Vila Katerina

înscris/ă în 22.01.08
SEP-2002
500 EUR

Vila Katerina

La început de septembrie am ajuns pentru prima dată în grecia, la vila Katerina. concediul l-am câştigat de la firma care lucram deci nu ştiu cât a costat cazarea şi transportul.

Vila in sine este tipic grecească, cu bucătărioară, baie cu duş, cameră mare, curată şi un balcon imens. ea este situată la 300 de m faţă de mare.

Olympik beach este o statiune curată, nu foarte mare, cu multe magazine de tot felul, cu aur, argint şi multe blănuri. tavernele de aici sunt multe, cu meniu în limba română şi cu mâncare ff bună. In fiecare seară am mâncat în altă parte şi de fiecare dată mâncarea era f bună.

De aici am făcut câteva excursii la meteora, la salonic, pe insula skiathos, la muntele olimp.

Paralia Katerini este lângă Olimpik Beach şi este o staţiune mai mare, mai agitată. Marea de la olympik beach era curată, albastră cu nisip fin. Se poate sta pe prosopul tău sau închiriai şezlong cu umbreluţă.

Impresii încărcate de criss65 in 18.10.2009 17:50:20

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (criss65); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  -200 PMA (din 3 voturi) nota2

- mihaiu77
[18.10.09 21:01:08]

Criss, nu te inteleg! Spui ca nu stii cat a costat sejurul dar totusi la "pret sejur" ai pus 500 euro!?!

- Admin
[19.10.09 09:28:10]

e posibil sa se fi referit la alte cheltuieli facute acolo (costul sejurului fara cazare si transport)

- criss65
[19.10.09 19:25:52]

cei 500 euro sunt banii pe care i-am cheltuit acolo pe mâncare, pe excursii, pe o haina de blana etc... am spus ca nu stiu cat a costat drumul cu autocarul si nici cat a costat camera pt ca nu le-am platit eu. vad ca webmaster deja banuise raspunsul meu.

o seara buna,

- adrian76
[23.10.09 23:36:39]

Cat a costat totul?

- astral2k5
[06.05.10 01:36:46]

referitor la excursiile facute, care zici tu ca merita din cele 4 care le-ai enumerat ?

- emiliangrigore
[27.07.11 11:26:01]

Buna ziua,

Stie cineva datele de contact de la Hotel Katerina din Olimpic Beach?

Multumesc!

Publicitate    [20.09.19 15:51:05]