ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.09.2013
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 19.08.12
SEP-2013

Plaja din Lalaria

O apa cristalina si linistita, cu peisaj mirific, insa cu un impediment, in totalitate plaja este din pietre si pietris, pe care nu te poti plimba decat daca ai incaltaminte corespunzatoare.

Apa este deosebit de... transparenta, de un turcoaz straveziu si linistitor.

Nu se poate ajunge pe aceasta plaje decat cu vaporul (ambarcatiune) fiind mai mult un... pelerinaj la acest loc deosebit, fapt pentru care trebuie sa stiti ca nu exista taverne, sezlonguri, sau alte facilitati oferite de plajele obisnuite din Grecia.

Daca veti face turul insulei cu vaporasul, este imposibil sa nu popositi aici, deaceea, recomand sa faceti o croaziera in jurul insulei din portul Skiathos.

Trimis de maximus1976 in 28.09.13 22:41:26
Validat / Publicat: 29.09.13 09:23:37

VIZUALIZĂRI: 5240 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maximus1976); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 La plaja

Rodel [29.09.13 11:45:46] »

Totusi, ai reusit sa faci baie? Cum a fost apa marii, ca temperatura, tinand seama ca a fost jumatatea lui septembrie? Soarele a fost prezent? In PO4 scrii ca a fost innorat. Intreb pentru un eventual sejur in toamna viitoare.

maximus1976 [29.09.13 22:14:56] »

pentru @Rodel:

Apa marii a fost buna se putea face baie, chiar daca a fost innorat, la greci, nici eu nu imi dau seama de ce, se poate face baie si cand e innorat afara, nu isi schimba apa temperatura, au fost 2 zile mai innorate dimineata, dar apoi a aparut soarele si am facut plaje.

Poate si datorita faptului ca se intra lin in mare si apa este mai linistita decat la noi, se incalzea repede apa.

Iti recomand totusi sa mergi intre 01-15 septembrie pentru a evita astfel de zile mai... innorate, cu toate ca si ele au farmecul lor.

Vacante cat mai dese si placute...

webmasterX [07.08.17 00:25:53] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica «Plajele insulei Skiathos» (nou-creată, între timp, pe sait)

maximus1976, Rodel
Alte impresii din această RUBRICĂPlajele insulei Skiathos: