ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.03.2014
    JUN-2013
    2adulti ADULȚI

Către satisfăcător

Un hotel clasic de 5*

Buna ziua. Voi incepe prin a spune, ca am ales acest hotel in ura multor vizualizari de filmulete pe you tube, cat si a multor poze pe google. Placandu-mi foarte mult plaja care nu este chiar caracteristica KUSADASIULUI unde domina stancile si pontoanele din lemn, cat si desinul camerei de hotel foarte spatioasasi f. curata

Astfel m-am hotarat si am achizionat biletele ca-ntotdeauna din timp, adica in februarie pentru 21 iunie 2013 cuplu fara copii.

Am plecat din PITESTI avand transfer gratuit pana la BUCURESTI, unde ne-am inbarcat in autocarul de KUSADASI. Drumul a durat 19 ore, cu opriri de o jum. de ora la fiecare 3 ore de mers. Drum destul de obositor dar si placut pt. peisajul vazut in TURCIA [ in BULGARIA NU] si ajunsi in centrul KUSADASIULUI ghidul ne coboara din autocar si ne urca intrun autoturism ce urmeaza sa ne duca la hotel. Ajunsi la hotel la 9 dimineata, cazarea s-a facut pe loc desi aveam platita camera cu vedere totusi am strecurat 10 EURO in pasaport ca sa fie OK

am primit o camera f. frumoasa cu WI-FI tot timpul. cu clima ce functiona perfect, cu L C D., cu mini bar dar daca consumi platesti.

Acum despre restaurantul principal. Nu era mare baa chiar mic dar nu erau probleme pt ca are si o terasa placuta unde noi mancam permanent. Mancarea nu era foarte diversificata dar noi am avut noroc ca le-a venit ideea de a face oua ochiuri, omleta si gratare pe terasa. Fructe din belsug, mai ales cirese extraordinare. Prajituri cam putine mai ales baclava. Ospatarii stiu bine engleza si cum eu dam cate 2 $ la ficare, eram servit REGESTE. Am fost si la restaurantul pescaresc, cu programare unde mancarea este gratis iar bauturile pe bani si pot spune ca se merita din plin. Servire impecabila si meniu complex[fructe de mare si peste, salate etc. ]

Bauturi; berea bunicica, cafeaua la fel, vodca slaba iar vinul bun.

Barul de la pisina; aici se poate manca cartofi prajiti hamburgar pita foarte bunaaa salate etc.

Plaja foarte lata cu nisip fin, intrare in apa lina tot cu nisip, umbrelele din nuiele fa prea putina umbra, motiv pentru care ma trezeam la 6 dim. ca sa prind baldachinul din lemn unde se sta imparateste

Animatia; formata din pusti de 20 de ani cei drept slab pregatiti dar simpatici

Excursii obtionale; fiindca am mai fost o data in KUSADASI si vizitasem tot, acum am ales doar croaziera pe mare care nu mi-a priit prea tare pt. ca se merge mult cu vaporul [si la soare si la umbra] iti da de mancare pe vas dar... nasoala, opreste undeva pt. baie dar plaja si in apa pietre si stanci mici...

In concluzie bine si recomand acest hotel tinand cont de calitate pret

Cine doreste mai mult sa mearga in ANTALYA cu bani multi si atunci sa aiba pretentii. Eu pot face diferenta fiinca am fost de 6 ori in ANTALYA si in 2014 merg iar. Concediu placut tuturor!

Trimis de tudose cornel* in 02.03.14 16:03:29
    Validat / Publicat: 02.03.14 18:33:11
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: ANTALYA, LARA, SIDE

VIZUALIZĂRI: 2496 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tudose cornel*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂGrand Belish Hotel [Davutlar, Long Beach]: