ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.02.2014
ÎNSCRIS: 21.07.09
JUN-2013

Către satisfăcător

Un hotel pentru rusi

Cautand sejur pentru 2014 mi-am dat seama ca nu am descris vacanta din 2013 :).

Am luat acest sejur de la Targul de Turism si astfel am beneficiat de o reducere destul de mare.

Dupa 4 luni de asteptare am ajuns la acest hotel mult prea laudat.

Principala mea problema a fost personalul. Un singur receptioner stia engleza in rest am jucat mima tot sejurul (am invatat pana la urma cateva cuvinte in turca)

Camera era mare (a noastra a fost tripla). Curatenia se facea zilnic. Halatele de baie din oferta nu le-am vazut pe nicaieri.

Camera noastra a fost deasupra restaurantului asa ca stiam ce gratar mancam la pranz si la cina. Am avut bafta. Sunt cateva camere exact deasupra tomberoanelor de gunoi :)

Cand am ajuns aveam prosoape doar pentru doua persoane si nu aveam desfacator de sticle.

Am coborat la receptie si am semnalat acest lucru in engleza. Proasta idee. Se uita fatuca aia la mine... Am jucat un pic de mima si a inteles, a scris pe un carnet ceva si mi-a zis OK. Asta credeam eu ca a inteles. Pe seara am coborat iar si i-am zis ca nu sunt prosoape suficiente si ca nu avem defacator. Acelasi OK.

Am prins o camerista pe hol si am facut rost de un desfacator de sticle.

A doua zi dimineata iar la recetie sa-i zic de prosoape. Era un baiat care intelegea engleza si chiar vorbea un pic. A zis ca se rezolva. Pana la plecare nu s-a rezolvat.

Fiind ziua mea de nastere prietenele mele au apelat la seful de sala de la restaurant, incercand sa-i dea ceva, sa roage un chelner sa ne aduca la masa o felie de tort cu o lumanare (adusa de ele din Romania). Nu a vrut sub nici o forma. A zis ca trebuia anuntat cu 24 de ore inainte. Am vazut ce insemna asta: aveai o masa rezervata cu petale de flori rupte din gradina pe ea. Aveai un tort si toti debarasatorii veneau si-ti cantau " la multi ani! " IN RUSA. Bine ca nu au anuntat.

A treia seara, pe la 11.00, ajungem in camera si cand sa iau o sticla de suc din minibar vad o mare balta sub el si cablul lui stand in balta. Fuga la receptie. In lift ma gandeam deja cum sa mimez problema. Surpriza! Un tip nou (pt mine) stia engleza la perfectie. Imi zice sa urc ca vine "specialistul".

A venit in 15 minute un tip mic de inaltime care zambea tot timpul. Se uita el la mini bar si-mi zice intr-o rusa-engleza ca e normal sa fie apa in minibar. Eu i-am arata pentru a doua ora apa din jurul minibarului. Dupa 30 de minute de studiat problema si-a chemat colegul. L-am intrebat daca colegul stie sa-l repare si a dat din cap ca da. Rasul de pe lume cand a venit colegul cu alt minibar in brate...

A patra seara cand ajungem in fata usii afisajul camerei noaste era stins. In camera nu aveam lumina. Fuga la receptie. Bafta mea ca era tot tipul care stia engleza. Urcati ca vine "specialistul". Vine iar acelasi baiat se uita, studiaza. Pleaca zambind. Noi lumina tot nu aveam. Radeam ca daca rezolva acesta problema cum a rezolvat si minibarul inseamna ca ne schimba camera. A venit cu alt coleg au facut ei ceva la sigurante si au rezolvat.

Cam astea au fost problemele noastre. Am ras de ele, inca mai radem, nu ne-au stricat vacanta dar nici bine nu a fost intr-un hotel de 5 stele unde nu puteai sa te intelegi cu personalul nici in engleza nici in germana.

Mancarea a fost foarte buna. Coada la inghetata, gogosi si placinte.

Spectacolul de seara era in rusa si dupa ce mam vorbit cu o animatoare au inceput sa spuna ceva si in engleza. Spectacolele de slaba calitate, cu tenta sexuala.

La piscina se aplica ca peste tot aruncatul prosopului pe sezlonguri. Apa curata si calda.

Plaja era plina de pietre. Intrarea in apa era abrupta si cat am stat noi erau curenti foarte puternici.

Trimis de aasskkyy in 07.02.14 16:39:41
Validat / Publicat: 07.02.14 18:21:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2799 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aasskkyy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera tripla.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

dianabzs [08.02.14 17:26:01] »

n-am inteles, a treia persoana pe ce s-a sters pana la urma? ca nu prea e de ras...

aasskkyy [09.02.14 10:27:35] »

@dianabzs: Noi venisem cu prosoape de acasa pentru plaja. Pentru ca am avut de la hotel prosoape pt plaja am folosit prosoapele de acasa pentru dus.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [09.02.14 11:13:06] »

Total de acord cu ce ai scris. Cred ca am stat si eu in aceeasi camera sau oricum una apropiata. Apropo nu ai dat cu capul in lampa din P01?

aasskkyy [09.02.14 12:02:02] »

@Andox: P01= patul 1? Te referi la veioza? Mai pun o poza cu camera din alt unghi.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [09.02.14 12:06:47] »

@aasskkyy: Ma refer la lampa din tavan care se vede in oglinda si care era pusa in fata usii de la balcon cam la 1,7-1,8 m.

aasskkyy [09.02.14 12:14:55] »

@Andox: Aaaa! Nu am avut probleme cu ea. Noi am fost 3 fete si nu suntem foarte inalte.

aasskkyy, dianabzs
    Alte impresii din această RUBRICĂQ Premium Resort [Alara]: