Pensiunea Casa Mircea

DIN Cluj napoca
înscris/ă în 02.09.13
SEP-2013

Un loc numit acasa

In acest an ne-am hotarat sa nu mai cautam frumusetea naturii in afara granitelor tarii ci sa vedem ce are de oferit tara noastra.

Asa ca am pornit plini de speranta spre Clisura Dunarii, la Pensiunea Casa Mircea. Nici un moment nu am regretat alegerea facuta.

Dupa cum se stie, omul sfinteste locul iar aceast lucru este perfect dovedit de cei doi tineri proprietari. Senzatia noastra cat am stat acolo a fost ca suntem in vizita la niste prieteni si nu la un hotel. Camerele si intreaga pensiune sunt mobilate asa cum ai face-o acasa, iar designul interior reflecta caldura si bun gust.

Deoarece am ajuns la ora 1 noaptea, am sesizat punctul forte abia dimineata: din orice incapere se vede Dunarea! Deoarece am stat doar doua zile nu am apucat sa vizitam toate obiectivele, dar la sugestia gazdelor am vizitat cele mai importante: Cazanele Dunarii, intr-o plimbare cu salupa, Cascada Bigal si morile de apa din Eftimie Murgu. A fost o zi plina, iar la intoarcere masa pregatita intrecut toate asteptarile, desavarsind o zi perfecta.

Deoarece am stat atat de putin acum, speram ca anul viitor sa revenim pentru mai multe zile, pentru a vizita mai mult din acest colt de rai.

Impresii încărcate de costela in 05.11.2013 21:44:45

Validat / Publicat: 05.11.13 23:05:01

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (costela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 8 voturi) nota2

[06.11.13 08:22:49]

@costela: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.