ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.02.2014
ÎNSCRIS: 02.02.14
SEP-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu se merita

Am fost in sept 2013 si am fost dezamagiti.

Camera in acre am fost cazati 424, avea niste obiecte sanitare foarte vechi-culoare gri, prosoape neschimbate, dezordine in baie-praf, paianjeni etc, barul nu era complet, in camera era un miros de egrasie.

Am cerut sa ni se schimbe camera, lucru care nu s-a intamplat pe motiv ca nu aveau asa ca am ramas in aceste conditii. Au zis ca insista asupra curateniei dar nu s-au vazut schimbari...

Mancarea era zilnic aceeasi, putine sortimente mai ales la micul dejun. La 1300 e/sejur nu aveam inclus nici macar un pahar de apa la masa. Totul se plateste, sezlonguri, prosoape, internetul 15 euro/24 ore, dezamagire totala. Noroc ca zona este superba, numeroase plaje, cu nisip fin, poti inchiria masini sa mergi sa vizitezi sau sa faci off-road, seara poti iesi in oras unde exista viata de noapte.

Ce sa mai zic ca la plecare ne-a spus sa platim nu stiu ce bauturi iar noi nu am consumat nimic de la minibar, dovada ca ei nu umpluse barul inainte sa ajungem, si nici curatenie dupa turistii dinainte.

Recomand skiathos dar NU SKIATHOS PALACE! Este o dezamagire totala acest hotel.

Trimis de Gyna_bv in 02.02.14 22:37:16
Validat / Publicat: 03.02.14 07:13:08

VIZUALIZĂRI: 3263 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gyna_bv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Oitzza [03.02.14 09:43:37] »

Poti sa imi dai ceva detalii despre inchiriatu de masina? sau despre taxi-boat

carmen_22_09 [03.02.14 11:14:25] »

Am fost acolo si eu in septembrie 2013.

Poti sa-mi spui cat plateai pe inchiriatul prosoapelor si a sezlongurilor de la hotel?

Dupa cum descrii acest hotel parca nu am stat in aceeasi locatie. Mi se pare ca exagerezi cand spui ca prosoapele nu se schimbaui, ca era praf si paianjeni si nu se facea curatenie in camera.

Cat despre acel pahar de apa...

Asa este la ei, orice bautura se plateste.

Gyna_bv [03.02.14 11:55:34] »

@Oitzza: inchiriatul de masina incepe de la 35 euro/24 ore, depinde acum ce masina doresti.

Gyna_bv [03.02.14 11:59:14] »

@carmen_22_09:8 euro/zi. Este doar parerea mea si neplacerile pe care le-am intampinat eu in camera 424 desi am discutat cu managerul si nu s-a intamplat nimic. Nu am de ce sa exagerez, am postat acest mesaj doar in ajutorul altora. Stiu ca in alte camere era destul de curat fiindca aveam si noi prieteni in alte camere. Asta a fost!

Daniela33 [03.02.14 12:47:49] »

Din cate mi-am dat eu seama, hotelul e impartit in doua feluri de camere: renovate si nerenovate.

Am vazut si eu poze de pe net (afisate pe site-urile straine) in care se vede clar ca e igrasie si mizerie. Uni au avut noroc, altii nu... nu stiu insa ce anume ati cumparat de la agentie.

Parerea mea insa e ca la micul dejun era mancare pentru toate gusturile, a fost aceasi in fiecare zi dar puteai manca zilnic altceva ca erau mai multe sortimente.

Oitzza [03.02.14 12:52:55] »

Si gasesti in orice statiune centre de inchiriat?

carmen_22_09 [03.02.14 12:55:55] »

@Gyna_bv: Ca sa fie clar pentru cei care doresc sa-si petreaca la acest hotel o vacanta, as pune asa.

La hotel primesti gratis prosoape de plaja (nu se percepe nici macar vreo garantie), sezlongurile din cadrul piscinei hotelului sunt si acelea gratis.

Este si normal ca daca cobori pe plaja, sa se plateasca sezlongurile, precum spui 8 euro/set.

Daca nu ai un pachet UAI, bauturile de orice fel se platesc.

bessondm [03.02.14 14:36:11] »

@Gyna_bv: Si la plecare - ati platit ce reclama receptia, chiar daca nu ati consumat bauturile respective?

Gyna_bv [04.02.14 15:31:59] »

@Daniela33: Am luat de la o agentie care a inchiriat toate camerele"renovate". Despre mancare eu am fost dezamagita si din ce mai vorbeam cu alti turisti nu eram singurii. Acum depinde si pe unde te-ai mai plimbat inainte... am inteles ca in Grecia cam asa e deservirea lor peste tot. Comparativ cu alte vacante in afara unde am fost noi de data asta a fost prima data cand mi-a parut rau ca am dat banii. Deci ma repet, depinde unde ai mai fost sau ce asteptari ai!

Gyna_bv [04.02.14 15:35:31] »

@bessondm: Nu am platit pt ca ne-am " revoltat" dar nu era normal sa se intample asa ceva, lipsa totala de bun simt.

webmaster28 [04.02.14 15:38:51] »

Gyna_bv [04.02.14 15:42:42] »

@carmen_22_09: Eu nu am primit nici un fel de prosop gratis. Am platit 8 euro in care au fost incluse 2 sezlonguri, o umbrela si 2 prosoape, deci contracost. Poate ati avut un alt pachet decat demipensiune. Asta a fost, fiecare cu parerea, placerile/neplacerile sale. Parerile sunt impartite si nu in toate camerele a fost o. k. Poate dvs. ati avut noroc, altii nu, dar nu trebuie sa-i judecam pe cei care nu s-au simtit bine.

carmen_22_09 [04.02.14 16:04:24] »

@Gyna_bv: Daca-mi permiti mai intreb o data, la hotel ati platit inchiriatul: 2prosoape+ 2 sezlonguri+ umbreluta, 8 euro?

Am avut demipensiune.

Eu nu te judec pe tine cum te-ai simtit ci mi se pare ca "incurci" niste lucruri care s-au intamplat in aceeasi luna, in acelasi an cand am fost si noi si s-ar putea intampla ca cei care vor merge acolo sa nu mai inteleaga ce si cum.

Gyna_bv [04.02.14 18:05:46] »

@carmen_22_09: Nu la hotel am platit ci pe plaja (Koukounaries) la personalul de pe plaja. 2 prosoape + 2 sezlonguri + 1 umbrela =8 euro/zi. La hotel stiu ca erau gratis dar nu am dorit sa stau la plaja in hotel, la bazin.

carmen_22_09 [04.02.14 18:15:34] »

@Gyna_bv: Da, asa este.

Am tinut sa faci tu precizarea asta pentru ca din text reiese ca se plateau la hotel.

Prosoapele pentru plaja de la hotel se pot lua si la plaja.

Sezlongurile pe plaja, sunt exact cum spui 8 euro indiferent cat timp stai pe plaja.

webmaster70 [18.03.15 12:10:07] »

@Gyna_bv - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

bessondm, carmen_22_09, Daniela33, Gyna_bv, Oitzza
    Alte impresii din această RUBRICĂSkiathos Palace Hotel [Koukounaries]: