ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.10.2009
DIN: grecia
ÎNSCRIS: 13.08.09
JUL-2008

Vila self-catering, destul de ok

Am fost aici in iulie 2008, 7 zile 400 eur/pers. cu avion inclus, insa doar cazare, fara masa, vila fiind in regim self-catering. Am primit o camera la parter situata pe o latura a intrarii principale, un loc mai retras si linistit.

Vila este micuta, nu stiu exact cate camere are, curata, camera cu 2 paturi (am fost cu prietena mea, deci nu am cerut pat dublu, poate aveau in alte camere, nu stiu), chicineta, baie. Nu avea aer conditionat, dar, desi fiind iulie si a fost foarte cald ziua, noaptea se dormea fara probleme, era racoare.

Foarte aproape de plaja, la circa 20 m, proprietarii de treaba, mai aveau un hotel vizavi, care avea bar si piscina si unde turistii de la vila se puteau duce fara probleme, fara sa plateasca sezlongurile de la piscina si de asemenea, unde puteai sa iei micul-dejun contra-cost daca doreai (aprox. 5 eur/pers). Se afla cam la 5 min de strada principala din Lagana, presarata cu magazine, cafenele, cluburi, baruri etc.

In statiune si pe insula 80% dintre turisti sunt englezi tineri, care stau numai beti, aici am vazut oameni intinsi pe strada, facand pe ei, de beti ce erau, nici nu mai stiau pe ce lume sunt si o tin asa toata vacanta, dar politicosi, nu te deranjeaza, decat ca sunt cam zgomotosi daca nimeresti pe langa ei cu cazarea, din fericire in vila noastra nu era nici un englez.

Statiunea e frumoasa, f animata, recomandata tinerilor care cauta distractia si mai putin recomandata familiilor cu copii sau oamenilor in varsta care cauta liniste.

Plaja din Zakynthos, cel putin cea din Lagana, este cea mai frumoasa, dupa parerea mea. Nisip extrem de fin, apa cristal, f mica la mal, mult in larg se adanceste.

Din Laganas pana in capitala, care se numeste tot Zakynthos, sunt cam 10 km, se ajunge lejer cu autobuzul 2 eur/pers dus/intors, cam din ora in ora sunt autobuze. Capitala insulei nu m-a dat pe spate, mai mult mi-a placut Lagana.

Insa, insula superba, verde, cu testoasele ei caretta-caretta, cu golful Navagio, este spectaculoasa, intr-adevar.

Trimis de theophillina in 09.10.09 22:51:56

VIZUALIZĂRI: 3198 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (theophillina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

lukyan*
[03.12.09 11:11:41]

buna vreau SA stiu si eu cate ceva de statiune am luat acum in sejur la hotel andreolas!

Alexia90, lukyan*