ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.10.2013
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 15.01.13
OCT-2013

Nuntă la Pensiunea Anette

Motivul pentru care scriu acest review este faptul ca aceasta pensiune m-a impresionat prin constructie, asezare si spatiul verde intretinut existent imprejurul ei.

In luna octombrie a acestui an am participat la o nunta gazduita in cadrul acestei pensiuni, ocazie cu care am putut remarca toate acestea.

Pensiunea este situata la marginea satului Covaci, la nici 10 kilometri de Timisoara intr-un cadru natural de campie, linistit. Accesul in acest sat si implicit la pensiune se face3 de pe soseaua europeana Timisoara-Arad, iar la primul sens giratoriu cum mergi catre Arad se face dreapta, pe soseaua de centura a Timisoarei pe care se merge la fel, pana la primul sens giratoriu unde exista indicator catre Covaci. De asemenea in ambele sensuri giratorii descrise mai sus exista indicatoare cu pensiunea.

Covaci este un sat micut de campie, fondat acum doua secole de colonistii germani, doar biserica romano-catolica, impunatoare, semeata si recent renovata aflata in centrul localitatii mai amintind in prezent de acestia.

Cladirea pensiunii este una noua, construita cu gust, langa ea alipita aflandu-se cladirea restaurantului. Dupa ce treci de aceasta si de o terasa marginita de foisoare se gaseste cladirea ce adaposteste sala de evenimente pentru nunti, botezuri, petreceri, conferinte etc. De remarcat frumusetea salii si a amenajarilor interioare.

Sortimentele de mancare, tipice de restaurant. In fata salii de evenimente exista un iaz ornamental populat cu pestisori multicolori, statuete, un loc de joaca pentru cei mici destul de generos si unul mai mic, acoperit, tip casuta.

Parcarea din fata pensiunii este incapatoare, gratuita, iar florile si spatiul verde din curte si parcare sunt frumos intretinute.

Pensiunea Anette are propriul site de prezentare www.anette-resort.ro, pentru a va putea lamuri mai in detaliu despre cele scrise de mine si pentru a putea vedea poze pe care eu nu le-am facut stiind ca exista pe site si fiind prea ocupat cu nunta.

Dotarile moderne si linistea care inconjoara aceasta pensiune o recomanda a fi o alegere potrivita pentru cei care cauta cazare in Timisoara, iar pentru cei care organizeaza diferite evenimente este de asemenea o buna varianta.

Trimis de Tucu2009 in 29.10.13 12:27:28
Validat / Publicat: 29.10.13 13:14:36

VIZUALIZĂRI: 1730 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Tucu2009); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.10.13 12:43:23]

Ați fost cazați la pensiune?

[29.10.13 13:13:17]

Indiferent de răspuns, articolul nu este acceptat spre publicare în rubrica Pensiunii Anette (sau Anette Resort, cum se numește mai nou) - Regulamentul nu admite recomandări de cazare din localitatea de domiciliu sau imediata apropiere.

Am adăugat "Nuntă la" în titlu (pentru a se înțelege mai ușor recomandările) și am mutat impresiile în rubrica "Restaurante, terase timișorene" (deja existentă pe sait)

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Timișoara?: