Pensiunea Ursulețul

înscris/ă în 26.10.13
OCT-2013
REGIM MASĂ mic dejun bufet

Dezolant, dezamagitoare locatia

Am fost extrem de dezamagita de aceasta locatie. Desi are ratinguri bune pe toate site-urile de specialitate, si arata occidental in poze, la fata locului e un fiasco total.

Conditii de cazare mizerabile, nu e deloc curatenie in camere. Am stat in camera 303, care prezinta gauri in pereti, lemne sub pat (componente uzate, distruse ale patului), frigiderul nu mergea, praful de 2 degete peste tot, lenjerie rupta, prosoapele nu erau curate.

Baia era distrusa - fara usa la cabina de dus, a fost pur si simplu smulsa, iar cazanul de la vasul wc avea butonul lipsa. Ca sa nu mai spun ca si alte accesorii din baie lipseau cu desavarsire.

La SPA nu erau halate, desi la receptie ni s-a spus ca da. Aveau doar niste prosoape, si acelea taiate/rupte pe jumatate. La SPA nu aveau maseur, desi pe website e descrisa si posibilitatea de a face masaj.

La micul dejun mancarea a fost extrem de proasta - cele mai ieftine produse posibil. Nici macar nu aveau omleta, doar oua crude, pe care clientii erau obligati sa le fiarba singuri. Cand am intrebat de omleta, mi s-a spus "Nu avem!". E de-a dreptul absurd si strigator la cer sa pretinzi ca unitate hoteliera ca oferi mic dejun clientilor fara oua gatite in cateva feluri. Ce nu aveau dumnealor? Un aragaz, o tigaie si un strop de ulei pentru a prepara ouale pe care le pusesera intr-un cos pe masa? La urma urmei puteam sa-mi fac si singura omleta, numai sa ma fi lasat.

Lipsa totala de profesionalism a personalului. Am solicitat camera dubla matrimoniala si am primit twin. Cand am solicitat schimbarea camerei am fost refuzata pe motiv ca unitatea este ocupata in totalitate. Desi avusesem confirmare de la receptie pentru rezervarea unei camere duble matrimoniale.

Cand am semnalat ca frigiderul nu merge, receptia mi-a transmis ca este exclus ca acesta sa functioneze. Atunci de ce l-au mai pus in camera? Drept obiect de decor? In plus, s-au oferit ca in cazul in care am ceva de pus la racit, sa le las la frigiderul de la receptie. De-a dreptul absurd!

La SPA nu functiona decat sauna umeda, cea uscata nu, iar in ambele saune nu exista lumina si clepsidra asa cum ar trebui. Temperatura apei din piscina si jacuzzi nu respecta cele afisate. In piscina apa nu avea mai mult de 23 grade si nu 28, asa cum era afisat, iar in jacuzzi erau maxim 26-27 grade, si nu 36 cum ar fi trebuit.

In concluzie, pentru mine a fost cea mai nasoala experienta turistica din Romania.

Impresii încărcate de Sandra A in 26.10.2013 09:12:30

Validat / Publicat: 26.10.13 10:31:09

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Am calatorit in toata tara.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Germania, Franta, Austria, Ungaria, Cehia, Turcia etc.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Sandra A); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

[26.10.13 10:29:56]

@Sandra A: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- - -

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- danamandache
[26.10.13 20:00:26]

Pe 6 octombrie am fost si eu la aceasta pensiune, am platit la receptie 170 de lei dar cand am ajuns in camera am ramas dezamagita. Camera era mica, inghesuita, foarte imbacsita, un miros greu si aerul irespirabil m-au facut sa cobor val-vartej si sa imi cer banii inapoi. Imi pare rau pentru sejurul ratat, se pare ca eu am avut inspiratie.

- Cristicop
[27.10.13 02:39:26]

@danamandache: Bravo! Asa poate invata si domnii proprietari de locatii turistice sa fie in regula. Mai usor cu gandirea aia de tipul: las ca merge si asa!

Eu am scris un comentariu despre turismul in Romania si multi ziceau ca nu e bine la noi, dar daca luam atitudine cum ai facut tu, sigur o sa vina si vremuri mai bune pentru turisti si domnii proprietari o sa-si puna la punct conditiile de cazare, masa si serviciile!

- danamandache
[27.10.13 07:35:42]

@Cristicop: m-as bucura sa faca asta mai ales pe litorarul romanesc unde conditiile de cazare sunt mult mai proaste decat cele de la munte, cat despre pensiunea Ursuletul care arata foarte bine pe dinafara si este bine localizata, aproape de partie, sper ca cei ce se ocupa de ea sa isi dea mai mult interesul.

pagină generată in 0.209274053574 sec