Titanic DeLuxe Golf Hotel [Kadriye]

OCT-2013
REGIM MASĂ uai
1000 eur

Titanic o experienta reusita

Am petrecut un sejur de 7 nopti la acest hotel si sincer am fost placut impresionat de serviciile oferite. Sa incepem cu notele si cu comentariile referitoare la hotel: -cazare-camera cu vedere la rau/camera mare doua balcoane pat matrimonial f. mare+canapea extensibila; halate si papuci; mini barul umput zilnic 2 cola 2 fanta 2 sprite 1 cutie ice tea 1 cutie cola0 2 beri 1 cutie cappy 1 ciocolata toblerone mica 1 punga alune ceai diverse modele ness 2 plicuri si multa apa plata; curatenie zilnic prosoape schimbate; lenjeria schimbata o singura data; geanta de plaja la locul ei.

-plaja-la 1000 m distanta de hotel-se poate ajunge si cu vaporul si cu niste masinute de golf pt 6 pers

-nisip destul de fin, plaja f curata in permanenta cineva curata aleile de lemn cu matura sau curata vasele de lut in care se strangea gunoiul

-retaurantul avea cateva modele de pizza (buna) 3modele de hamburgeri, 3 modele kebap 3 modele desert

-barul bine aprovizionat

rest. principal - in decursul celor 8 zile am mancat toate aproximativ modelele de carne mai putin porc; fructe mare caracatita, cel putin doua modele de peste in fiecare seara; o multitudine de legume preparate in toate felurile; bufet masline, salate, branzeturi, fructe. Bufetul de prajituri era si el diversificat avand 4-5 modele turcesti si cel putin tot atatea internationale. Ne-am imprietenit cu seful bucatar si am vizitat bucataria, aceasta fiind o adevarata uzina. In sezon producea 9000 de portii pe zi; in perioada in care am fost noi numai 4000.

barurile- toate bine aprovizionate si cu bautura de calitate (whiski chivas jack d jonny w black campari martini gin beefiter gordons vin alb rosu roze turcesc ok bere efes miller sucuri gama cola etc.

Zona spa - f mare cu toate modelele de saune doua hammamuri camere de gheata, camera furtuna etc.

Piscinele-toate piscinele ext. aveau apa f rece singura care era incalzita se afla langa spa.

Nota mea pt acest hotel e 9.50

Ps. Merg in Turcia din 2006 an de an numai la hoteluri de 5 stele si numai in zona Antalya. In opinia mea nu trebuie mers la aceste hoteluri in varful sezonului deoarece temperatura este f ridicata hotelurile pline iar serviciile au de suferit. Perioada recomandata de mine pt aceasta zona este: 25 05-25 06 si 5 09-10.10.

Impresii încărcate de bebeioanid in 01.11.2013 01:08:30

Validat / Publicat: 01.11.13 08:06:49

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Belek Side Lara

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bebeioanid); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 11 voturi) nota2

[01.11.13 08:06:11]

@bebeioanid: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[01.11.13 08:06:40]

@bebeioanid: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- igvoicu
[01.11.13 09:48:24]

Si eu am fost multumita de acest hotel. Noi am platit 3300 Euro in perioada 02-09.09 pt o camera family 3 adl. in cladirea principala. La sosire ni s-a dat o vila cu piscina proprie (singuri) fara nici o plata suplimentara oficiala sau tips in pasaport.

Singurele aspecte care nu mi-au placut:

- brambureala de la masa (in special pranz si cina) datorata modului de dispunere a salilor de luat masa fata de sala unde erau produsele de mancare;

- asezarea hotelului fata de statiune (taxi 15 euro in Belek sau 10 euro in Kadriye)

-lipsa unei seri de gala.

In rest OK.

[01.11.13 09:53:29]

@igvoicu: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

- Bert*
[18.02.14 15:38:01]

Salut,

Am o intrebare: care este politica hotelului in ceea ce priveste fumatul? Inteleg daca in spatiile inchise este interzis, dar in locurile in aer liber se poate fuma?

Multumesc...

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.02.14 15:52:32]

Da se poate fuma, pe terase, balcon, pe sezlong etc

- Bert*
[18.02.14 16:03:10]

Multumesc mult!

- Corina70
[18.02.14 16:28:24]

off-topic: ce haios se exprima autorul, "modele" de pizza, carne, peste, prajituri, sauna: -))).

- ginette
[20.02.14 13:18:46]

@igvoicu: buna ziua! Aveti cumva cunostiinta despre programul vaporasului, la ce ora e primul catre mare si seara ultimul? Multumesc frumos

- bebeioanid
[20.02.14 13:35:12]

@ginette: in jurul orei 8 vara din sfert in sfert de ora, dar intre timp se poate ajunge si cu masinute de golf mai mari care pleaca intercalat cu vaporasele

Publicitate    [18.09.19 08:15:48]