ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.03.2014
DIN: mogosoaia
ÎNSCRIS: 03.11.12
MAR-2014

Super cazare la pret civilizat in Targu Mures - Pensiunea Ana Maria

Salut! Am avut ceva treburi prin targu Mures si dupa un search pe net si pe acest site m-am hotarat sa rezerv la Ana Maria cu toate ca citisem acel review al persoanei nemultumite.

Inca de la rezervarea telefonica, Doamna mi s-a parut deosebit de amabila. camerele sunt mobilate cu gust chiar daca nu cu ultimele creatii in domeniul de mobilier de hotel dar gasesti de toate de la tirbuson la perie de pantofi. Curatenia domneste peste tot.

Micul dejun cu majoritatea produselor din gospodaria proprie tine de foame si celor mai hulpavi si gurmanzi. ospatarul care se serveste la masa este deosebit de amabil si te ajuta cu tot ceae ce doresti.

Atat Doamana care este si proprietara pensiunii impreuna cu sotul ei dar si Nepoata care ii tine contratura la receptie sunt deosebit de amabile si serviabile fara sa fie insa indiscrete sau bagacioase. Pe scurt te simti ca intr-o vizita la familie.

Cat despre parcare care a suparat-o pe acea persoana nu sunt absolut deloc probleme pentru cei care stiu sa conduca intr-un oras aglomerat (nu uitati ca va aflati in centrul orasului) si care in viata lor cel putin au mai parcat o data intr-un garaj sau macar intr-un loc de parcare fiind probabil complicata pentru cei ce si-au luat carnetul de conducere la Pitesti pe "ochi frumos". Sigur la alte vizite ale mele voi mai vizita pensiunea.

A, sa nu uit daca vreti sa mancati seara sigur o sa fiti placut surprinsi de calitatea mancarurilor care sunt mancaruri de casa cu produse de calitate. eu am mancat niste sarmale si un Gulas de exceptie. Si sa nu uit desertul adica rulada cu mac care a fost extraordinara. Iar dimineata nu ratati chiar daca tineti la siluete Cornurile proaspat facute (nu congelaturi) si gemul de casa.

As mai spune si altele dar nu vreau sa plictisesc. Cine vrea detalii ii voi raspunde cu mare placere. Tin sa precizez ca nu sunt ruda sau actionar al acestei afaceri de familie ci un simplu turist in cautare de cazare civilizata si la preturi corecte pe care din intamplare chiar le-am gasit aici.

Trimis de gheorghiub in 06.03.14 10:22:30
Validat / Publicat: 06.03.14 12:38:48

VIZUALIZĂRI: 2726 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gheorghiub); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.03.14 13:41:38]

@gheorghiub, am avut sansa sa stau o singura noapte in aceasta pensiune. De servicii nu pot sa ma pling, au fost bune, exact cum ai aprecit si tu! Asa este, curatenie este, dotare este, mic dejun bun, diversificat si cred... bio... din camara proprie.

Insa "persoana nemultumita" cum o numesti, are dreptate, tind sa fiu de acord cu ea, parcarea fiind imposibila pe acea straduta in panta si ffff circulata.

In zona nu prea ai unde parca, poate doar la distante apreciabile, pt ca ai vazut si tu strada cat era de ingusta, iar trotuarele de max. 80cm., de te lua ameteala si asta doar pe o parte a strazii, ca pe cealalta era aproape inexistent.

Eu apreciez munca acestor proprietari, chiar daca atunci cand am cerut un single cu vedere in oricare alta parte decat in cea oferita, adica spre cimitir, am fost refuzata politicos.

Acum sa nu crezi ca sunt o mofturoasa, insa cand suferi de o boala incurabila, vii la Tirgu Mures pt serviciile bune ale spitalelor, cand mai si rogi daca se poate ca doar nu -i impuneam... privelistea crucilor... crede-ma era sinistra!

Si sanatos tun sa fii si tot te deprima!

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[06.03.14 13:54:14]

@maria55: cel puțin, nu te poți plânge de vecinii aceia că ar asculta manele și ar tulbura liniștea publică...

Dar, ai și tu dreptate, preferabil cu altă „vedere” (sau carte poștală).

[06.03.14 14:01:23]

@maria55:1. de parcat daca nu te descurci cu intrarea (eu zic normala de garaj (nu discutam ca poti astepta sa se astampere traficul cum am facut eu la o ora de varf cam 3 minute), se poate parca pe prima strada cum urci dealul pe stanga -o strada linistita si de la care faci 1 (un) minut pana la hotel. Eu zic ca este bine ca are parcare+ ca exista parcare in zona sunt multe alte locuri in care ai doar sansa sa-ti iei masina in camera sau sa parchezi la cine ce distanta (Incercati sa parcati prin Amsterdam pe stradutele de pe canale de exemplu) 2. Chestia cu panorama hotelului chiar nu vad ce suparare poate face ca oricum se vede printre arbori si chiar nu deranjeaza dpmdv. Eu chiar de aceasta data am fost cu o ruda pentru a fi operata si chiar nu eram in cea mai buna stare de spirit dar nici nu m-am ingrozit de cimitirul de peste drum (ce ar fi fost ca peste drum sa fie o discoteca sau vreun club??? atunci sa te vezi galagie si animatie). Doar ca intrebare: In Sighisoara la unitatile de cazare de sus din cetate ati parcat chiar in buza casei?). Iar cat despre distanta de parcare chiar nu era problema cu caratul bagajelor deoarece puteati fi ajutati de cei de la pensiune. iar refuzul nu va ganditi ca 1. Poate nu exista alt single liber sau 2. deoarece nu stiu configuratia pensiunii poate nu exista alt single cu vedere laterala sau spre spate. Si nu cred ca am fost eu norocos deoarece pensiunea fiind plina am vazut cum se comportau si cu ceilalti clienti (erau chiar si niste italieni care erau clienti fideli de ani de zile)

[06.03.14 14:03:48]

@Dragos: hei, Dragos... uiti ca locuiesc in Eforie?!

Am parte de manele si zgomot intr-o cantitate apreciabila, chiar daca nu agreez niciuna din variante... acolo insa crede-ma... ce n-as fi dat?!

Asa este, nu te poti plange... dar nici nu poti sa radiezi!

Nu considerati, va rog, ecoul meu ca pe unul rautacios...

[06.03.14 14:19:46]

NU eu pot lua hotararea daca a fost sau nu rautacios comentariul. fiecare si-a spus punctul de vedere. Dar as completa ca am stat cam 5 ani cu vederea spre un cimitir si vreau sa spun ca vecini mai linistiti ca aia nu am mai avut. Poate doar acum cand stau la mosie la tara.

[06.03.14 14:29:28]

@gheorghiub: ce facem? Nu ne mai intelegem?

Am fost de acord cu ceea ce ai relatat, altfel nu acordam un vot cu +...

Vis a vis de perceptia mea, doar a mea, a fost comment-ul despre vecinatate. Am acest drept si asta nu trebuie sa-mi fie confirmat de cineva...

Polemica asta nefiind constructiva, in beneficiul cuiva, eu zic sa incheiem aici!

Va doresc vacante cat mai placute!

[06.03.14 14:45:55]

@maria55: ba da ne intelegem daia si am raspuns chiar si cu glume

claudiu 71
[07.03.14 21:17:52]

@gheorghiub: Cunosc si eu pensiunea pozitie buna mai putin dealul spre platou (parcarea) si locurile de veci din spate dar este maghiar... asa ca nu cred ca este galagios

Oricum felicitari proprietarilor este unul din cele mai vechi pensiuni din Tg. Mures cred ca de peste 20 de ani functioneaza sub acelesi nume si patronat.

claudiu 71, gheorghiub, maria55
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Ana Maria: