ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.11.2013
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 23.11.13
DEC-2012

Sub orice critică

Cel mai neplăcut sejur...

Intr un cuvânt, groaznic! Cand ajungeti la destinație, (renumita pensiune Gianina) ve-ti fi întâmpinati de o "doamna" care in cadrul pensiunii îndeplinește o mulțime de atributii, respectiv este bucătăreasă, barman, menajera. In decurs de 5 zile, chiar si in noaptea dintre ani, doamna purta aceleași haine ca si in ziua in care am ajuns, partea proasta este ca emana si un miros destul de dubios...

La pensiunea Gianina am avut parte de o servire prosta, mâncare si mai proasta iar Curățenia lăsa de dorit, (nici măcar hârtie igienica nu ne au pus in baie).

Proprietarul se prezintă in prima seara pe motivul întâmpinarii oaspetilor, ocazie cu care încasează banii pentru sejurul ales, dar bineînțeles la un preț mult mai mare decât ceea ce s-a discutat inainte de a ajunge, bă mai mult susține ca s-a trimis ca si avans o suma mai mica decât in realitate. Se susține regim all inclusive, in principiu, insa dupa ce achitati sejurul ales, va ve-ti plăti orice fel de sucuri, bere, sa nu vb. de alt gen de băuturi... apa o ve-ti bea de la robinet, daca doriți apa min. sau plata, ... plătiți!!! La partea de muzica si distracție, vi se vor impune limite de ora, de volum, vine doamna aceea de care va spuneam la început (menajera, bucătăreasă, barmanul), care se pricepe foarte bine si sa taie cheful oaspetilor si sa strice orice distracție... noi in data de 1 ian, am si plecat deși platisem pana pe 2 ian, ...

Pentru noi a fost un revelion tare nereușit, cred ca oriunde ar fi fost mai bine... Dar daca doriți sa petreceti revelionul undeva la munte, in zona Arieseni, evitati cu orice preț aceasta pensiune, daca nu ve ti petrece sărbătorile la fel de scarbiti și enervati ca si noi. Nu merita 2 bani patronii, sunt niște oameni de joasa clasa, dupa modul in care procedează, promițând una si oferind zero.

Trimis de Radu și Annan in 23.11.13 22:01:41
Validat / Publicat: 23.11.13 23:17:02

VIZUALIZĂRI: 1770 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Radu și Annan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

GYAArieseni
[17.02.14 19:35:09]

Buna ziua,

Sunt administratorul acestei pensniuni si aceasta afirmatie este defaimatoare deoarece nu sa intamplat deloc asa. Respectiva perosana sa imbatat si a facut scandal deranjand ceilalti cazati iar noi l-am rugat sa o lase mai usor si sa meraga sa doarma iar el a injurat si a inceput sa faca galagie. Asa ca nu uitati sa spuneti exact ce a fost nu numai ce vreti dumneavostra sa spuneti.

NB GYAArieseni este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
Radu și AnnanAUTOR REVIEW
[20.02.14 11:44:21]

Sa stiiti ca nu am postat degeaba, e purul adevar, acum administratorul incearca sa explice tot felul de aberatii, nu e vorba de o singura intamplare relatata, cu ce am patit noi, dupa ce am plecat de la acea pensiune am verificat si parerile altor persoane, acestea s-au confirmat... asa ca ATENTIE LA SERVICIILE acestei pensiuni, care va vor DEZAMAGI!!

GYAArieseni, Radu și Annan
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Gianina: