ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.02.2014
ÎNSCRIS: 19.01.11
JUL-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagitor

Am fost anul trecut in iulie cu familia (vezi impresii). Desi am fost si cu un an in urma la acest hotel, de data asta nu ne-a placut, si cu siguranta nu vom mai reveni niciodata la acest hotel.

De cand am ajuns la receptie au inceput problemele: desi am platit in plus pentru camera cu vedere la mare, ne-au spus ca nu mai au astfel de camere disponibile si ne-au dat camere cu vedere la gradina. Nu ma duc in vacanta sa stau pe balcon sa admir marea, dar daca tot am platit in plus pentru asta, ma astept sa primesc o camera cu vedere la mare. Am trecut peste, si am zis ca nu vom lasa un detaliu minor sa ne afecteze vacanta, insa acesta era doar inceputul. Camera pe care ne-au dat-o, la ultimul etaj mirosea groaznic a mucegai, atat de rau incat nu se putea sta, ne-am petrecut noaoptea pe balcon, pentru ca cei de la receptie au refuzat efectiv sa ne ajute in vreun fel. A doua zi de dimineata, a venit ghidul, i-am explicat problema, a discutat la receptie si ni s-a promis ca la ora 1 ni se va schimba camera. Asa ca, la ora 12 si jumatate eram la receptie, sa ne asiguram ca se vor tine de promosiune, si ce credeti, au inceput ca nu au camere, in conditiile in care zeci de persoane asteptau sa plece, abia facusera check-out. Si uite asa a inceput circul, am cerut sa discutam cu managerul, ni s-a refuzat acest drept, a venit baiatul de la guest relations cu noi in camera sa vada si el problema, dupa ce efectiv a trebuit sa il taram acolo sa vada ca este o problema reala. dupa nici 2 minute in camera s-a convins si el ca nu se poate respira acolo, cu toate floricelele si sprayurile cu care incercasera femeile de serviciu sa infrumuseteze acea camera, si ne-a dat o alta camera.

Am zis sa trecem si peste asta si sa profitam de concediu. De aici incolo voi puncte efectiv la fiecare capitol in parte:

Plaja: cu nisip, intrare lina in mare, cam murdara

Piscinele: aici foarte enervant faptul ca trebuia sa te trezesti la 6 dimineata sa ocupi un loc pe sezlong. La alte hoteluri rezervarea pana inora 9 nu este permisa. Nu zic ca ma trezesc tarziu, la 7 sunt la masa, dar la ora aceea deja nu mai gaseai loc la piscina. Foarte enervant.

Restaurantul: mult prea mic si aglomerat

Mancarea: aici iar dezastru: mancare putina, muuuulte sosuri si biscuitei, multe fructe, prajituri, alte sosuri si niste legume fierte. Nu sunt gurmanda de fel, nu sunt genul care sa isi umple farfuria cu 10 feluri de mancare, dar in concediul asta abia daca gaseam un fel pe care sa il pot manca. Nu mi-a placut deloc.

Hotelul: aceeasi problema ca si anul trecut, daca vrei sa mergi cu liftul astepti mult si bine, pentru ca au doar 3 liftturi din care unul este mereu stricat, asa ca am facut miscare si am urcat si coborat pe scari, noroc ca ne-au mutat din camera insalubra de la etajul 9 la etajul 5, totusi uneori era obositor si enervant sa tot folosesti scarile.

Internetul: varza, semnal aproape inexistent. Nu exista wi-fi in camera sau la piscina, ci doar in lobby, si ala e ca si cum nu ar fi.

Personalul: in afara de cei de la receptie care au fost chiar nesimtiti, ceilalti au fost ok.

Entartainment: slabut, nu m-au dat deloc pe spate. Ba chiar se auzeau mereu de la Royal cantece si tot felul de joculete, si suspinam amintindu-mi cat de frumos a fost anul trecut acolo (daca mai gaseam loc am fi mers si acum)

Nu stiu ce altceva ar mai fi, all in all mi-a lasat un gust amar.

Trimis de lalely in 25.02.14 12:05:24
Validat / Publicat: 25.02.14 13:56:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2021 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lalely); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 99.00 EUR pe cameră

[25.02.14 13:38:15]

@lalely, te rog confirma pretul. Imi este greu sa cred ca ati platit 4 adulti doar 1970 euro cu avionul in iulie.

[25.02.14 17:55:46]

@webmaster25:1970 pe camera

danamandache
    [25.02.14 19:51:19]

Daca erau probleme si anul trecut, anul acesta de ce ati mers tot aici?

[25.02.14 20:01:57]

Modificat in caseta tehnica pretul/2 adulti

[26.02.14 09:49:04]

@danamandache: anul trecut nu erau probleme, citeste te rog review-ul, anul trecut a fost ok. Am vrut sa mergem la Royal, dar nu mai erau locuri, asa ca am ales sa mergem tot aici, deoarece cu an in urma fusese ok.

GJ04DZA*
    [26.02.14 10:02:59]

@lalely:

E foarte urat sa se intample asa ceva in concediu.

Multi bani... si nimic...

Un 2014 frumos si vacanta placuta!

[26.02.14 10:09:35]

@GJ04DZA:

Asa este, dar nu e capat de lume. Sper ca 2014 sa fie un an mai bun cu vacante reusite. La fel iti doresc si tie!

danamandache
    [26.02.14 11:08:16]

@lalely: am inteles, adevarul este ca multe lucruri se schimba de la an la an si din pacate nu in bine, cum ar fi normal. Vacante placute si alegeri inspirate iti doresc.

[26.02.14 11:48:35]

@danamandache: Multumesc frumos, la fel iti doresc!

danamandache, GJ04DZA*, lalely
    Alte impresii din această RUBRICĂSherwood Exclusive Lara (ex Sherwood Breeze) :