dvs... mi-am permis să vă acord un vot în consecință, adică pozitiv.

Vă asigur pe această cale că, atât eu cât și doamna mea, am purtat cu mândrie ecusoanele de identificare, ba mai mult... chiar și tricourile primite la festivitatea de premiere, deoarece AmFostAcolo!

Pe de altă parte, permiteți-mi să vă întorc urările de bine, este necesar să privim această lume ca fiind una alcătuită din lumină și să fim înconjurați de dragoste pe tot parcursul vieții noastre efemere în acest plan existențial.

Întrunind ingerințele Dvs de identificare și asociere nominală cu semnalmentele securizate electronico-facial, închei mulțumindu-vă pentru participarea la această adevărată sărbătoare a comunității noastre ca și pentru ilustrarea acesteia în narațiunea pe care ați alcătuit-o.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]

adri-nico, Aristide Mariana, balasa violeta, Eugenia55*, Flaviu, iulianic, le_maitre, maria55, Marian Preda, roth, santana*
Alte articole din această RUBRICĂ2014 Întâlnire AFA - Mistral Resort MOIECIU:

• pagină generată în 0.051261901855469 sec