ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2013
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 09.08.10
SEP-2013

Completare la ,,All in White''

Deoarece Claudiu a rezumat in mod foarte frumos review-ul sau - vezi impresii - , mai pot veni doar cu unele mici completari care consider eu ca pot fi utile celor care doresc sa petreaca un sejur la acest resort de calitate.

Voi structura pe puncte si voi cauta sa evit cele scrise de catre Claudiu astfel: vremea in acesta perioada (16-23 sept) este excelenta, soarele rasare la oare 7 30 si apune undeva in jurul orei 19 00 pe plaja se poate sta lejer intre orele 8 00- 18 00, temperatura aerului este intre 26-32 de grade se poate sta fara probleme sub umbrela si in intervalul orar 12 00-15 00, temperatura apei marii este intre 23-25 de grade iar la piscine intre 22-24 de grade ceva mai rece in special dupa ora 16 00.

Plaja; intre plaja cu nisip si peluza exista 10 pavilioane ce intra in programul ,,sultan pentru o zi'' si cum se procedeaza se face rezervare la biroul Guest relation aflat vis a vis de receptie ce are program 10 00- 19 00 si costa 45 de E pentru o zi, cuprinde: accesul la pavilion care este dotat cu trei paturi cu perne, frigider plin cu bauturi si dulciuri, ventilator plus accesul la o mica terasa din fata pavilonului dotata cu sezlonguri si umbrele, servirea se face la pavilon de catre un chelner cu bauturi (de la barul Poseidon) mancare servita (chips si nuggets) la pranz, inghetata, iar pe la ora 16 00 chelnerul aduce prosoape parfumate din frigider (pentru racorire), super!!!

Masa: atentie in acesta perioada toate restaurantele erau cu rezervare contra cost 7 E de persoana, am facut rezervare la Poseidon pe data de 19 dar am fost profund nemultumit de modul in care am fost servit, nu si de mancare, seful de sala si ospatarii erau extrem de grabiti sa termine cu clientii probabil pentru a nu se intinde prea mult cu curantenia de dupa masa, practic luau farfuria cu mancarea neterminata, daca mai sunt aceiasi chelneri (Safet) evitati acest restaurant!!!

Vizite: in jurul hotelului sunt alte resorturi dar nu am gasit magazine, in fiecare seara am luat taxiul din fata intrarii si am mers in Belek, cost taxi 6 E o cursa, 12 e dus intors, eram patru persoane si trenuletul care mergea doar la anumite intervale ne-ar fi costat 8 E, foarte frumos orasul mai ales in zona comerciala dar recomand vizitarea intre orele 19- 22 cand se aglomereaza cu turisti altfel comerciantii sar pe tine imediat ce intri sa te uiti la ceva si scapi foarte greu fara sa lasi catva E, eu nu am cumparat decat suveniruri destul de scumpe de altfel.

Duminica am vizitat orasul Antalia, am luat de la agentie o masina cu sofer roman 150 E, patru persoane pentru 5 ore si am vizitat tot orasul, foarte important de vazut: muzeul de arheologie (14 TL intrarea), exceptional!!! mai ales perioada romana cu statui originale si sarcofage, bazarul vechi unde toate preturile sunt la jumatate fata de Belek, cetatea si poarta lui Hadrian, cascada Duonden (sau asa ceva), portul turistic.

In general eu am fost multumit de resort pot sa il recomand si la altii fara emotii.

Trimis de pelerin in 26.09.13 11:37:01
Validat / Publicat: 26.09.13 12:48:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Side, Alanya, Kemer

VIZUALIZĂRI: 3021 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pelerin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 74.25 EUR pe cameră

claudiu 71
    [26.09.13 19:39:23]

@pelerin: In primul rand: Bine ati revenit acasa si pe AFA, ma bucur sincer pentru reusita si buna dispozitie afisata dupa sejurul din Belek, mai ales pentru ca ai fost "Sultan pentru o zi"

Sunt sigur ca pe langa impresiile mele mai era loc "berechet" si pentru ale tale dar ai insistat sa ma bagi pe mine "la bataie" ( ).

Mea culpa am uitat sa spun ca in perioada cand am fost noi se platea deasemenea la restaurantele a la carte dar doar la: italian, mexican respectiv japonez restul erau gratis.

Antalya este intradevar interesanta iar ideea cu muzeul este binevenita.

As intreba multe despre: animatie, cazare, servicii etc dar ar trebui sa mai scrii un review si intradevar abia v-ati intors de doua zile ceea ce spune ceva despre faptul ca ai crezut ca este de cuviinta sa scrii primele impresii la cald. Felicitari.

red dog
    [03.10.13 08:27:28]

Chiar 1850 euro ai platit pe sejur? Eu am fost in perioada 24.09-01.10, deci tot 7 zile si am platit 1215 euro...

[03.10.13 08:53:22]

@red dog: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

calatorul
    [29.09.15 15:47:48]

Si un vot 14 pentru SB, tot in asteptarea pozelor.

calatorul, claudiu 71, red dog
    Alte impresii din această RUBRICĂLimak Atlantis De Luxe Hotel&Resort: