Apartamente în regim hotelier

REGIM MASĂ fara masa
55 euro/noapte

la PMM* = 970 UAH

Kiev - Lux Apartments

In perioada 14-19.11.2013 am avut o invitatie la Kiev. Am cautat cazare cat mai central initial la hoteluri. Din experienta unei cunostinte am aflat ca se pot gasi fie hoteluri ieftine si proaste fie hoteluri foarte luxoase si scumpe. Asa ca m-am reorientat spre apartamente de inchirat si am gasit pe internet pe un site de rezervari, un apartament cu 2 camere.

A fost o alegere foarte inspirata, pentru ca desi locatia era foarte centrala la 2 minute de piata Maidan, era pe o straduta laterala foarte linistita cu curte interioara pentru parcare. Apartamentul era spatios, foarte curat, cu bucatarie complet echipata. Recomand cu caldura, locatia centrala fiind foarte potrivita pentru vizitarea orasului, deoarece Kievul este un oras foarte mare si aglomerat.

Am fost placut impresionata de faptul ca "gazda" noastra, Katya, ne-a contactat inainte de sosire si s-a oferit sa ne asigure transferul de la aeroport si sa ne ofere informatii suplimentare pentru gasirea mai usoara a locatiei. Nu a fost cazul de transfer, noi calatorind cu masina personala, asa ca ne-a rezervat loc de parcare in curtea interioara a blocului, contra cost, e drept dar la un pret modic, 4 euro/zi.

Daca vreti sa vizitati Kievul, recomand cu caldura Kiev- Lux Apratments, au 18 apartamente in centrul Kievului cu conditii foarte bune si preturi rezonabile.

Impresii încărcate de mctraveler in 22.11.2013 14:41:55

Validat / Publicat: 22.11.13 16:13:35

• A fost prima sa vizită/vacanţă în UCRAINA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Austria, Germania, Serbia, Muntenegru, Ucraina

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mctraveler); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 8 voturi) nota2

[22.11.13 16:22:35]

Ar fi bine să știm mai multe detalii; ne poți da prin p. m. datele exacte (sait de rezervare, numele și adresa proprietății) ? Mulțumim,

- mctraveler
[25.11.13 09:48:17]

@webmaster: Rezervarea a fost facuta prin Booking.com numele proprietatii: Kiev-Lux Apartments, adresa Str. Luteranskaya nr. 6, Kiev

1. PMA = Puncte Mulţumire-Apreciere = sistem de notare a contribuţiilor la informarea comunităţii. Vezi detalii aici TOP

pagină generată in 0.937686920166 sec