ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.10.2009
ÎNSCRIS: 13.04.09
SEP-2009
DURATA: 5 zile nopți

Un concediu excelent

Hotelul arata foarte bine, dar nu are spatii verzi deloc. Este in forma de U, iar in mijlocului lui este piscina. Am dat spaga 10 euro si i-am cerut receptionerei sa ne dea o camera cu vedere la piscina sau oriunde in alta parte mai putin cu vedere la hotelul in constructie de langa. A fost foarte receptiva. Ni s-a dat cartela si cand am ajuns sus am vazut ca era apartament. Foarte frumos. 2 bai, living, dormitor, totul pe roz si alb (mai putin baile) si vedere la piscina.

Mancarea foarte buna, mai putin mezelurile de dimineata care nu mi s-au parut de o calitate buna. Oricum nu ma omor dupa mezeluri, deci din partea mea puteau sa nici nu fie ca nu ma deranja. Mie una mi=a placut. La capitolul deserturi excelent. Fetele de la receptie, barmanii, baietii de la bar extraordinari.

Parcarea intr-adevar am platit-o, dar si aici am aranjat cu cel care se ocupa de parcare si am rezolvat=o cu 15 euro 6 zile. Ar fi trebuit sa platim 5 euro pe zi.

NU mi s-au parut scumpe nici bauturile de la bar; cafeaua 2. 5 leva, cola, fanta, sprite, mirinda 2. 5 leva, frape-ul 2. 5 sau 3 leva, berea la halba 2. 5 leva, si la sticla de 330 ml tot 2. 5 leva. Preturi rezonabile.

Nu prea am avut noi parte de o vreme numai si numai cu soare, dar a fost excelent

Canapelele si fotoliile au fost la origini albe. E... acum nu mai erau asa albe, dar se vedea ca, cameristele isi dadeau silinta si faceau curat. Mergand totusi pe culori deschise exista un risc.

Per total a fost super.

Trimis de ciobi2309 in 14.10.09 22:43:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 3005 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciobi2309); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 una din cele 2 bai
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

[15.10.09 10:24:48]

Mutat review-ul si pozele la rubrica hotelului Planeta (existent deja pe site) + sters dublura introdusa.

Rog un pic mai multa atentie cand introduceti hoteluri noi, asigurati-va prima data ca NU EXISTA DEJA hotelul:

- ordonati hotelurile DUPA DENUMIRE (implicit sunt dupa "sastifactie") si verificati daca hotelul nu exista deja;

- [sau] folositi functia CAUTARE in care introduceti un singur cuvant (de exemplu) din denumirea hotelului

andreiutza2die4*
    [10.12.09 02:11:49]

Buna, eu acum incerc sa iau o decizie... si eu si iubitul meu vrem sa mergem sa petrecem revelionul (un sejur de 3 n, nimic mai mult), si intrebarea mea principala... nicio camera dubla nu are pat matrimonial? sunt doar twin-uri?

Si inca ceva, consideri ca daca as face rezervare direct la hotel as plati mai putin decat printr-o agentie (asta in eventualitatea in care ai facut o comparatie intre tariful platit la agentie si cel de la receptie)?

Multumesc, astept cu mare interes raspunsul tau. andreea

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [10.12.09 08:11:20]

Nu va mai zbateti de pomana s-au terminat demult locurile la acest hotel pentru revelion, cam de o luna.

[10.12.09 16:05:01]

Nu stiu ce sa-ti raspund la intrebare. Noi am fost 2 familii si ambele am avut twin-uri. Paturile sunt foarte mari si sunt apropiate. Parerea mea este ca merge sa iti iei si twin. Este frumos. Parca eu am vazut in niste poze la un moment dat pe un site undeva, nu-mi mai aduc aminte unde, ca aveau si paturi matrimoniale.

Cand am facut rezervarea vara aceasta la agentie am luat HB, desi hotelul avea si all inclusive. Am intrebat-o pe tipa de la agentie daca pot sa iau all inclusive, in cazul in care ma razgandesc, si sa platesc la receptie si mi-a spus atunci ca da, dar trebuie sa platesc mai mult decat daca as lua de la agentie. Nu-mi aduc aminte diferenta dar era destul. Nu stiu acum cum mai este. Sper sa mai gasesti locuri pentru ca noi ne-am simtit foarte bine.

andreiutza2die4*
    [11.12.09 12:17:25]

Multumesc frumos pentru raspunsul tau, trebuie sa ajungem acolo! impresiile vor veni dupa sejurul minunat de care sper sa avem parte, multumesc inca o data.

georgeroiu
    [21.02.10 18:17:35]

Noi suntem o familie cu un baietel de 1 an jumate,mergem la acest hotel in luna iulie.

Am citit impresiile tale, am inteles ca este un hotel ok, pe ansamblu, nu ? Ma mira totusi comentariile ff negative de la cei ce au fost de revelion.....

cateva detalii m-ar interesa :

sistemul all inclusive, bauturile in special,am citit undeva ca sunt cu program....ceva de genul cateva ore dimineata,cateva seara,apoi spre noapte pana la 11.....asa e ? nu e deschis permanent intre 11-23,de exemplu ?

Mancarea este buna ? diversificata ? ne luam 6 nopti si nu am vrea sa mancam aceleasi feluri mereu.....

au ceva divertisment pentru copilasi ?

sunt suficiente locurile la piscina exterioara ? se dau prosoapela sezlonguri ?

si....marea e departe de hotel ? e si plaja de asezat cearsaful sau doar cu sezlonguri ? am inteles ca de centru este f aproape......

mersi mult si asteptam cu interes raspunsul la aceste detalii......numai bine!

webmasterXY*
    [21.02.10 18:55:02]

georgeroiu, intrebarile de mai sus au fost postate la sectiunea Intrebari si raspunsuri a hotelului. Ecourile postate la reviews-urile hotelului Planeta vor fi sterse.

Te rog ca pe viitor sa retii locul unde trebuie aceste "rauri de intrebari", care iti asigura totodata un "fluviu de raspunsuri"

[23.02.10 10:38:29]

Buna! Nu pot sa-ti spun nimic despre sistemul AI pentru ca noi am avut HB. Asa cum am mai spusmancarea a fost buna mai putin mezelurile de dimineata, dar aveai din ce alege (omleta simpla, cu cascaval, cu branza, cu sunca, cu ciuperci sau combinata cum vroiai tu, oua ochiuri, fierte, salate, carnaciori, iaurturi, lapte, branzeturi- care mi s-au parut excelente si diversificate). Cina a fost pe gustul meu de fiecare data. Depinde si de gusturi.

In cee ce priveste divertismentul pentru copii am vazut la un moment dat o domnisoara care se ocupa de niste copilasi, dar nu pot sa-ti spun foarte multe pentru ca anul trecut nu aveam bebe si nu ne-a interesat aspectul asta. Nu au locuri suficiente nici la piscina interioara nici la cea exterioara avand in vedere capacitatea hotelului. La plaja nu am vazut turisti cu cearceaf. erau numai cu sezlonguri, dar noi nu am prins o vreme foarte buna in sept anul trecut decat vreo 2-3 zile(cu soare). poate ca in vara lucrurile stau altfel.

Distanta fata de plaja este de aprox 250-300 m. Nu prea ma pricep la aproximari. per ansamblu noua ne-a placu. am fost 2 cupluri. Sper sa va simtiti bine.

georgeroiu
    [28.05.10 11:06:25]

Buna

Vreau sa stiu ceva legat de bauturile oferite la All Inclusive. Sunt si tarii (whiskey, vodka) sau doar vin si bere?

Multumesc!

[31.05.10 15:29:10]

Nu pot sa-ti spun nimic despre sistemul AI in ceea ce priveste bauturile pentru ca noi am avut HB. Imi pare rau.

andreiutza2die4*, ciobi2309, georgeroiu
    Alte impresii din această RUBRICĂPlaneta Hotel: