ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.01.2014
DIN: brasov
ÎNSCRIS: 08.01.14
JUL-2013

Merita sa mergeti

O sa fiu scurt si la obiect, Hotelul Esperia merita nota 10, personalul foarte amabil, foarte curat hotelul, renovat recent de bun gust iar piscina este foarte draguta iar mancarea proaspata diversa si cu un loc de luat masa extrem de placut chiar si langa piscina afara in aer liber. (l-as mai descrie un hotel finut nu cu 1000 camere si balamuc ci mai mic mai select)

Este situat la 20 m de plaja si pe principala strada din LAGANAS (mai in centru de atat nu ai unde) deci alegeti hotelul cu toata increderea va spune o persoana pretentioasa!!!

Cat despre LAGANAS este cea mai tare statiune de tineret din toata insula, aveti ce face nu va veti plictisi cluburi terase excursii etc... A FOST SUPERB!!!

Trimis de adi_chin3zu in 08.01.14 15:14:58
Validat / Publicat: 08.01.14 17:23:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 5991 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adi_chin3zu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.02.14 23:16:38]

Printre optiunile mele pt vara asta se numara si hotelul Esperia.

Am citit diverse lucruri despre el. te rog sa-mi spui doua lucruri:

- frigiderul este contra-cost? Asa am citit pe undeva, nu mai stiu pe unde, dar mi se pare ciudat! Nu cred ca ar fi cine stie cat de mult, dar asa, ca idee...

- accesul la internet este free sau contra cost?

Oricare ar fi situatia, mi se pare un loc dragut

Multumesc

adi_chin3zuAUTOR REVIEW
    [08.02.14 12:38:46]

Frigiderul nu a fost contra cost, iar internet in hol la receptie si la piscina, in camere nu este, dar nici nu este necesar cand esti intr-un loc asa frumos.

Daca ar fi sa merg in acelasi loc as alege tot acest hotel desi am fost si prin altele tot pe acesta l-as alege.

Si acum pentru toata lumea care mai citeste cand mergeti in ZAKINTHOS alegeti LAGANAS poate sunteti indecisi ca sunt mai multe statiuni dar sunt praf celelalte in comparatie cu LAGANAS

[08.02.14 17:11:01]

@adi_chin3zu: Multumesc pt raspuns.

Ne=am hotarat deja sa facem rezervarea.

Si, cu toate ca Laganas e o statiune pt tineri, mergem si noi acolo, desi nu mai suntem cam de multa vreme tineri!

Si cu netul ai dreptate, noi il folosim in concediu doar pt a cauta informatii turistice.

Numai bine, Adriana

calinancuta
    [16.04.14 11:46:45]

@adi_chin3zu: Tin sa mentionez ca, frigiderul este contra cost, el este prezent in camera, dar porneste numai dupa ce achiti la receptie si ii dau ei drumul.

Am fost si eu intr-un sejur de 8 zile in iulie 2013 in acest hotel si am numai cuvinte de lauda despre el.

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [16.04.14 12:06:40]

Să zic, să nu zic? Am avut o experiență ciudată cu acest hotel... Anul trecut am avut rezervare -confirmată de hotel- pentru 9-11 mai. Ei bine, rezervarea nu a putut fi onorată! Am ajuns la hotel, acesta era închis. Norocul a făcut ca tot atunci să văd un nene pe motoscuter ce intra în hotel. Am năvălit peste el să-i zic că am rezervare... Era chiar proprietarul care mi-a zis că nu mai deschide hotelul (avea un grup de turiști din Slovenia care anulaseră sejurul),eram singurii turiști. În schimb, a găsit rezolvarea... ne-a cazat la Hotel Alexandros, care era al lui unchi-său, e de 4 stele, ceva mai departe de plajă... și la același preț... A fost relativ ok și acolo, dar singura mea întrebare a fost, ce dracu făceam dacă nu-l prindeam pe nenea ăsta chiar la intrarea în hotel? Aveam eu un nr. de telefon, dar dacă era al hotelului și hotelul era închis... tot aia...

motaneata
    [16.04.14 14:25:45]

@adi_chin3zu:

Hai, da-o în... Doamne iartă-mă, nici chiar așa! Înțeleg că ai intreres să vinzi camere la acest hotel, dar puteai să-i faci publicitate mai cu perdea. Sau măcar îndemnurile de tipul "Merită să mergeți", ... "deci alegeți hotelul cu toată încrederea", puteau fi mai voalate, ca să nu bată la ochi. Pentru că lumea se prinde când umbli cu... brașoave!

Tocmai mă uitai pe saitul ăla englezesc și majoritatea de pe-acolo țipă ca în gură de șarpe: “do not go there - is a 2 stars hotel!!! ”, “Worst hotel I've ever stayed in”, “Noisy hotel... !!! If you want to sleep, never stay here”, “Never this hotel again! ”

Dacă și ăsta e hotel de nota 10, înseamnă că cei care au scris pe Tripadvisor au fost în altă parte.

Și dacă mai punem și ce a spus maestrul @johnnyredlabel, atunci poate mai cinstit ar fi îndemnul: "Fugiiiiiiți!

adi_chin3zuAUTOR REVIEW
    [16.04.14 15:19:52]

@motaneata: Prietene fiecare isi zice parerea, eu nu scriu ce vrei tu intelegi, eu am fost acolo asta e parerea mea tu poti sa mergi in china daca consideri ca aici nu e ok si nu vand camerele nimanui si inca ceva, cu mizerii de comentarii ca al tau omul alta data nici nu mai scrie!!!

[16.04.14 15:49:40]

@motaneata: Fiind direct interesata de acest hotel, te rog sa explici ce-ai vrut sa spui prin "ințeleg că ai intreres să vinzi camere la acest hotel "?

M-ai cam bagat in sperieti, dupa concediul ratat din vara trecuta. in Lefkada, nu-mi doresc o experienta neplacuta cu hotelul... Desi acum e cam tarziu, am platit sejurul...

Multumesc.

motaneata
    [16.04.14 19:41:24]

@adrianaglogo:

ţi-am raspuns, in detaliu, pe privat. Sper sa nu fie prea tarziu!

adi_chin3zu, adrianaglogo, calinancuta, motaneata
    Alte impresii din această RUBRICĂEsperia Hotel: