Pensiunea Cătălina

înscris/ă în 05.08.13
NOV-2013
100 lei / camera / noapte

Nu recomand

Am gasit pensiunea pe internet, pe site-uri de cazare.

Am sunat si am vorbit direct cu proprietarea care ne-a informat ca este liber pentru weekendul dorit de noi, dar pentru ca am luat 9 camere (din 10) ne-a cerut avans prin banca.

Am trimis avans mai mult decat ne-a cerut doamna, cu 2 saptamani inainte de weekendul stabilit.

Am ajuns acolo vineri la ora 16:00, iar cand am intrat in vila nu se simtea nicio diferenta de temperatura. Erau aceleasi grade ca si afara. Cand am intrebat-o pe domnisoara ce sta acolo de ce este asa, ne-a replicat ca vila a fost inchisa 2 saptamani si ca abia de dimineata a dat drumul la centrala. In camere in prima seara a fost foarte frig, a doua seara puteai sa spui ca poti dormi cu patura pe tine, iar duminica dimineata puteai sta (cand noi plecam)

Da are un living mare si bucataria este dotata. Ai spatiu in curte sa stai, gratar si locuri de joaca pentru copii.

Atitudinea proprietarei lasa de dorit. Noi in 3 zile, desi ne-am certat la telefon cu dansa, ea nu a venit acolo, a lasat-o pe fata "din casa" sa se ocupe de probleme.

Ce nu vi se spune la telefon? Nu se fumeaza nicaieri in vila, nici macar in bucatarie nu ai voie. Indiferent de cate grade sunt afara, nu o intereseaza. Daca doriti sa ascultati muzica, nu aveti la ce. Boxe sunt peste tot, dar nu s unt conectate la nimic, iar daca vrei sa vi tu cu ceva de acasa nu te lasa. Daca trimiti bani prin banca, avans, nu se uita dupa ei. Sambata dimineata cand ne-a cerut bani, mi-a cerut si ce platisem prin banca. Mi-a spus ca ea nu s-a uitat in cont si ea nu are de unde sa stie sambata daca eu i-am trimis sau nu, sa ii dau si bani aia si daca ii gaseste luni in cont, mi da inapoi.

Camerele de la parter sunt direct din living, iar geamurile dau spre strada. Camerele de al etaj sunt ceva mai spatioase si ami calduroase.

Domnisoara "din casa" cand o cauti nu o gasesti, nu iti da un numar de telefon sa o poti apela.

Nu cereti o patura sau o perna in plus, ca nu are de unde sa va ofere.

In concluzie, nu recomand aceasta vila grupurilor mari. Poate unei familii cu un copil, sau doar un cuplu ar fi mai multumit. Noi nu am fost, iar atitudinea proprietarei care tipa si jigneste, lasa de dorit.

Impresii încărcate de ionelab* in 20.01.2014 10:57:33

Validat / Publicat: 20.01.14 12:22:08

• Alte destinații turistice prin care a fost: Kusadasi - Turcia, Budapesta - Ungaria, Roma, Venetia - Italia, Thasos - Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ionelab*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[20.01.14 11:37:44]

- ionelab*
[22.02.17 15:18:26]

@webmaster14: spre rusinea mea, cu o intarziere maxima, confirm localizarea pensiunii Multumesc :)

• Minivacanta de Rusalii (Jun.2013) - punctaj satisfactie: 9.38 (scris in 25.06.13 de freedom4all din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • INFO: