Unde mâncăm în Poiana Brașov

înscris/ă în 26.05.13
SEP-2013

Restaurant Coliba Haiducilor

Coliba Haiducilor - un superb muzeu

De ce nu ma mai mira nimic?

Tot ce e bun su frumos se naruie. In fiecare an cand mi-au venit prietenii din strainatate nu am ratat ocazia sa ii duc la Coliba Haiducilor. Si cu fiecare an adaugat a decazut in privinta servirii si amabilitatii fata de clienti.

Am fost saptamana aceasta la Coliba unde mi-am adus prietenii din strainatate.

De la intrare si mai ales la camara bogata si frumoasa i-au lasat fara cuvinte. Totul aranjat cu gust.

Am vizitat si s-au minunat de tot ceea ce au vazut in toate incaperile si abia asteptam sa mancam ceva mai ales ca treceau pe langa noi platouri care de piatra sa fii sa nu poftesti. Am ales sa stam in restaurantul de pe terasa din spatele cladirii. Proasta alegere!!

Am stat jumatate de ora sa catadicseasca un chelner sa ne aduca meniul care ni l-a pus pe masa fara sa-si ia ochii de la colegul cu care discuta.

Am facut planul de bataie cu tuica, carnati, platouri si mai ales muraturile pe care le vazusem cum arata.

Am stat, si am stat, si iar am stat fara ca chelnerul sa mai treaca pe la noi.

In schimb a tot iesit in spatiul de servire a mesei fara vreun rost si sa mai schimbe o vorba cu colegii.

Toti chelnerii mai in varsta sunt plictisiti de munca lor asa ca nu ar fi rau sa ii mai scoleasca sau daca nu mai acumuleaza cunostinte despre amabilitatea fata de clienti atunci sa ii trimita la pensie.

Dupa exact 45 de minute de asteptare fara sa fi avut posibilitatea sa comandam ceva, ne-am ridicat si am plecat sa mancam in alta parte.

Mi-a parut foarte rau ca m-am laudat cu acest restaurant asa ca daca mai mergem o sa facem poze si atat.

Mare pacat ca orice lucru bun se duce de rapa cu ajutorul oamenilor care inca nu au inteles ca orice client trebuie apropiat nu alungat cu grimase si vaicareli.

Domnule Viorel sau cine este sef pe acolo.

Angajati oameni tineri care au lucrat din greu prin strainatati dar au acumulat abilitati care nici nu le banuiesti.

Recomandare: mergeti ca la muzeu si atat!

Impresii încărcate de koko48 in 28.12.2013 17:49:46

Validat / Publicat: 28.12.13 20:07:41

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (koko48); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 7 voturi) nota2

[28.12.13 18:03:04]

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi beneficiat efectiv de serviciile acestei unități.

- Michaell
[29.12.13 16:34:37]

@koko48: idea cu tinerii care au lucrat prin strainatate ar fi eventual o solutie, numai ca probabil acei tineri nu ar fi dispusi sa lucreze la coliba haiducilor ptr. lefelele oferite de patronii de acolo. si iata ca am si ajuns la motivul ptr. care personalul de acolo are atitudinea de care ati ,,beneficiat,, si voi.

un lucru care poate ar fi fost interesant de stiut si ptr. cunostintele tale din strainatate... ??