ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.12.2013
ÎNSCRIS: 28.12.13
AUG-2013

la PMM* = 65 GBP

Un hotel recomandat cu toata inima

Pentru cei care merg la Londra este foarte important atunci cand merg pe cont propriu sa - si aleaga un hotel de care sa-si aduca aminte cu placere. Din cartile de calatorii am inteles ca sistemul de clasificare al acestora la Londra nu respecta un sistem unitar asa cum este in alte tari europene. Exemplu un hotel de 4 stele poate sa nu aiba minibar.

Pentru ca am cunoscuti care m-au avertiza de situatia unor hoteluri din Londra multe dintre ele foarte scumpe, si chiar murdare cu camere mici si fara multe facilitati am inceput sa caut review-ri despre acestea pe cel mai cunoscut site international de rezervari. Astfel am gasit acest hotel pe care vi-l recomand din urmatoarele motive;

1. ARE NOTA 8.6 la parerile celor care au fost acolo (O NOTA EXCELENTA PENTRU LONDRA)

2. este un hotel nou deoarece a fost inaugurat in 2012, de aceea unii dintre cei care au cautat pe google maps nu au gasit decat un teren viran.

3. este un hotel care promoveaza ca si Novotelul turismul de familie in sensul ca o familie cu pana la 2 copii cu varsta mai mica de 16 ani, va plati o camera de 4 persoane la pret de camera dubla.

4. Este situat aproape de metrou cam 8 min. pe jos de unde se ajunge in centrul

Londrei in 20-25 min.

5. zona hotelului este foarte curata , sigura , finnd langa circa de politie si primarie .

6. zilnic in camera se aduc gratuit pliculete de ceai , cafea , zahar alb si brun pentru fierbatorul din camera .

7. curatenia in camera este un alt punct forte , baia de un alb desavarsit, la fel prosoapele si lenjeria.

raportul calitate /pret excelent .

nu recomand sa luati micul dejun doardaca nu aveti ce face cu banii. La pretul de 13 lire de pers. deci 39 pe familie este foarte scump in raport cu un supermarket in zona unde cu max. 10 lire de fam. se rezolva lejer si indestulator.

Trimis de sorinpopa in 29.12.13 21:59:42
Validat / Publicat: 30.12.13 00:40:30
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MAREA BRITANIE

VIZUALIZĂRI: 4022 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorinpopa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.50 GBP pe cameră

myk007
    [26.02.14 09:19:50]

Buna,

Intentionam sa mergem in vara asta la Londra in formula 2 adulti si 1 copil 5 ani.

Voi cum ati avut camera? Un pat dublu si o sofa sau un pat suplimentar?

172 lire / sejur de 4 zile (sau 43 lire / noapte) pentru 2 adulti si 1 copil mi se pare fantastic... mai ales ca spui ca ati avut si conditii foarte bune.

Micul dejun vi-l preparati voi singuri in camera?

sorinpopaAUTOR REVIEW
    [26.02.14 20:41:01]

@@myk007: Noi am avut un pat dublu si un pat single. Chiar si acum pe site-ul lor premierinn.com spre exemplu in perioada 14.08-18.08 de joi pana luni deci 4 nopti costa 212 lire (pret platit acum si fara modificari ulterioare) In general daca prindeti si sfarsitul de saptamana preturile in acest lant de hoteluri este mai mic decat in timpul saptamanii. Odata intrat pe site se introduc datele si iti da preturile din toata saptamana pentru toate hotelurile lantului din Londra. Pentru usurinta se da sortare dupa "lowest price"si-l gasesti mai usor.

Referitor la micul dejun exista un supermarket in apropiere de statia de metrou de unde poti cumpara tot ce-ti doresti la preturi apropiate de romania (feliate, sucuri, apa, dulciuri). Oricum daca vreti sa nu cheltuiti foarte multi bani sa aveti un rucsac in oras unde sa aveti cate ceva din market -apa, sanwichuri, dulciuri.

Puteti cumpara chiar dimineata inainte de a pleca in oras ce aveti nevoie ca oricum pana in ora 9.30 cu metroul merg navetisti, preturile la biletele de metrou sunt mai scumpe (pte. copil de 5 ani metroul este gratis parca) iar muzeele se deschid dupa ora 9.30. Va urez succes si nu veti regreta alegerea hotelului. :

PISICAANA
    [17.02.15 13:51:04]

Buna ziua. Am facut o rezervare la unul dintre hotelurile Premier Inn din Londra (Kensington Olympia).

Am facut rezervarea direct pe site-ul hotelului. La rezervare nu am platit nici macar un avans. Este sigura rezevarea direct pe site-ul hotelului? Stiti cumva daca voi plati intreaga suma in momentul cazarii sau trebuie sa platesc inainte de a ajunge?

Dragoș_MD
    [17.02.15 14:56:02]

@PISICAANA -

Rezervarea e sigură, fiind garantată cu cardul. Ei zic așa:

Our cancellation and amendment policy

If you need to cancel or change your reservation, you can do so before 1.00pm on your arrival date. If you cancel after 1.00 pm you will be charged for a nights accommodation for each room you have booked. Cancellation references should be kept as proof of cancellation.

Așadar, pentru tipul tău de rezervare, nimic în avans. Doar o noapte de cazare, în caz de „no show”.

Apoi:

Premier Inn: Paying for your room

If you have not paid for your room and any extras added to your booking in full at the time you make your reservation, you will need to pay on arrival.

Payment may be made by cash, credit/debit card (Visa, MasterCard, American Express, Diners Club, Maestro and Electron), Premier Inn Business Account Card and Leisure Vouchers (for Premier Flex and Flex Plus UK stays only). The expiry date of your debit/credit card must be later than the end of your stay. We do not accept personal cheques or family discount cards.

myk007, sorinpopa
    Alte impresii din această RUBRICĂPremier Inn Ealing: