ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2013
SEP-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un concediu Reusit!

Hotel pentru buget mic!

Am fost 4 persoane, 2 cupluri, 2 camere cu vedere la mare (Etajul 1) !

Hotelul este pozitionat bine, pe plaja, la 2pasi de centrul statiunii Kavos!

Sezlongurile la plaja din dreptul hotelului sunt gratuite!

Plaja este cam neingrijita!

Personalul hotelului a fost f. amabil, spre ex am ajuns la hotel la 6 dim dupa 17 ore de condus iar tipul de la receptie ne-a dat 2 camere in care am putut dormii pana la ora 12 cand trbuia sa ni-se predea camerele noastre, cele pe care le rezervasem!

Nu a vrut sa ne ia nici un ban!

Are o piscina frumoasa si curata cu sezlonguri gratuite, un teren de mini golf, parcare destul de mare! (in parcare erau 70% masini de romania)

Este un hotel pt cei care nu sunt f pretentiosi, camerele sunt mari, curate, dar aveau si cateva defecte, sa zic asa... spre ex la noi in camera nu functiona bine toaleta, frigideru nu functiona bine (lasai seara ceva la rece si abia dimineat era un pic rece), telecomanda la tv nu functiona, in schimb eram multumiti de vederea superba la mare pe care o aveam, balconul deasemenea era f. spatios!

WiFi gratuit!!!

Am avut inclus in pret si micul dejun, o singura data am mers la masa si 'ne-am lamurit', nu aveai ce manca, niste felii de chec, paine feliata, un fel de salam, nici macar cafea nu era, era doar plicuri de ness iti faceai singur cu apa... noi am ales sa mancam in oras!

Cat despre Kavos... sa va imformati bine inainte sa veniti aici, nu e grecia pe care o stiti... aici sunt numai baruri cluburi, restaurante si puncte de prim ajutor :)) !

Englezi morti de beti, sau drogati, muzica pana la 6 dimineata... distractie!!!

Drumul l-am parcurs cu masina personala, durata traseului bucuresti-hotel=17 ore la dus, 14 ore la intors! In bulgaria f. aglomerat, n-am avut peripetii pe drum!

Multumesc!

Daca aveti intrebari legate de hotel sau de Kavos raspund cu placere!

Trimis de aditzuuu1556 in 16.09.13 16:20:29
Validat / Publicat: 16.09.13 19:23:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2718 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aditzuuu1556); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.09.13 18:56:54]

kostelb
[02.02.14 20:03:51]

Îmi puteți spune, vă rog cum este plaja: nisip sau pietriș? Sunt prin zonă taverne, magazine de făcut cumpărături? Șezlongurile sunt disponibile? Se plătesc? Plaja este curată? Mulțumesc.

aditzuuu1556AUTOR REVIEW
[24.08.14 15:01:40]

@kostelb: buna ziua... scuze ca raspund cam tarziu...

Plaja este cu nisip... dar cam neingrijita, nici un cos de gunoi, cresc balarii prin nisipu ala!

Dupa cum amscris in review sunt 100 de taverne cred

E o altfel de locatie... e pentru distractie... cluburi, baruri..., noi am ajuns la 6 dimineatza cu masina in localitate si se auzeu cauciucurile cum se lipesc de sosea... era lipicioasa soseaua de cat alcool cursese pe acolo... servetele, sticle sparte, pustani morti de beti dormeau pe acolo!

Sezlongurile sunt gratuite... sunt depozitate in gradina hotelului, fiecare si-l ia si il trage pana la plaja

kostelb
[24.08.14 15:18:47]

Bună ziua,

Am fost la sfârșitul lunii iulie la acest hotel. Câteva actualizări: wifi este contracost; șezlongurile, 1 euro/zi, este un cos de gunoi pe plaja de către ai grija cei de la Hotel. Lângă plaja noastră, într-adevăr erau bălarii foarte mari, dar lângă. Plaja era cu nisip. Piscina curata, îngrijită și acces gratuit precum și șezlonguri gratuite la piscina. Ce a fost interesant a fost faptul ca la intrarea în hotel am întrebat dacă se aude zgomotul de afara e la cluburile și discotecile din localitate. Nu le-am auzit, poate deoarece eram cu vedere la mare. Dar, în schimb, după 22.00 spre dimineață începea nebunia în hotel: tineri și tinere gălăgiosi/oase, cred englezi, beți. Hotelul făcea parte din atmosfera localității: animație, gălăgie, tinerețe dar seara spre dimineață.

[24.08.14 15:42:12]

@kostelb: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

aditzuuu1556, kostelb
Alte impresii din această RUBRICĂSan Marina Hotel - complex Island Resort: