ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2014
DIN: Botosani
ÎNSCRIS: 06.09.13
DEC-2013

Revelion si Carnaval reusit; Hotel OK

Am petrecut 5 nopti la acest hotel in perioada Revelionului 2014. Ne-am simtit foarte bine. Receptia si restaurantul hotelului arata foarte bine. In tot hotelul si chiar in baza de tratament existau elemente decorative pentru sarbatorile de iarna (brad impodobit, ghirlande) ceea ce a contribuit si mai mult la atmosfera festiva. Am apreciat foarte mult acest lucru. In camera, ar trebui adaugate mici accente /obiecte care sa dea o nota de eleganta, iar lenjeria, halatele si prosoapele ar trebui reinnoite. Dar, in general, este curat si bine.

Contrar a ceea ce se scrie pe net, avem o parere foarte buna despre restaurant, despre produsele oferite la micul dejun, care a fost variat (ar trebui mici imbunatatiri la produsele de patiserie, la fructe si la sucuri), precum si de meniul de Revelion si Carnaval (mai putin aperitivele de la mesele festive). Un cuvint de apreciere pentru ospatarul pe care l-am avut la masa de Revelion, Ionut, sper sa nu gresesc, foarte atent si simpatic cu toata lumea. De asemenea, am comandat si a la carte, iar servirea a fost foarte prompta, mincarea buna si la un pret avantajos. In plus, formatia Pichi & the Band care cinta in restaurant creeaza o atmosfera placuta. S-a vazut ca organizatorii si-au dat toata silinta pentru niste petreceri reusite.

Cred ca se impune totusi un pic mai multa atentie fata de turisti, in sensul ca ar trebui sa se incerce rezolvarea problemelor ridicate de acestia. Astfel, am achizitionat pachet de revelion, pentru 2 persoane, cu mesele festive. A treia persoana care a venit cu noi, cu pat suplimentar, datorita unor probleme de familie, s-a hotarit la inceputul lunii decembrie, iar agentia ne-a comunicat ca nu se mai poate rezerva loc la masa de Revelion. Am acceptat, dar am incercat totusi la hotel sa incercam sa rezolvam aceasta problema, pentru a nu ramine singura in camera in noaptea de revelion. Ni s-a spus ca nu se mai poate, ca nu mai este loc in restaurant; am inteles ca au fost si alte persoane care au patit acelasi lucru. Cred ca totusi se putea gasi o solutie si pentru aceste persoane, mai ales ca spatiu mai exista in hotel, nu neaparat in restaurant, dar in alte locatii, tocmai ca acesti oameni sa nu se simta singuri de Revelion. Adica trebuia sa se ofere o varianta de compromis. Oamenii au fost foarte dezamagiti, mai ales ca am auzit ca unele persoane au reusit sa aranjeze, in stilul clasic romanesc, un loc in restaurant. Poate se putea lasa piscina hotelului mai mult timp deschisa , in acest caz, pentru ca oamenii sa se relaxeze macar la piscina.

In ceea ce priveste baza de tratament, putem spune ca este curata, moderna ,bine organizata. Personalul isi face datoria profesionist, gama procedurilor este diversificata, iar preturile rezonabile. Exista disponibilitate la programare si respecta orele planificate. In plus, am apreciat faptul ca si in aceasta perioada de sarbatori, a existat posibilitatea sa se efectueze citeva proceduri (masaj, drenaj limfatic, magnetodiaflux etc), aceasta pe linga serviciile care existau incluse in pachet: piscina, sauna, sala fitness.

Asadar, se pot face imbunatatiri, dar, in general, impresia pe care ne-a lasat-o acest hotel este foarte buna si daca vom reveni la Baile Felix, cu siguranta, ne vom mai caza la acest hotel.

Trimis de Kiyomi in 09.01.14 15:49:52
Validat / Publicat: 09.01.14 16:58:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'. A mai fost în/la: Litoral, Valea Prahovei, Oltenia

VIZUALIZĂRI: 2017 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Kiyomi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotel International- Restaurant
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 56.50 EUR pe cameră

KiyomiAUTOR REVIEW
    [09.01.14 19:33:05]

Doresc sa fac niste precizari cu privire la mesele festive de Revelion si Carnaval pe care am omis sa le scriu in review. Masa de Revelion a fost reusita: 4 feluri de mincare care au fost foarte bune (mai putine aprecieri pentru aperitive, care mi s-au parut a fi cam artificiale), tort de ciocolata, alune, fructe, iar in ceea ce priveste bauturile a fost open bar (apa, vin, cocktail-uri alcoolice si non-alcoolice, sampanie si alte bauturi). La Carnaval au fost servite doar 3 feluri de mincare si, de asemenea, open bar. A fost foarte simpatic faptul ca ospatarii au dat tonul Carnavalului fiind imbracati in diverse costume.

In ceea ce priveste programul de diverstisment, acesta a constat in program sustinut de Picky & The Band, o formatie de muzica live care a sustinut un program muzical frumos, variat, in linii mari, cu muzica de calitate. De asemenea, ambele seri festive au fost presarate cu diverse momente: program folcloric cu Ansamblul Crisana (un ansamblu foarte bine pregatit; mi-a placut ca au invitat oamenii la dans), dansuri de societate, precum si participanti de la Vocea Romaniei si X factor. In seara de Revelion au fost, de asemenea, focuri de artificii.

Michaell
    [10.01.14 18:18:17]

@Kiyomi: imi poti spune te rog daca in cadrul procedurilor se ofereau si impachetari terapeutice, cu namol, parafina, et.c.

multumesc

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [10.01.14 18:44:42]

@Michaell: nu știu cum o fi la Internațional, dar la Hotelul Perla din 1 Mai, sigur au. Au o bază de tratament foarte modernă - am beneficiat și eu de ea, acum un an și mi-a făcut bine. Păcat că n-am putut sta mai mult... Și mai mult ca sigur și la alte hoteluri din Felix / 1 Mai. Verifică pe saiturile lor oficiale.

KiyomiAUTOR REVIEW
    [10.01.14 22:13:06]

@Michaell:: nu am solicitat, dar in lista de proceduri am vazut ca se regasesc atit impachetarile cu parafina, cit si impachetarile si baile cu namol. Cred ca cel mai bine este sa sunati si sa cereti mai multe detalii.

Michaell
    [11.01.14 10:20:00]