ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.03.2014
  • --- F ---
    DIN: PLOIESTI
    ÎNSCRIS: 02.07.11
    AUG-2013

VARNA - Un oras pitoresc, nu cumva sa nu-l vizitati daca treceti pe acolo

Cum si pe mine ma ajuta f mult postarile membrilor AFA in alegerea itinerariilor de claltorie m-am decis sa va impartasesc parerea despre orasul VARNA. Credeti-ma e un oras suuuperb plin cu verdeata, pomi infloriti, palmieri, cu bulevarde largi, magazine, mall-uri si acces la mare.

Cel mai mult mi-a placut oportunitatea de a calatori toata ziua prin orasul VARNA folosind un autobuz supra-etajat. Aveam posibilitatea sa achizitionam un abonament pe o zi astfel incat ne urcam intr-un autobuz etajat coboram unde ne placea mai mult, vizitam, ne urcam iar in alt autobuz supra-etajat, iar coboram unde ne parea interesant s. a. m. d.

L-am asemanat intr-un fel cu orasul CONSTANTA de la noi dar... sicer, mult mai frumos. Am regretat faptul ce nu am avut la dispozitie decat o zi sa il vizitam. Siguuur imi doresc sa revin.

Trimis de danadana* in 02.03.14 17:41:22
    Validat / Publicat: 02.03.14 22:35:52
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4224 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danadana*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 copaci infloriti ce-ti incantau sufletul

webmaster [02.03.14 22:35:32] »

Mutat la rubrica "Descoperă Varna" (deja existentă pe sait).

Dragoș_MD [02.03.14 22:37:32] »

@danadana:

Corect - e o părere... că informație turistică = 0.

danadana* [02.03.14 23:30:16] »

@webmaster: multumesc!

danadana* [02.03.14 23:38:52] »

@Dragos: imi pare rau, am specificat faptul ca am calatorit cu un autobuz supraetajat si am facut doar cateva opriri. doar... ar fi fost de folos sa specific faptul ca puteti vizita un MALL imens intins pe 5 etaje, ruinele bailor romane - vestigii ramase pana in ziele noastre, parcul de la iesirea pe plaja VARNA - care e o oaza de verdeata plina cu palmieri, flori si copaci infloriti? e mai bine acum?

Dragoș_MD [02.03.14 23:53:25] »

@danadana: oarecum. Nu mi-o lua în nume de rău - am deschis iute articolul sperând să aflu lucruri noi, sau măcar o altă perspectivă asupra celor deja știute (și eu admir mult Varna și mai vreau să merg acolo în vizită - deși am stat o săptămână acum două veri, n-am prea apucat să văd multe obiective pe care mi le-aș fi dorit).

danadana* [03.03.14 00:11:13] »

@Dragos: nu v-am luat-o in nume de rau, doar imi pare rau ca nu am putut da mai multe informatii... in ziua cand m-am plimbat prin VARNA era ziua mea de nastere (eu asta imi doresc, ca de zilele mele de nastere sa calatoresc si sa vad cat mai multe locuri-astfel ca am preferat sa ma plimb prin oras ca o insetata de pitoresc, fara sa aprofundez istoria locurilor-mea culpa!). Am vrut totusi sa impartasesc celorlalti utilizatori AFA poze cu cateva locuri frumoase din acest sublim oras pe care eu una il iubesc!!! imi pare rau ca nu am fost mai concisa, promit ca dupa ce il voi vizita data viitoare sa scriu mult mai multe. Am avut si probleme in sensul ca nu am avut ghid si daca doream sa intreb pe localnici despre ce locuri pot vizita... ma loveam de faptul ca multa lume de acolo nu stia engleza (limba cea mai uzitata) deci mi-era greu sa capat informatii in rusa invatata in scoala (pe care se pare ca bulgarii o intelegeau mai bine, )

danadana*
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Varna și împrejurimile: