ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.10.2009
    ÎNSCRIS: 01.06.09
    SEP-2009
    2 adulti AD. + + 1copil 2 ani COPII

Calitate/pret bine

M-am intors acum vreo 3 sapt de aici si am gasit ceva timp sa va impartasesc si impresiile mele. In general confirm cele spuse in review-urile celor care au fost inaintea mea aici (si tin sa le multumesc, pt ca alegerea am facut-o si datorita lor). Totusi nu pot stau cu ochii inchisi si sa nu evidentiez si minusurile acestui resort, astfel incat cei care doresc sa il aleaga pe viitor sa aiba o vedere de ansamblu, cu bune si cu rele. Mentionez totusi ca per total am fost multumit de vacanta, iar raportul calitate pret a fost excelent.

Facilitatile pt copii trebuie insa evidentiate: piscina copiilor, kids club-ul cu piscine, langa padure, locuri de joaca, personaje din desene animate, minigolf, tobogane de apa, concursuri cu premii... si in general animatorii de la kids club (ukrainence). Spectacolele pt copii de seara foarte placute, kids corner din restaurantul principal cu papa pt copii si masute mici. Alte plusuri: fresh-urile incluse (chiar daca Vitamin Bar este ca si locatie un pic ascuns), mancarea de la restaurantul japonez. Era sa uit: amabilitatea personalului este peste medie.

Acum sa trecem la minusuri:

- hotelul este un pic vechi, camerele cam micute, doar paturi twin, baie mica si cu cada din tabla!! , balcon f periculos pt copii (balustrada f joasa!! ), mobilier ff vechi. in ce priveste curatenia nu am ce sa le reprosez, doar ca refill-ul minibarului se facea la ore nepotrivite (3-4 dupa-amiaza), cand copilul dormea. Daca uitai sa pui "do not disturb pe usa" te trezeai cu ei in camera efectiv

- rezervatul sezlongurilor este permis. Este lucrul care ma deranjeaza cel mai mult in concediu... sa ma scol dimineata ca sa pot sa am loc la plaja. La ora 9 nu mai era aproape nimic liber, si asa ramaneau pana la 4-5 dupa amiaza. Plus ca nu exista posibilitatea (macar) inchirierii de umbrele pe plaja. Exista numai acele parasolare unde toata lumea statea aliniata. daca vrei sa stai in alt loc... doar in plin soare. Idem la piscina principala... nu gaseai locuri pana spre 4 dupa-amiaza. La 7. 30 dimineata era totul rezervat. Erau locuri doar la piscina relax si la piscina copiilor.

-mancarea este ok, gustoasa, muuulta dar nimic deosebit (cu exceptia dulciurilor). La fel la un moment dat hotelul s-a umplut (copii turci au avut vacanta si au navalit in Antalya)... era f greu sa gasesti o masa. Vreo 2 seri s-a intamplat asta

- in general in locurile publice (restaurant, lobby bar... etc) aerul conditionat nu functiona... ceea ce facea atmostfera greu de suportat

- bauturi... desi au incluse si cateva brand-uri straine acestea sunt efectiv ascunse, si doar daca le ceri in mod expres iti sunt servite. Ex: ginul Beafeeter sau Jim Beam bourbon... erau aproape incuiate... iar intr-o seara chiar mi s-a spus ca Jim Beam nu mai este... jenant. La fel, la masa vinul era ff prost, iar daca doreai un alt vin (contra cost) chiar nu aveau.

Un plus care a facut vacanta mai frumoasa, este ca deodata hotelul a devenit overbooked, si pt ca noi mai aveam doar 3 zile si plecam, ne-au mutat intr-o vila Selected... (eram impreuna cu inca o familie). Frumos... 130 mp, 2 dormitoare cu baie + living, gradina privata cu sezlonguri, masa cu scaune, hamac, baldachin... etc. Dar... costa cam 7000 eur pe sapt o astfel de afacere...

Si inca un plus... Costul masajului (30 min) + baie turceasca: 25 EUR!!! F bine...

In concluzie... merita, pretul e bun, dar nu poti sa dai note maxime pe linie... hotelul are minusuri destule. Daca aveti intrebari va raspund cu placere

Trimis de molko* in 05.10.09 12:14:27
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 4316 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (molko*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 livingul imens al vilei. Aprox 50 mp
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.44 EUR pe cameră

molko*
    Alte impresii din această RUBRICĂIC Santai Family Resort [Kadriye]: